2005 Rugsėjo 01
MOUNTAINSIDE
Kauno punk/thrash/rock/alternative komanda MOUNTAINSIDE susikūrė 1996 metais, iširus senos mokyklos thrash'o komandai DELIRIUM TREMENS, kurioje grojo grupės branduolį sudarantys broliai bosistas Rytelis ir gitaristas šaras. Prie jų prisijungė šaro vaikystės draugas Bakas, sėdęs prie būgnų. Grupės sudėties formavimasis baigėsi tuomet, kai Lekas, (kurį laiką su šaru bosavęs thrashcore komandoje STRÖM CITY) atsistojo prie mikrofono.
Rytelis - bosas, vokalas
šaras - gitara, back voc.
Karolis - būgnai
Darius - vokalas

Tačiau pirminė sudėtis išsilaikė tik apie pusantrų metų. Vėliau muzikantai keitėsi kaip rudi šunys: išsiskyrus su pirmuoju būgnininku Baku kolektyvui padėjo Andrius (ex-SH), šiam išvykus į Angliją, Arnas (ex-EMPY-X). Kol pagaliau į grupę atėjo pastovus būgnininkas Karolis. Rytelis, Lekui (dabar groja bosu grupėje NAHASH) išėjus iš grupės, ėmėsi pagrindinio vokalisto vaidmens. Kurį laiką, kaip kviestinė muzikantė, vyrams dainuoti padėjo Indrė (ex-F.A.K.S.). Apie metus grupėje praleido Kauno muzikiniuose sluoksniuose gerai žinomas gitaristas Kliupikas. Tačiau jį negyvai užsmaugė darbas ir mokslai, ir muzikai nebeliko laiko.

Pagaliau, nuo 2000 m. vasaros, grupės sudėtis yra stabili: Rytelis (bosas, vokalas), šaras (gitara) ir Karolis (būgnai). Paskutinis kolektyvo papildymas: 2002 m. spalio mėnesį į grupę įsiliejo naujas vokalistas Darius (ex-TYčIA). Darius taip pat groja ir gitara.

Nusakyti konkretų MOUNTAINSIDE muzikos stilių būtų problematiška. Vaikinų skoniai itin eklektiški - nuo thrash metal iki new wave, nuo punk ir hardcore iki rap, nuo stoner rock ir seno hardo iki jazz, funk. Nepaisant to, galima išskirti pagrindinius veiksnius, darančius įtaką MOUNTAINSIDE: tai meilė sunkiai gitarinei muzikai, punk pagrindas (Rytelis buvo glaudžiai susijęs su old school Kauno punk scena, grodamas su tokiomis grupėmis kaip PIONIERIAUS GARBėS žODIS ir 33% KIAULIų PAKELIUI į VATIKANą); šaras, savo ruožtu, grojo su punkais PRESERVATIVE FACTORY ir thrashcore projektu STRÖM CITY). MOUNTAINSIDE ir šiuo metu vadovaujasi DIY (Do It Yourself) etika, beveik viską, kas susiję su grupe, darydami patys.

Be muzikos emsaidai turi ir kitus užsiėmimus. Politikos mokslų daktaro laipsnį turintis Rytelis dėsto Vytauto Didžiojo universitete (VDU); šaras baigė politologijos magistrantūrą VDU ir dirba dienraštyje "Laikinoji sostinė" bei prižiūri Lietuvos roko scenos naujienų ir oficialią festivalio "Mountainrock" internetinę svetainę www.mountainrock.lt; Karolis baigė Sveikatos priežiūros įstaigų administravimo ir vadybos magistratūrą Kauno medicinos universitete ir dirba muzikos salone "Midiaudio". Darius dirba vadybininku vienoje Kauno bendrovių.

PRADžIA

1996 m., galutinai iširus DELIRIUM TREMENS, pagrindinis dėmesys sutelkiamas į naują grupę, kuriai pavadinimas duotas pagal pamėgtą VDU studentų kabaką "Pakalnė". Išvertus "Pakalnės" pavadinimą į anglų kalbą ir gavosi MOUNTAINSIDE.

Simboliška oficialia grupės įkūrimo data laikomas pirmasis koncertas, sugrotas 1996 m. gruodžio mėnesį, tuometiniame Kauno klube "Gesta", kartu su LEMON'S JOY. šis koncertas buvo pirmasis Bakui, kuris apskritai tik prieš pusmetį buvo pradėjęs groti būgnais. įdomu, kad šiame koncerte antra gitara grojo Marius Salynas, dabar muzikuojantis po slapyvardžiu MARKAS ir dalyvavęs atrankoje į Euroviziją:)

Kitas svarbus grupei koncertas - 1997 m. rugpjūčio 29 d. įvykęs "Roko Maršas" Kaune, per kurį grupė susilaukė nemažai dėmesio, nors ir nedaug kas žinojo grojusios grupės pavadinimą. Dar juokingiau, yra tai, kaip šviesios atminties Virginijus Mizaras aprašė šį koncertą "Laikinojoje Sostinėje: "…grojo dabar aktyviai besireiškianti VDU studentų grupė mįslingu anglišku pavadinimu…";)). Dar keletą metų MOUNTAINSIDE pavadinimas buvo mįslingas ne tik kolegai žurnalistui, todėl dažnai buvo rašomas įvairiai - muntainside, mountinside ir pan..

Pagrojus porą metų ir pakilus Bako grojimo būgnais lygiui, 1998 m. rudenį Vilniuje "Porno Sound" studijoje įrašomi keturi, kultiniais tapę gabalai - "Birutė" (bene didžiausias grupės hitas), "Positive", "H." ir "čemodančikas". Išleista promo kasetė "Demo 1". Vėliau, 1999 m. pradžioje Kauno Dramos teatro studijoje įrašomi du gabalai - "Dažysim Juodai" ir nauja "Birutės" versija. Sudėjus su seniau įrašytais gabalais išleista promo kasetė "Demo 1,5".

Grupė pamažu stojosi ant kojų, pavadinimą žinojo nemažai alternatyvinę muziką mėgstančių žmonių, vyko daugiau koncertų, tačiau 1999 metai buvo sunkiausi grupės karjeroje, nes Bako noras groti vis silpnėjo ir galiausiai jis išėjo iš grupės. Dar anksčiau pasitraukė Lekas. Rytelis ir šaras liko dviese, nematydami realių kandidatų būgnininko pozicijai, ir todėl neturėjo galimybių koncertuoti. Tačiau bratkūs nenuleido rankų ir, vasarą parepetavę, dviese įrašė tris dainas Kauno Dramos Teatro studijoje ("Drop The Gun", "Transition" ir "Riot"). Rytelis įrašė bosą ir vokalą, o šaras - gitarą ir būgnus. Beje, net ir šiuo sunkiu periodu nekilo mintis apie ritmo mašiną, iš ko galima spręsti apie grupės rock'n'roll dvasią! ;)

Juodai prasidėję 1999'ieji baigėsi ne taip prastai, su optimizmo gaidele (ar gaideliu;) - 1999 lapkričio 5 d. "KTU mechanikų krikštynose" MOUNTAINSIDE pasirodo nauja sudėtimi: prisijungia patyręs būgnininkas Andriuša (ex-SH) ir gitaristas Kliupikas (ex-POWER PACKED). Su šia sudėtimi grupė šiek tiek nukrypo nuo thrash/punk šaknų ir pasuko daugiau į funk/rock pusę. Gaila, bet su šiuo nemažai potencialo turėjusia sudėtimi nepavyko įgyvendinti jokių realių idėjų, išskyrus keletą itin linksmų koncertų, bei nuotaikingą instrumentinį gabalą "Rudas šuo". Nepaisant to, kad tokia sudėtis išsilaikė tik keletą mėnesių (Andriuša išvažiavo į Angliją, o Kliupikas atsidėjo darbui ir mokslams), grupė su patyrusiais muzikantais sutvirtėjo, atsitiesė ir pradėjo kilti į naują kokybinį lygį.

Dar vienas sudėties pasikeitimas nesustabdė įsibėgėjusios grupės ir jau 2000 m. vasario 26 d., parepetavus nepilną savaitę, pub'e "Fortas" įvyko sėkmingas koncertas su laikinai prie būgnų sėdusiu (ir sėdusiu, kaip pasirodė, gana ilgam;) Arnu Bartuliu (ex- EMPY-X). Atėjus stabiliai ir užtikrintai grojančiam Arnui dainos suskambėjo taip, kaip ir turėjo skambėti.

šiuo pastovių permainų periodu MOUNTAINSIDE buvo linkę eksperimentuoti, todėl nieko stebėtino, kad 2000 m. balandžio 29 d., "Sunkiojo pirmadienio gimtadienyje" (bare "Terra-X"), vyriškoje kompanijoje pasigirdo moteriškas vokalas - Indrė (ex-F.A.K.S.).

Grojimas su Arnu pasirodė vaisingas, todėl Rytelis su šaru nutarė, jog neverta laukti, kol vėl kas nors pasikeis, ir 2000 m. gegužį Kauno Dramos Teatro studijoje įrašė du gabalus - "Išnyk" ir "Vadybininkui" (vienas keisčiausių grupės gabalų, tačiau per koncertus turintis nemažą pasisekimą). Būgnus įgrojo Arnas Bartulis, o įdainuoti padėjo Indrė.

Atrodo, kad saulė pradėjo šypsotis ir MOUNTAINSIDE'ams: pagaliau broliai susirado pastovų (nors tuo metu dar neapsiplunksnavusį) būgnininką, zanavyką Karolį. 2000 m. gegužės 4 d. prie VDU CR vykusiame renginyje "VDU SA gimtadienis" grodamas "Seek&Destroy" Karolis debiutavo kolektyve.

2000 metai buvo labai sėkmingi grupei: smarkiai pagausėjo pasiūlymų koncertuoti (sugroti net 22 koncertai (!)), pakankamai kokybiškai įrašyti du gabalai. Grupės pakilimą simboliškai atspindėjo puikiai pavykęs koncertas 2000 m. liepos 28 d. Klaipėdoje, "Jūros šventėje". Tai vienas didžiausių ir geriausių koncertų ligtolinėje grupės istorijoje - apie 5000 žmonių, puikus įgarsinimas.

* * *

Nepasiteisinusi pirminė grupės sudėtis (dėl nevienodo požiūrio į darbą) privertė grupės lyderius Rytelį ir šarą ieškoti naujų sudėties variantų. Dažni sąstato pasikeitimai, ne tik neišmušė iš vėžių, tačiau net ir prisidėjo prie MOUNTAINSIDE vardo tvirtėjimo. Koncertų organizatoriai vis dažniau ėmė kviesti studentams, undergoundščikams bei kitiems geros valios žmonėms patinkančią grupę. Apie gabalus "Birutė", "čemodančikas" ėmė sklisti legendos:) Būtent šie gabalai prisegė punkrock'o grupės etiketę, kurios MS nariai, tiesą sakant, perdaug ir nesikrato. Tačiau visgi, MOUNTAINSIDE repertuaras niekados nebuvo stilistiškai vienodas, visada išliko stiprios metal, hardcore, alternative, rock tendencijos, todėl nenuostabu, kad punkai teigia esą MS groja metalą, o metalistai - punkrocką. Nors nėra nei taip, nei taip:)

LEDAI PAJUDėJO

Su pastovaus būgnininko Karolio, kuris puikiai įsiliejo į grupės gretas, atėjimu, prasidėjo naujas grupės raidos etapas - MOUNTAINSIDE ėmė sparčiai ropštis iš rūsio į dienos šviesą. Koncertų skaičius tapo rekordinis udergroundinei grupei - 2002 m. sugroti net 25 koncertai (!). MOUNTAINSIDE yra bene daugiausiai Lietuvoje koncertuojanti undergroundinė grupė. Koncertų geografija apima Kauną, Vilnių, šiaulius (šis miestas jau tapo beveik antruoju gimtuoju miestu;), Vilkaviškį, Joniškį, šakius, Uteną, Klaipėdą, Kuršėnus, Rygą...

Pagaliau nusistovėjus stabiliai sudėčiai, per repeticijas nebereikėjo karštligiškai (nes spaudė koncertų grafikai) mokyti naujus grupės muzikantus programos. Būtent dažna sudėties kaita ir trumpas pasiruošimo laikas lėmė, kad per koncertus dažniausiai buvo grojamos paprasčiausios, mažiausiai repeticijų reikalaujančios kompozicijos, kaip antai - "Who Killed Teenage Ninja Turtles", "Birutė", "Plastic People" ir pan.. Dėl tokio koncertinio repertuaro prilipo punk bando etiketė. Atėjus Karoliui, skubiai surepetuota "standartinė koncertinė" programa ir pamažu imtasi "rimtesnių" gabalų. "Senas bagažas" po truputį atsinaujino, nes tuo metu Rytelis su šaru buvo prigaminę jau apie 40 gabalų, taigi Karoliui teko nemažai veiklos.

2000 metus grupė pradėjo sėkmingu pasirodymu festivalyje "Naujas Kraujas". Tai vienas iš labiausiai vykusių koncertų dėmesio ir reklamos prasme, nes spaudoje pasirodžiusiose recenzijose MOUNTAINSIDE buvo ganėtinai plačiai nušviesti ir išskirti.

Karoliui apšilus kojas grupėje, pradėta mąstyti apie albumo įrašus. 2000 m. pavasarį pradėta įrašų sesija Kaune, muzikos salone "Midi Audio". Tai buvo pirmas įrašas Karoliui. Iš aštuonių įrašytų gabalų, šeši įėjo į debiutinį mini albumą "Distorted". Grupė nusprendė suvedimą ir masteringą darytis patys, todėl albumo išleidimas užsitęsė daugiau nei du metus, tačiau tai - labai vertinga patirtis, padėjusi pagrindus MOUNTAINSIDE įrašų studijai "Climax Sound". Pagrindinis asmuo studijoje - Karolis.

MOUNTAINSIDE pradėjo vis tvirčiau jaustis Lietuvos muzikinėje scenoje, augo gerbėjų gretos, gausėjo pasiūlymų koncertuoti. Visa tai apvainikavo vienas svarbesnių pasirodymų per grupės karjerą, parodęs, kad grupė jau tvirtai stovi ant kojų: 2001 metų kovo 22 d. įvyko didelis renginys Kauno klube "Combo", skirtas MOUNTAINSIDE FAN KLUBO prezentacijai. Susirinko apie 400 žmonių, renginys susilaukė gana plataus žiniasklaidos dėmesio. į grupę pirmą kartą atkreipė dėmesį taip vadinamieji šou verslo rykliai;)), ko pasekoje, 2002 m. gegužę daina "Nepanikuok" buvo įtraukta į Bomba records išleistą rinkinį "euro.lt" (tai pirmas oficialus grupės release'as). Daina įrašyta "Climax Sound" studijoje, o suvedimą ir masteringą padarė Raimis Trilikauskis M-1 studijoje.

2001 metai svarbūs ir tuo, jog pirmą kartą Mountainside'ų vyrus buvo galima išvysti už Lietuvos ribų : birželio 9d. - Latvija, Ryga, "21st International Hanseatic Days in Riga", "Contemporary Music Festival". Latvių publika kauniečius priėmė labai šiltai. Be to, 2001 m. spaudoje pasirodė nemažai publikacijų spaudoje apie MOUNTAINSIDE.

2002 metai prasidėjo taip pat puikiai, kaip ir praėję metai, - per savaitę laiko sugrotas 4 koncertų mini turas (Vilnius, Utena, šiauliai, Kaunas). Vasarą grupė beveik nekoncertavo, nes buvo užsiėmusi įrašais - pradėta dešimties gabalų įrašų sesija, iš kurių septyni - visai nauji. Itin didelis dėmesys skiriamas instrumentų skambesiui, tam teikiama labai daug dėmesio ir laiko. Po non-stop įrašų mėnesio, prasidėjus mokslo metams, emsaidai nusprendžia atsikvėpti ir įrašų sesija atideda vėlesniam laikui.

2002 m. gale pažymėtinas labai svarbus įvykis - grupė pagaliau susirado vokalistą. Pastoviems Rytelio skundams apie tai, kad jam per sunku visą koncertą ir groti, ir dainuoti, baigėsi:) Be ilgų pasiruošimų ir repeticijų jautis griebtas už ragų ir per mėnesį laiko sugroti net keturi koncertai su Darium. Itin vykęs pasirodymas - klubiniame underground festivalyje "Antipop's 4", klube "Kreizhauzas". Atsiliepimai apie naująjį MOUNTAINSIDE veidą labai neblogi. Nuo 2002 m. pabaigos grupėje du balsai.

2002 m. pabaigti dėlioti paskutiniai akcentai debiutiniam mini albumui "Distorted", kuriame - septyni gabalai: "I Resign", "All About Time", "Distorted", "H.", 'Revolution", "In My Life" ir "čemodančikas". Albumo pasirodymas parduotuvėse ir pristatymai nukeliami į 2003 metus.

Metus vainikavo 2002 m. gruodžio 27 d. Kaune, pub'e "Fortas" atšvęstas grupės 6 metų jubiliejus. Po smagaus koncerto, šiltame bičiulių rate priimtos dovanos, išgertas šampanas ir suvalgytas tortas.

2003 M. - ITIN SėKMINGI METAI

Praėję metai grupei "Mountainside”, nežiūrint įvairių asmeninių problemėlių ir kitų dalykėlių, buvo be jokios abejonės patys sėkmingiausi per visą karjerą. Kaip visada sugrotas nemažas skaičius koncertų - 25 , ir, itin pabrėžtina, kad iš jų tik 6 buvo tiesiogiai pasirodymai baruose (tokia garbė teko barams "Orleanas” ir "91”;) Visi kiti koncertai - festivaliai, studentų "tusovkės”, miesto šventės, baikeriai ir pan. Dalies koncertų, ypač metų pabaigoje, dėl pradėto įrašinėti naujo albumo bei Rytelio mokslinio užimtumo, MS atsisakė.

Tačiau pats svarbiausias 2003 m. įvykis, po kurio "Mountainside” susilaukė nemažo klausytojų bei žiniasklaidos ir koncertų organizatorių dėmesio: pagaliau išleistas ir dvejais renginiais pristatytas debiutinis grupės albumas "Distorted” !! Jis išleistas pačių muzikantų D.I.Y. leible "Who Else Records” . Platinti albumą padeda undergroundiniai veikėjai bei "Bomba records” ir "Garsų pasaulis”. Gana greitai buvo išparduoti pirmieji 200 CD ir išleistas antrasis tiražas.

Taip pat MS pagaliau nusprendė imtis aktyvios veiklos kas liečia koncertus: per metus laiko vyrai suorganizavo net keturis renginius, kuriuose grojo K.A.N.G., SHADOWDANCES, BIX, SH, XESS, REBELHEART, ANBO, BRAINERS, KATEDRA ir, aišku;), MOUNTAINSIDE. Be jokios abejonės geriausiai pavykęs, ir gal būt apskritai vienas geriausių 2003 m. roko renginių Lietuvoje: pirmasis festivalis "MountainRock'vol.1” , kuriame dalyvavo BIX, MOUNTAINSIDE, SH ir K.A.N.G. Susirinko virs 500 žmonių, garsas buvo geras, o "Combo” stogas neblogai kilnojosi;)) Festivaliui atidaryta speciali internetinė svetainė: www.mountainrock.lt, pamažu virstanti į lietuviškos roko scenos naujienų saitą.

Metų pabaigoje, per vasarą atrinkus tinkamus gabalus, "mountainai” pradėjo antrojo albumo įrašus, kurie, deja, nevyko taip sparčiai kaip norėtųsi, tačiau anyway, darbinis albumo įrašas padarytas. Albume skambės tokios dainos: "Spalvos”, "My Mistress”, "Bandau pamiršt”, "Kokainas ir aukštoji mada”, "Rytoj nuplaus”, "Nebetikiu”, "A girl from outer space”, "Lesson In Life”, "Transition” ir "All About Time”, kuris jau išleistas albume "Distorted”, tačiau tai nauja versija su Dariaus vokalu. Bus pristatyta ir lietuviška, ir angliška albumo versijos. Pirmoji skirta užsieniui, siekiant parodyti Lietuvos autentiškumą…;))) O jei rimtai - lietuviška versija - Lietuvai, angliška - užsieniui;)

Simboliškai metus apvainikavo "Dangaus” suorganizuoti alternatyvinės muzikos apdovanojimai, kuriuose "Geriausios rock/metal” grupės kategorijoje nominuoti ir "Mountainside'ai”. Taip pat dar viena maloni netikėta naujiena metų pabaigoje - "All About Time”, bei dar kelios dainos iš būsimojo "Mountainside” albumo bus panaudotos jauno norvegų režisieriaus Fredrik'o Bryno filmo garso takelyje.


Kontaktas:

Karolis: +370 687 80763
šaras: +370 612 56173
Rytelis: +370 37 742145
e-mail: [email protected]


Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?