2010 Sausio 08
Metallica

1982-1993

Metallica1

 

1996-2008

Metallica2

 

1981 Danas Lars‘as Ulrich‘as persikraustė iš Kopenhagos į Los Andželą ir padavęs į laikraštį skelbimą kviečiantį groti grupėje, susitiko su James‘u Hetfield‘u. James'ui iš pradžių Lars'o grojimas nepatiko, bet po to danas pradėjo įsivažiuoti. Neilgai trukus Lars‘as išvyko į Angliją, į mėgstamiausios jo grupės "Diamond Head" koncertą. Ten jis sužinojo, kad Brian‘as Slagel‘is nori įrašyti albumą "Metal Masacre" , kuriame gros jauni muzikantai. Nieko nelaukdamas Lars‘as pasikalbėjo su James‘u ir įkalbėjo jį įrašyti dainą, šiam albumui. Pavadinimą "Metallica" James'as "pavogė" iš Ron‘o Quintan‘os, kai šis nutarė leisti žurnalą, metalo fanams. Kartu su Lars‘u ir James‘u grupėje dar grojo bosistas Ron‘as McGovney‘us ir gitaristas Dave‘as Mustaine‘as, kuris grojo ritmine gitara. Pasirodė pirmasis Metallicos įrašas "Hit The Lights".

 

1982 buvo Metallicos karjeroje svarbūs metai, jie tikrai pasirodė gerai ir metų pabaigoje jau buvo šou hedlaineriai, jie taip pat pakeitė bosistą ir įrašė pirmą oficialų įrašą - dainą Hit The Lights pasirodžiusią Metal Massacre albume. Pirmoji Metallicos demo buvo įrašyta 1982 sausį ten buvo vienintelė daina Hit The Lights, kurios gitaros solo atliko Lloyd'as Grant'as. Vėlaiu, kovą grupė įrašė antrąjį demo, kuriame buvo trys dainos: Hit The Lights ir du coveriai Killing Time ir Let It Loose. Grupė įrašė šį demo, kad gautų apšildančios grupės vietą koncertui su Saxon. Kovo 14 Metallica sugrojo pirmą koncertą Anaheime. Demo kurią jie įrašė pasirodė vertinga, nes kovo 28 dieną jie grojo koncerte kartu su Saxon Balandį Metallica įrašo trečiąją demo juostą vėliau žinomą kaip Power metal demo, kurioje yra keturios dainos: trečioji Hit The Lights versija, The Mechanix, Jump In The Fire ir Motorbreath. Balandžio 23 dieną įvyko vienintelis Metallicos pasirodymas penkiese kartu su Damien'u Phillips'u (tikras vardas Jeff'as Warner'is). James'as nenorėjo dainuoti ir groti, todėl grupė ieškojo vokalisto. Gegužės 25 dieną James'as pirmą kartąper koncertą grojo ritmine gitara. Po to prie grupės prisijungė Dave'as Mustaine'as, kuris pakeitė Lloyd'ą Grant'ą. Birželio 14 buvo išleistas metal Massacre, tačiau informacinėje dalyje buvo padaryta klaida, grupės pavadininmas buvo užrašytas "Mettallica", o Lloyd'o Grant'o vardas buvo parašytas "Loydd Grant". Brian'as Slagel'is neturėjo pinigų, kad viską pakeisti, todėl tik atsip[rašė grupės ir viskas buvo paleista taip kaip buvo. Liepos 6 dieną buvo pradėta įrašinėti No Life Till Leather demo, kurioje buvo septynios dainos: Hit The Lights (ketvirta versija), Seek And Destroy, Motorbreath (antra versija), The Mechanix (antra versija), Jump In The Fire (antra versija), Metal Militia ir Phantom Lord. šios demo įrašymą finansavo High Velocity Records. Rugsėjo 18 dieną Metalicą pirmą kartą grojo San Franciske. Lapkričio 11 Metallica Woodstock klube apšildė Y&T, o jau lapkričio 28 SF jie atliko pirmą savo šou kurime jie buvo pagrindinė grupė, juos apšildė Exodus su gitaristu Kirk'u Hammet'u. Ron'as McGovney'us atliko paskutinį savo šou Metallicos sudėtyje, tai įvyko San Francikse Mabuhay Gardens. Gruodžio 28 dieną į Metallicą atėjo Cliff'as Burton'as. grupė turėjo persikelti iš LA į SF, tokia buvo Cliff'o sąlyga prieš ateinant į Metallicą. Tai leido Metallicai priartėti prie tikrų savo fanų, kurių San Franciske buvo labai daug.

 

1983 buvo Metallicos tobulėjimo metai. Jie persikėlė į San Franciską per vasarį, o kovo 5 Stone klube grojo pirmą koncertą. Exodus juos apšildė. Tai buvo pirmas Cliff'o koncertas us Metallica. Grupė persikraustant iš LA į SF pažino Dave'o Mustaine'o ydas. Buvo nuspręsta pakeisti gitaristą, jie jau pažinojo Kirk'ą Hammet'ą, todėl buvo nuspręsta jei tik Kirk'as sutiks pakeisti jį vietoje Dave'o. Balandžio 1 Kirk'ui pasiūlė prisijungti prie grupės. Paskutinis Dave'o pasirodymas su Metallica buvo balandžio 9 dieną. Bet tik Balandžio 11 dieną Dave'ui buvo pasakyta, kad jis išmestas iš grupės ir duotas traukinio bilietas atgal namo į LA, nes grupė tuo metu buvo Niu Jorke. Kirk'as Hammet'as pirmą kartą su Metallica grojo balandžio 16 Doveryje Niu Džersyje. Jie buvo Niu Jorke ir koncertavo apylinkėse. Ten juos pasikvietė John'as Zazula, kuris turėjo savo muzikos įrašų parduotuvę. Iš pradžių grupė gyveno iš koncertinių hononrarų ir No Life Till Leather pardavinėjimo John'o parduotuvėje. Gegužės 9 dieną Metallica pradėjo įrašinėti savo debiutinį albumą Kill'em All. Gegužės 27 dieną jie pabaigė įrašus. (Albumo pavadinimas turėjo būti Metal Up Your Ass, tačiau buvo patarta pakeisti pavadinimą, albumo peišinys buvo ranka su peiliu išlindusi iš klozeto). Tada John'as negalėjo rasti firmos kuri platintu albumus, taigi įkūrė savo Megaforce Records. Metallica pradėjo savo pirmąjį turą Kill'em All for All su Raven dviem mėnesiais vėliau liepos 27 turas vyko iki rugsėjo 3. Grupė tada pradėjo įrašinėti demo naijam albumui. Ride The Lightining demo pasirodė rugsėjo 24 dieną. Tai įvyko tda, kai grupė įrašė netikras live Seek & Destroy ir Phantm Lord dainas, kurios pasirodė Jump in the Fire singlo B pusėje (europinis variantas) ir Whiplash (JAV varinatas). Tai buvo grupės pirmieji singlai. Rugsėjo pabaigoje Jason'as Newstedt'as subūrė grupę Dogz, vėliau ją pervadino į Flotsam & Jetsam, tai buvo Jason'o grupė iki tol kol jis prisijungė prie Metallicos.

 

1984 Jump in the Fire singlas buvo išleistas sausio 10 dieną diena po to, kai iš grupės Bostone buvo pavogta visa įranga. Tas apiplėšimas įkvėpė James'ą sukurti Fade To Black. Metallicos pirmasis turas Europoje prasidėjo vasario 3 Ciuriche šveicarijoje kartu su Venom. Jis tęsėsi iki vasario 12 dienos. Vasario 20 dieną grupė išvyko į Kopenhagą, Sweet Silence studijas, kad pradėtų savo antrojo albumo Ride The Lightining įrašymą, tai turėjo būti pirmas Metallicos albumas su prodiuseriu Flemming'u Rasmusen'u. įrašinėti jie baigė kovo 14 dieną. Kovo 27 dieną Metallica pirmą kartą koncertavo Anglijoje, Londono Marquee klube. Antrasis europinis turas prasidėjo birželio 6 ir tęsėsi iki birželio 10, kartu su Twisted Sister. Po to Metallicos anriai susitiko su Chris'u Burnstein'u fiš Q-Prime menedžerių bendrovės, jis ir tapo Metallicos menedžeriu ir juo yra iki šiol, tai įvyko rugpjūčio 1. Metallica atleido ankstesnį menedžerį John'ą Zazulą rugpjūčio 2 dieną. Tuo metu Metallica jau vedė derybas su Bronze records. Rugsėjo 12 dieną nepavykus deryboms su Bronze Records, Metallica pasirašo kontraktą su Elektra Records, ji tampa Metallicos atstove Amerikoje. Lapkričio 16 dieną Elektra perleido Ride The Lightining. Creeping Death singlas pasirodė lapkričio 23 dieną kitoje singlo pusėje buvo du coveriai Am I Evil? Diamond Head ir Blitzkrieg tokio paties pavadinimo grupės daina tai turėjo sutapti su pirmu dideliu europiniu turu kartu su Tank prasidėjusiu lapkričio 18 dieną. Diena prieš turo pradžia grupė grojo Paryžiuje ir ten pirmą kartą gyvai buvo sugrotas Traped Under ice, antrojo albumo daina. Po mėnesio grupė pirmą kartą Didžiojoje Britanijoje grojo koncertą, kuriame jie buvo pagrindinė grupė, tai buvo paskutinis Ride The Lightining turo koncertas.

 

1985 Sausio pradžioje, tik po kelių savaičių poilsio, Metallica pradeda didelį JAV turą kartu su apšildančiomis grupėmis W.A.S.P., Ammored Saint. kad pristatyti Ride The Lightning. Vasario 9 čikagoje pirmą kartą gyvai buvo sugrota Fade To Black. Kovo pradžioje Ride The Lightining albumas JAV čartuose pasiekė 100-ąją vietą, po devynių dienų vasario 18 dieną turas pasibaigė Portlende Rugpjūčio 17 Metallica koncertavo Monsters Of Rock ture kartu su Ratt ir Bon Jovi prieš 70.000 žmonių minią. Po savaitės Oaklende jie koncertavo Day On The Green festivalyje prieš 90.000 žiūrovų. Trečiojo albumo įrašymas prasidėjo rugsėjo 2 dieną tose pačiose Sweet Silence studijose Kopenhagoje, su tuo pačiu prodiuseriu Flemming'u Rasmusen'u. Per tą laiką, kol buvo įrašinėjamas albumas Metallica spėjo sudalyvauti dviejuose festivaliuose: pirmas Metal Hammer Anglijoje - rugsėjo 14 dieną tai buvo koncertas kuriame Disposable Herioes buvo pirmą kartą gyvai sugrotas. antrasis buvo Day Of The Green festivalis. Master Of Puppets buvo baigtas įrašinėti gruodžio 27 dieną. Grupė sugrojo koncertą gruodžio 31 dieną Civic Centeryje San Francikse su Megadeath, Exodus ir Metal Church. Metallica pirmą kartą koncertavo su Dave'o Mustaine'o Megadeth.

 

1986 Sauį Master Of Puppets yra miksuojamas Los Andžele kartu su Michael'u Wagenar'iu, tuo pačiu metu vyksta spaudos konferencijos Europoje, kuriose dalyvauja Lars'as. Kol Lars'as išvykęs, James'asir Cliff'as fsukuria grupę Spastic Children, kartu su Fred'u Cotton'u atliekančiu vokalą, Jack'u McDaniel'su - gitara, Cliff'as grojo bosu, o James'as - būgnais. Vasarį Lars'as su James'u išvyksta į bahamų salas, kad truputi pailsėti. Kovo mėnesį išleidžiamas Master of Puppets, tada seka didelis turas po JAV kartu su Ozziu. Turas prasideda kovo27 dieną. Birželio 26 James'as susilaužo riešą bandydamas nuo kalno leistis su riedlente. Turo koncertai nenukeliami. James'as tik dainuoja, o Kirk'o technikas John'as Marshall'as groja gitara. Rugsėjo 10 Metallica kaip pagrindinė grupė pasirodo legendiniame Hammersmith Odeon koncerte, su Anthrax kaip apšildančia grupe. Rugsėjo 26 dieną James'as vėl gali groti, jo riešas jau pilnai sugyjęs. Kitą dieną įvyksta didžiausia tragedija Metallicos istorijoje. Cliff'as Burton'as žuvo, švedijoje, kai grupė važiavo koncertuoti į Kopenhagą. Po šios nelaimės grupė grįžta į JAV. Po laidotuvių grupė ieško naujo bosisto. Jason'as Newsted'as iš Flotsam & Jetsam užimą laisvą vietą. Lapkričio 8 dieną Metallica groja pirmą koncertą su Jason'u Country klube Los Andžele. Lapkričio 9-14 Metallica pradeda turą kartu su Metal Church Kanadoje ir rytinėje JAV pakrantėje.

 

1987 Sausį ir vasarį vyksta Metallicos ir Metal Church po Europą. Pirmą kartą grupė groja rutų Europoje. Turas pasibaigia Goteburge, švedijoje vasario 13 dieną. Gegužę James'as vėl susilaužo ranką važinėdamas su riedlente, neaišku ar grupė galės dalyvauti Monsters Of Rock ture rugpjūtį. Londono 100 klube Metallica apšyla prieš Monsters Of Rock turą, James'as vėl gali groti. Grupė sugroja tris koncertus Donningtone, Nurnberge ir Pfordsheime prieš 200.000 fanų minia, po to jie išleidžia Garage Days Re-Revisited. Gruodžio 4 dieną Metallica išleidžia video "Cliff Em All" - filmą apie grupę skirtą Cliff'o Burton'o garbei. Jame yra vaizdai iš Metallicos koncertų 1982-1986 metais. Per kelis mėnesius jis tampa auksniu ir platininiu. 1988 pabaigoje jis tampa geriausia parduodamu muzikiniu video.

 

1988 sausio 19 Metallica pradeda įrašinėti ketvirtąjį albumą ...And Justice For All. Gėgužės mėnesį Metallica buvo baigtas įrašinėti naujasis ...And Justice For All albumas ir pradėtas miksuoti. Tuo pat metu buvo pasiruošiama 2 mėnesių turui, į kurį įeina ir Monsters Of Rock turas. Gegužės 27 turas prasideda East Troy, Wisconsine. Liepą Master Of Puppets tampa platininiu. Rugsėjo 5 dieną išleidžiamas ... And Justice For All. Po šešių dienų sugroja koncertą Budapešte Vengrijoje. Lapkričio 15 dieną Tolede JAV prasideda turas su Queensryche. Gruodžio 6 grupė nufilmuoja pirmą savo klipą "One,". Filmavimas vyksta Los Andžele.

 

1989 Vasario 5 dieną Metallicos šou iš Reunion Arenos Dalase transliujama visai šaliai per Z-Rock radijo tinklą. Vasario 22 dieną Metallica groja "One" gyvai kaip Grammy Apdovanojimų dalį, kur grupė buvo nominuota kaip geriausia Hard Rock/Heavy Metal grupė. Bet pralaimėjo apdovanojimą Jethro Tull. Balandžio 21 dieną The Cult užėmė Queensryche vietą Metallicos ture. Spalio 8 Metallica baigia Damaged Justice turą San Paule Brazilijoje.

 

1990 Sausį įrašė Queen dainą "Stone Cold Crazy" kuri turėjo pasirodyti rinktiniame Elektra Records albume skirtame paminėti jų 40-metį. Gegužę Metallica grojo keliuose europos festivaliuose su WarriorSoul ir DIO. Po to sekė keli koncertai ekspropmtu ir slaptas koncertas The Marquee klube (Vertigo pavadinimu). Birželio mėnesį sugroja kelis stadioninius koncertus su Aerosmith ir Warrant šiauriniame Niu Jorke ir Kanadoje. Nuo Liepos iki Rugsėjo Metallica pradeda įrašinėti savo 5-ąjį albumą. Spalio pradžioje grupė pasirodo One On One įrašų studijoje su prodiuseriu Bob'u Rock'u, kad įrašytų 12 dainų naujam albumui. 1990 Spalis - 1991 Liepa: grupė įrašinėja albumą ir stengiasi, kad jis skambėtų būtent taip kaip jie nori. Albumas miksuojamas net 3 kartus.
1991 Metallica išleidžia ilgai lauktą penktąjį studijinį albumą, kuris turi net du pavadinimus, paprasčiausiai "Metallica" arba "The Black Album". Albumas į Billboards topus įžengė pirmoje vietoje ten išbuvo mėnesį. šio albumo singlas Enter Sandman tapo vienu geriausių koncertiniuose pasirodymuose, kartu su Sad But True, Nothing Else Matters ir Wherever I May Roam. Nuo 1991 rugpjūčio iki 1993 liepos, Metallica sugrojo 300 koncertų visame pasaulyje. 1991 metų rugsėjo mėnesį Maskvoje koncertavo kartu su AC/DC, Pantera ir kitais. Po šio turo Metallica pasidarė sau metų atostogas. Metallica laimi Grammy Apdovanojimą už geriausią metalo pasirodymą, dainą Stone Cold Crazy, kurios autorius yra Queen, o Metallica tik perdainavo šią dainą.

 

1992-1994 Iš pradžių Metallica ilsisi, po to sugroja apie 300 koncertų visame pasaulyje.

 

1995 Vasario 15 dieną Metallica groja KNAC-FM radijui, nes tai buvo paskutinė šio radijoe eterio diena. Vasario gale Metallica ir Bob'as Rock'as įžengia į The Plant įrašų studiją, kad pradėtų įrašinėti Load. Jie įrašė pakankamai medžiagos, kad išleistų dvigubą CD albumą, tačiau nusprendžia išleisti vieną, o po metų kitą albumą. Gruodžio 14 dieną Metallica pagerbia Lemmy iš Motorhead, per jo gimtadienio vakarėlį Whisky klube. Jie groja pasivadinę "The Lemmys," ir sugroją Motorhead dainų apsirengę kaip Lemmis.

 

1996 Birželio 4 dieną išleidžiamas šeštasis albumas Load. Po to Metallica dalyvauja Metallapalooza festivalyje kartu su Soundgarden kaip pagrindinės grupės ir dart daugeliu kitų apšildančių grupių tokių kaip Ramones, ir Rancid. Vasara - Rudenį Metallica koncertuoja Europoje. Lapkričio 13 dieną Metallica įrašė 3 live dainas britų kanalo BBC2 laidai "Later With Jools Holland,". Dianos buvo tokios: "Wasting My Hate," "Mama Said," ir "King Nothing." Jie grojo tas dainas gyvai. Viskas buvo transliuoti lapkričio 14 dieną. Tą pačią dieną Metallica suklaidino MTV per muzikos apdovanojimus. Grupė turėjo groti "King Nothing" bet kaip šviesos užgeso grupė pradėjo groti "Last Caress" ir "So What?". žmonės kurie jų nekentė nustebo, o fanai pašėlo. Grupė buvo nominuota už "Geriausią Roko Video " bet pralaimėjoSmashing Pumpkins. Vėliau intervių James'as pasakė "Mums reikėjo pažinti žmones tuose apdovanojimuose ! Mes pajutom, kad vią tai labai nuobodu, ir mes tai norėjom padaryti metų metus." Lapkričio 18 visame pasaulyje išleidžiamas singlas Mama Said. Lapkričio 18 ir 19 Apocalyptica apšildo Metallicą Helsinkyje, Suomijoje.

 

1997 Sausio 17 King Nothing klipo premjera per MTV. Sausio 26 Lars'as vedė savo draugę Skylar. Lars'as niekam apie tai nesakė, kad niekas netrugdytų vedybų. Sausio 27 Metallica atliko "King Nothing" per AMA ir laimėjo geriausio roko/metalo albumo vardą už Load. Per padėkos žodį Lars'as pasakė , "Aš norėčiau padėkoti šiam žmogui James'ui Hetfield'ui, kad užsivilko savo geriausią kostiumą ir buvo geriausias per mano vestuves praeitą vakarą." Vasario 22 Ted'as Nugent'as buvo garbės svečias per koncertą Palace Of Auburn Hillse. Jie buvo nepatenkinti dėl to, ką jis padarė. Ted'as paprasčiausiai įsiveržė į jų šou ir viską sugadino. Rugpjūčio 22-24 dienomis Metallica atitruko nuo įrašinėjimo, kad sudalyvautų trijuose festivaliuose Europoje. Pirmą dieną Pukkelpop festivalyje Belgijoje. Antrą dieną Blindman Ball Festivalyje, štutgarte, Vokietijoje. Trečią dieną Readingo Festivalyje, Readinge, Britanijoje. Lapkričio 11 buvo suplanuotas nemokamas koncertas. Spalio 10 Anton'as Corbijn'as fotografavo Metallicą ReLoad albumo bukletui. Spalio 20 - 21 dienomis grupė filmavo "Memory remains" klipą Van Nuys orouoste Los Andžele.. Tai Metallica kainavo apie 400 tūkstančių dolerių. Lapkričio 15 buvo šio video premjera per MTV. Metallica nemokamą koncertą nusprendė rengti CoreStates Arenos stovėjimo aikštelėje Filadelfijoje. Lapkričio 7 pietų filadelfijiečiai nenorėję, kad vyktų šis koncertas padavė metallicą į teismą. Lapkričio 11 nemokamas koncertas vis dėlto įvyko ir jis buvo puikus. Lapkričio 12 Memory Remains singlas buvo išleistas JAV. Lapkričio 13 Metallica grojo nemokamame ReLoad koncerte Londone. Gruodžio 6 dieną Metallica gyvai grojo per Saturday Night Live laidą.

 

1998 Gegužės 23 pasiruošimas ateinančiam "Poor re-touring me 98" turui . Turas prasidėjo diena po to West Palm Beache, Floridoje, ir baigėsi San Diege Kalifornijoje rugsėjo 13. Rugpjūčio 15 Lars'as tampa tėvu. Skylar Ulrich pagimdė Myles'ą Ulrich'ą Niu Jorke 4:15 h. Rugsėjo 5 per koncertą kažkas iš minio metė butelį ir pataikė Jason'ui į galvą. Jis buvo sužeistas tačiau sugrįžo tęsti koncerto. "Mes čia tam, kad atiduotume visą save jums, bet po velnių kodėl turime stebėti metamus daigtus į sceną. Aš tikiuosi, kad jie suras tą durnių, kuris taip padarė " - James'as pasakė auditorijai po incidento. Rugsėjo 14 iš karto po paskutinio turo koncerto Metallicą lėkė į studiją. Jie įrašė naujas dainas jų rinktiniam coverių rinkiniui "Garage Inc." Spalio 18 Playboy Mansion, Los Andželas. 45 minučių koncertas prieš gražiausias pasaulio moteris. Po to sekė foto sesija skirta Garage Inc albumui sename "Ambassador Hotel" viešbutyje kartu su fotografu Danny Clinch'u. Spalio 21 Metallica praleido video studijoje įrašinėdami Turn The Page klipą. Klipo režisierius švedas - Jonas Akerlund'as, kuris taip pat režisavo Madonos Ray Of Light ir Prodigy Smack My Bitch Up klipus. Lapkritį Metallica padavė į teismą internetinę parduotuvę Amazon.Com už rinktinį albumč "Bay Area Thrashers: The Early Days.". Lapkričio 22 Metallica baigė filmuoti Whiskey In The Jar klipą Brukline, Niu Jorke. Metų gale buvo išleistas Garage Inc albumas. Buvo apskaičiuota, kad per metus Metallica uždirbo 32 milijonus dolerių.

 

1999 Sausio 25 buvo pristatytas Whiskey In The Jar klipas ir išleistas singlas. Singlas yra išleistas 3 CD, 2 ir 3 yra išleistas tik 10000 kopijų tiražu. Vasario 24 dieną buvo paskelbti 41 Grammy apdovanojimų laureatai. Geriausias metalo pasirodymas "Better Than You" laimėjo Metallicai dar vieną apdovanojimą. Kovo 16 Amerikos įrašų Industrijos Asociacija įteikė deimantinius apdovanojimus, AC/DC, The Eagles ir Metallicai. šis apdovanojimas įteikiamas už kažkurio vieno albumo parduotus 10 milijonų kopijų. Metallica jį gavo už Black albumą. Iki šiol asociacijos buvo įteikusi tik auksinį (500.000), platininį (1.000.000) ir multi-platininį (2 milijonai kopijų). Deimantinis apdovanojimas buvo įteiktas pirmą kartą. James'as padėkojo Bob'ui Rock'ui už tai, kad "gerą garsą padarė dar geresniu". Kovo 20 Kirk'as Hammett'as grojo su Swarm, grupe, kurią suformavo keli jo draugai. Blandžio 11 Metallica pradėjo savo pasaulinį turą Honolulu saloje Havajuose. Jie po to padarė du koncertus Berkelio Teatre su San Francikso simfoniniu orkestru. Prieš išvykdami į koncertinį turą po Europą jie pakoncertavo Pietų Amerikoje. Jie dalyvavo nemažai festivalių iš kurių vienas buvo Lars'o gimtinėje Danijoje. Balandžio 21-22 Metallica sugrojo su San Francisko simfoniniu orkestru tai vėliau buvo įrašytą į albumą S&M. Birželio 14 buvo išleistas Die Die My Darling singlas. Lapkričio 19 ir 23 dėl išleisto naujo S&M albumo reklamos Metallica sugrojo du koncertus su Niu Jorko simfoniniu orkestru ir Vokietijoje Berlyne su Babelsberger filmų orkestru. Po to sekė trumpas turas. Lapkričio 23 oficialiai buvo išleistas dvigubas S&M albumas. Išleidimo data skyrėsi pagal tai kur jis buvo leidžiamas. Keli Metallicos DVD buvo išleisti beveik tuo pačiu metu tai Cliff' em All ir A Year and A Half In The Life Of Metallica.

 

2000 Vasario 23 Metallica pridėjo dar vieną Grammy prie savo kolekcijos. šį kartą už Whiskey In The Jar, kaip geriausią hard rocko pasirodymą. Tai Metallicos penktasis grammy. Kovo 20 "No Leaf Clover" singlas yra išleidžiamas. Balandžio 13 dieną Metallica padavė į teismą internetinę bendrovė Napster už tai, kad ši leidžia siųstis Metallicos muziką. Teismas vyko apygardos teisme. Nepsteris buvo kaltinamas autorinių teisių pažeidimu, tačiau jie gynėsi, kad tai tik leidžia vartotojui už tam tikrą mokestį gauti savo mėgstamos grupė s mp3 dainų. Blandžio 25 dieną pirmą kartą radijo eteryje pasirodė daina "I Disappear" kuri skirta filmo Neįimanoma Misija II garso takeliui. Po kelių savaičių jis buvo oficialiai išleistas ir per internetą buvo galima atsisiųsti jo mp3. Gegužės 2 dieną grupė padarė internetinį pokalbį su fanais, kad paaiškintų, kodėl jie padavė Napster į teismą. Gegužės 4 dieną Kirk'as Hammett'as koncertavo su Sammy'iu Hager'iu ir WaboRitas. Gegužės 18 James'as tapo tėvu, jo žmona pagimdė Castor'ą Virgil'ą Hetfield'ą 3:23 nakties. Mama su sūnumi laikosi puikiai. Birželio 1 dieną Motorhead grojo San Franciske. Prieš pat paskutinę dainą James'as Hetfield'as išbėgo į sceną pasigriebė gitarą ir pasakė "Tai yra heavy metal krikštatėviai " ir tada kartu sugrojo Overkill. Birželio 26 dieną buvo išleistas "I disappear" singlas. Tai pirmoji daina, kurią Metallica parašė kaip filmo garso takelį. Visas filmo garso takelių rinkinys buvo išleistas liepos 7 dieną. Vasarą Metallica įrodė, kad įmanoma surengti nuosavą stadijonų turą net ne tam, kad pareklamuoti naują albumą. Summer Sanitarium, tras buvo didelė sėkmė. Liepos 7 dieną James'as Hetfield'as dėl sveikatos sutrikimų negalėjo su grupe dalyvauti koncerte Atlantoje. Todėl trijulė likusių grupės narių paaiškino kas prie ko, beje šiame koncerte dalyvavo nemažai svečių Kid Rock'as, System Of A Dawn. Rugpjūčio 2 dieną pirmoji iš 6 koncertų, kai su Metallica negalėjo groti James'as Hetfield'as. žmonės galėjo įeiti su senuoju bilietu. Corrosion of Conformity per šiuos 6 šou apšildė Metallicą. Rugsėjo 26-27 sklido gandai, kad Metallica buvo One On One studijoje ir ten pradės įrašinėti savo naują albumą, tačiau ištikrųjų jie tik kažką įrašinėjo VH-1 laidai Classic Albums. Lapkričio 17 Misfits grojo San Franciske ir James'as ten buvo stovėjo minioje. Kitame koncerte Maritimo Hall jis užlipo su jais ant scenos, kad atlikti du gabalus Last Caress ir Die Die My Darling.

 

2001 Jason‘as Newsted‘as palieka grupę. Pagal oficialius Jason‘o pranešimus, tai buvo dėl sveikatos sutrikumų ir fizinio nuvargimo, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ne visi grupės nariai vienodai ramiai žiūrėjo į Newsted‘o pašalinius projektus ir po to grupėje kilo konfliktas. Jason‘as išleido albumą su savo nauj grupe "Echobrain" o paskui perėjo pas kanadiečius į "Voivod". James‘as išvažiuoja į Kamčiatką medžioti ir ten gerią. Grįžęs jis yra paguldomas į ligoninę gydytis priklausomybės alkoholiui.

 

2002 Po James‘o gydymo grupė pradeda įrašinėti medžiagą naujam albumui. Laisvą bosisto vietą laikinai užima prodiuseris Bob‘as Rock‘as. Pirmą kartą istorijoje, grupė atrinko kelias senas dainas parašytas dar vaikystėje, be to jei anksčiau dainos žodžius kurdavo James‘as tai dabar tave dalyvavo visa grupė. 
 2003 Nauju bosistu grupėje tapo Rob‘as Trujillo, anksčiau grojęs su Suicidal Tendences ir su Ozzy Osbourne‘u. (Kas įdomiausią, kad Rob‘o vietą Ozzio grupėje užėmė Jason‘as Newsted‘as). Gegužės mėnesį grupė šiek tiek pakoncertuoja, o birželį išleidžiamas naujas albumas St. Anger. Rob‘as Trujillo nespėjo sudalyvauti albumo įrašyme, kai jis buvo įrašomas Rob'as dar nebuvo Metallicos narys. Metallica vėliau kiek pakoncertuoja ir vasarą dalyvauja Summer Sanitarium ture.

šaltinis: Metallica.lt

 

{mos_sb_discuss:9}

 

Komentarai
Linas
Na va, atkeliaus ir iki lietuvos <img src="images/smiles/sm_wink.gif" alt="" />
mantas6091
Tai gera grupė
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?