2009 Lapkričio 06
Death
Death
Dar neužgesus Vėlinių žvakutėms, verta prisiminti anksti Anapilin iškeliavusią sunkiosios muzikos pasaulio įžymybę, death metal stiliaus patriarchą - Chuk Schuldiner.
Chuck gimė 1967 metais žydės ir vokiečio šeimoje New York mieste, tačiau vėliau persikėlė gyventi į Floridą. Po ankstyvos vyresniojo brolio mirties būsimoji death metal žvaigždė užsisklendė savyje ir susidomėjo muzika. Pamėgęs "Iron Maiden", "Kiss" bei Billy Idol, Chuck vis dėlto nusprendė kurti kur kas sunkesnę muziką ir 1983 metais įkūrė grupę "Mantas", kurioje Rick Rozz grojo gitara, mušamuosius instrumentus valdė ir dainavo Kam "Barney" Lee, o Ch.Schuldiner grojo gitara ir buvo pritariantis vokalistas. Įdomu tai, kad ši grupė turėjo bosistą, kuris tik sudalyvavo repetuojant pirmąjį demo, o visą kitą gyvavimo periodą "Mantas" išsivertė tiesiog be boso gitaristo.

Pirmasis demo vadinosi "Emotional" ir buvo išleistas 1984 metų pavasarį. Vasarą Chuck garaže buvo įrašytas antrasis demo "Death By Metal", nuo kurio visam laikui pagrindinio vokalisto partijas pasiėmė Ch.Schuldiner. Vėliau "Mantas" persivadino į "Death" ir pastarąjį demo rudenį perleido pridėdami dar vieną dainą ir, be abejo, įdėdami naują viršelį.
Sekantis rimtesnis įrašas buvo iš penkių dainų susidedantis "Regin of Terror". Grupė atkreipė į save dėmesį, metų pabaigoje koncertuodami su "Nasty Savage", koncertą įrašo ir vėliau išleidžia kaip "Infernal Live", kuris platinamas su "Guillotine" žurnalu. Deja, vėliau prasidėjo narių karta, kol po dar kelių demo juostų išleidimo, galiausiai Chuck laikinai pristabdė "Death" veiklą, pats pereidamas į grupę "Slaughter".
"Death" atgimsta 1986 m. pavasarį, duetu su būgnininku Chris Reifert (Chuck šiame demo dainavo, grojo gitara bei bosu) įrašydami demo "Mutilation". Po jo išleidimo pavyko pasirašyti kontraktą su įrašų kompanija Combat Records. Taigi, atėjo laikas rimtiems įrašams. 1987 metų pavasarį buvo išleistas debiutinis "Death" albumas "Scream Bloody Gore", kuris iškart grupę iškėlė į death metal scenos lyderius. Tuoj pat grupę palieka Chris Reifert,  o į jo vietą pakviečiamas Bill Andrews. Prie dueto prisijungia jau gerai pažįstamas gitaristas Rick Rozz ir bosistas Terry Butler. Tokia sudėtimi muzikantai pasileidžia į koncertus po Šiaurės Ameriką, o 1988 m. lapkritį įrašo antrąjį albumą "Leprosy", patvirtindami savo reputaciją. Po to sekė koncertai Europoje ir Amerikoje kartu su "Dark Angel". Prieš pradedant įrašinėti trečiąjį albumą vėl grupę palieka Rick Rozz, kurį pakeičia James Murphy. Tokia sudėtimi 1989 m. įrašomas "Spiritual Healing" vėl puikiai sutinkamas fanų bei kritikų. Deja, po albumo išleidimo Murphy yra išmetamas iš "Death", o likusi trijulė surengia koncertus su "Carcass" bei "Kreator". Deja, koncertuojant Britanijoje, Chuck dėl sveikatos problemų laikinai palieka grupę, o turas pratęsiamas su Louie Carrisalez. Bet fanams toks sudėties pakeitimas nepaliko įspūdžio - turas buvo nesėmingas, o netrukus grupę palieka Butler ir Andrews.
1991 metų rudenį Chuck bando reanimuoti grupę iš naujo - "Death" nariais tampa Steve DiGiorgio (bosinė gitara), Paul Masvidal (gitara) ir Sean Reinert (būgnai). Tokia sudėtimi įrašomas dar vienas puikus darbas - "Human", o dainai "Lack of Comprehension" sukuriamas pirmasis vaizdo klipas. Albumas dar įdomus tuo, jog japoniškoje disko versijoje buvo įrašytas "Kiss" coveris "God of Thunder". Vėliau su kitais muzikantais Chuck koncertavo Amerikoje ir Europoje, kartu su "Cannibal Corpse", "Napalm Death" ir "Dismember".  Sekančiais metais buvo išleistas rinktinis albumas "Fate"
Vėl išsibėgiojus grupės muzikantams, Chuck eilinį kartą sukvietė naują komandą - gitaristą Andy LaRocque ("King Diamond"), būgnininką Gene Hoglan ("Dark Angel") ir bosistą Steve DiGiorgio. 1993 metais išleidžiamas albumas "Individual Thought Patterns", kurį perklausę fanai priekaištavo tik dėl vieno dalyko - albumas yra per trumpas (40 min). Dainai "The Philosopher" sukuriamas vaizdo klipas, kuris nelieka nepastebėtas net... legendinių animacinių personažų Beavis & Butt-Head.
Apie save "Death" primena 1995 metais pasirašydami kontraktą su Roadrunner ir išleisdami dar vieną gerą darbą "Symbolic". Deja, vėl neišvengta narių kaitos - albumą įrašinėjo bosistas Kelly Conlon ir gitaristas Bobby Koelble, nes Andy LaRoque tuo metu įrašinėjo "Spider‘s Lullaby" su "King Diamond", o DiGiorgio perėjo į grupę "Sadus". Nepaisant albumo sėkmės, Ch.Schuldiner vėl užšaldė šį projektą ir ėmėsi visai kitokių darbų - prisijungė prie visai kitokio stiliaus projekto "Control Denied".
 "Death" atgimė tik 1997 metais. Be Chuck, grupėje buvo būgnininkas Richard Christy, bosistas Scott Clendenin ir gitaristas Shannon Hamm. Buvo sudalyvauta daugelyje festivalių Europoje, o 1998 m. po Nuclear Blast vėliava išleistas albumas "The Sound of Perseverance". Albumą užbaigė "Judas Priėst" coveris "Painkiller".
Vėl pradėjęs aktyvią veiklą su "Control Denied", Chuck turėjo sumažinti tempą dėl sveikatos problemų. Per savo 31-ąjį gimtadienį Chuck išgirdo baisią diagnozę - jam smegenų vėžys. Praktiškai visi 2000 metai buvo skirti gydymui. 2001 metais sveikata visiškai nepagerėjo ir buvo būtina nemaža pinigų suma antrajai operacijai. Leidybinė kompanija Hammerheart America organizavo aukcioną tai pinigų sumai surinkti. "Death" grupę globojanti Nuclear Blast spalį išleido koncertinį albumą "Live in LA (Death & Raw)", kuriame buvo įrašytas koncertas "Whiskey A Go-Go" klube, vykęs 1998 metais. To paties mėnesio pabaigoje paskubomis išleistas dar vienas albumas "Live in Eidhoven‘98". Iš abiejų albumų pardavimų buvo tikimasi surinkti sumą Chuck gydymui. Deja, muzikanto jėgos vis silpo, oficialioje grupės svetainėje naujienas apie "Death" lyderio sveikatą pranešinėjo jo motina. 2001 metų gruodžio 13 dieną ji paskelbė - Chuck mirė...
Nuo to laiko daugelyje šalių šią dieną vyksta renginiai, skirti pagerbti "death metal tėvo" Ch.Schuldiner atminimą. Malonu, kad Lietuva - ne išimtis, ne pirmi metai rengiamas festivalis "In Memoriam Chuck Schuldiner".
Buvę kiti "Death" nariai tęsia karjeras kas sau. Tiesa, pirmasis "Death" (teisingiau, "Mantas") vokalistas Kam "Barney" Lee ir buvęs "Death" bosistas Rerry Butler suvienijo jėgas grupėje "Denial Fiend", tačiau apčiuopiamos šlovės pasiekti nepavyko. Visame pasaulyje pardavusi per 1,5 mln. įrašų,  "Death‘ išlieka viena sėkmingiausių grupių death metal istorijoje.

 

Komentarai
Svečias - alf
geriausias ir dazniausiai mano fonotekoj grojamas cd "Symbolic", verta tureti!!!
Thriukshmaz
aha, tas albumas istasko nerealiai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?