2005 Gruodžio 09
Ruination

Grupės šaknys siekia vėlyvą 1992 metų rudenį, kai gitaristas Ainius nusprendė surasti bendraminčių groti griežtesnę muziką. Netrukus į perklausą buvo pakviestas dabartinis grupės būgnininkas Vytenis. Praėjus vos pusmečiui buvo sutarta, kad griežtasis death metal neatitinka muzikantų norų ir muzikinis stilius buvo pakeistas į melodingesnį ir kur kas išraiškingesnį stilių. Rimtesnis darbas prasidėjo 1993 metų vasarą ir jau rudenį grupė turėjo pirmąją savo programą, bet neturėjo pavadinimo. Vienoje iš repeticijų Vytenis ir Ainius sugalvoja grupei pavadinimą- RUINATION.

1993 metų žiemos pradžioje visiškai susiformuoja grupės sudėtis. 1994 metų kovą įrašomi pirmieji trys RUINATION "gabalai”, bei prasideda pirmieji grupės koncertai. Pakoncertavę Lietuvos miestuose, muzikantai nutarė, kad jau pribrendo laikas įrašyti pirmąją demo juostą. šiam reikalui buvo užsakyta vienintelė ir garsiausia sostinėje metalinės muzikos studija. Tuo metu prasideda didžiausios permainos grupės narių gretose. Grupę palieka du jos nariai, nors jie, visgi, padeda įrašyti 5 gabalus, kurie vėliau pavirto į "Rests Of Beauty" demo, taip pat grupės vadybos reikalais užsiima legendinis grupių vadybininkas Sėkla. 1995 metų vasarą kasetę išleidžia "Dangus Productions". ši demo buvo vienas sėkmingiausių "Dangus Productions" leidinių. Iš karto po pirmojo studijinio darbo į grupę ateina gitaristas Saulius. Tuo metu (1995 metų lapkričio 28 dieną) RUINATION sugroja pirmąjį įsimintiną koncertą kartu su DEICIDE. Dėl neaiškių priežasčių grupę palieka senasis bosistas ir jo vietą tuoj pat užima Andre. Taip stabilizavosi gaujos sudėtis iki pat 2004 metų.

1996 metai grupei buvo koncertiniai - išmaišyta visa Lietuva, sugrota apie 40 koncertų. Metų pabaigoje RUINATION išvyko į švedijos "ABYSS" studiją (priklausančią HYPOCRISY/PAIN lyderiui Peter Tagtgren), kur įrašė 15 gabalų savo pirmam albumui. 1997-ieji vėl tapo koncertiniais metais. Koncertuota ne tik jau gerai RUINATION žinanciuose miestuose, bet ir už Lietuvos ribų, kaimyninėje Latvijoje. Visą 1997 metų pabaigą RUINATION aktyviai koncertavo ir buvo išvykę į turne čekijoje.

1998 metų pradžioje pasirašoma sutartis su ispanais "Goldtrack Records", kurie sutiko išleisti RUINATION albumą "Visionary Breed" CD pavidalu tų pačių 1998 metų gegužę. Taip pat patvirtinamas antrojo albumo įrašo finansavimas. Istorija kartojosi ir per dešimt dienų su prodiuseriu Peter Tagtgren ir garso inžinieriumi buvo iškeptos dešimt dainų. 1999 metų gegužės 4 dieną RUINATION grįžo Lietuvon su antruoju RUINATION albumu "Xura" . Toliau vyrai išvyksta į turne po Europą ir sugroja po vieną koncertą Vroclave, Lenkijoje (su vietos ELYSIUM ir ASGAARD), Grosreshene, Vokietijoje (su vokiečių grupėmis POSTMORTEM ir SLEEPING GODS) bei Esh/Alcete, Liuksemburge (su vietiniais DESDEMONIA ir galingąja suomių APOCALYPTICA). 2000 metais Lietuvos sostinėje RUINATION vėl apšildo suomių APOCALYPTICA pasirodymą 5000-inei auditorijai. Latvijoje apšildo THERION.

Iki pat 2001 metų grupė koncertavo Lietuvoje ir už jos ribų, kol sulaukė pakvietimo apšildyti ALICE COOPER Lietuvoje. Tais pačiais metais vietinėje studijoje su vokalistu Sigitu Vėlyviu įrašomas naujasis mini albumas "Drive To Live", kurį sudaro penkios kompozicijos. 2002 metais RUINATION iškilmingu soliniu koncertu pažymi 10 metų jubiliejų. Visą metalinės komandos branduolį sudaro ilgamečiai jos nariai Ainius, Vytenis, Saulius ir Andre. Pasitraukus iš grupės gretų vokalistui Sigitui, 2003-iųjų vasarą įvyksta paskutinis krikštas ir į RUINATION šeimą priimamas naujasis vokalistas Jonas. 2003-čiaisiais grupė nepaliaujamai koncertavo metaliniuose festivaliuose ir palaikė Lietuvos metalinės scenos dvasią. Grupė toliau bando eksperimentuoti, pasikvietusi back vokalo muzikantus. 2004 metų kalendorius išraižytas koncertų datomis, rengiami soliniai koncertai didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Prisikaupę svaraus muzikinio potencialo trečiąjam - pilnam RUINATION albumui, 2004-2005 metais, nuosavoje įrašų studijoje grupė įrašo naujausią grupės albumą, pavadintą "Beyond". Naują albumą grupė išleidžia savo jėgomis, nusprendę neatiduoti grupės teisių į albumą ir jame esančias kompozicijas jokiai leidybinei kompanijai. Albumo platinimu Lietuvoje užsiima "Muzikos Bomba" ir "Dangus Productions". šis albumas, tiek pačių muzikantų, tiek ir muzikos kritikų bei klausytojų, neabejotinai buvo pripažintas ne tik pačiu kokybiškiausiu, įdomiausiu ir originaliausiu Ruination albumu per visą grupės gyvavimo laikotarpį, bet ir vienu iš pačių geriausių visų laikų Lietuvos sunkiosios muzikos albumų, įrašo kokybės ir spaudos prasme galinčių vienareikšmiai atstovauti Lietuvos metalinę sceną visame pasaulyje.


Oficiali grupės svetainė.

Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?