2009 Spalio 15
SBS

Grupės SPICY BITS OF SCANDAL (Pikantiškas Skandalas), plačiau žinomos kaip SBS, istorija prasidėjo dar 1979 m., kai vokalistas ir klavišininkas Vilius Kraujalis ir gitaristas Darius Rutkys nusprendė įkurti rokenrolo grupę. Jau iš pat pradžių grupės kūrybai įtakos turėjo DEEP PURPLE, BLACK SABBATH, LED ZEPPELIN, PINK FLOYD WHITESNAKE muzika. Netrukus prie dueto prisijungė būgnininkas Girėnas Medziukas ir bosistas Rolandas Buidovas (R.I.P.).

1982 m. grupės muzikos stilius pradėjo keistis į sunkujį roką. 1985 m. prie grupės prisijungė antrasis gitaristas Mikaelis Feigelovičius. 1988 m. SBS dalyvavo "Rock Saeits" festivalyje Rygoje, po metų - dar viename "Junewalija" festivalyje Lenkijoje. 1991 m. iš grupės pasitraukus Viliui ir Mikaeliui, kolektyvas netrukus vėl pasipildė, prie SBS prisijungė gitaristas Tomas Varnagiris, klavišininkas Naglis Patamsis ir vokalistas Vitalis Kairiūkštis. Taigi 1992 m. SBS veikla atsinaujino, grupė koncertavo "Bobų vasaroje" Pasvalyje, visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Vėliau Rolandą pakeičia Jonas Aleksa, o Naglį - Jovaras Čivas.

1996 m. SBS išleidžia kasetę "Mėnulio šviesa", kurią sudaro 9 kompozicijos, sukurtos Viliaus, Tomo ir Vitalio. Klavišiniais vėl groja Vilius Kraujalis. Albumą finansuoja ir įrašineja "Pūkas", talkinant garso operatoriui Giedriui Litvinui. Po šio albumo SBS veikla kiek aprimsta. 1999 m. SBS švencia savo gyvavimo 20-mečio jubiliejų Vilniuje tuo metu didžiausiame Lietuvoje "Karolinos" muzikiniame klube. Ant scenos taip pat pakviesti REBELHEART, Povilas Meškėla ir Šaras (POLIARIZUOTI STIKLAI). Šiame koncerte grojo Vilius Kraujalis ir antrasis klavišininkas Vytautas Diškevičius, koncertas įrašytas video formatu.

Po penkerių metų pauzės 2005 m. SBS vėl atsikūrė. Šį kartą - specialiai tarptautiniam festivaliui "Roko Naktys - 2005". Į sceną pakilo kiek pasikeitusio sąstato grupė: Vitalis Kairiūkštis (vokalas), Vilius Kraujalis (klavišiniai/vokalas), Tomas Varnagiris (gitara), Martynas Garbačas (bosinė gitara) ir Šarūnas Venckus (mušamieji). Tačiau SBS neapsiribojo "Roko Naktimis". Grupė turėjo "apšildyti" į Vilnių taip ir neatvykusius ROYAL HUNT ( 2005 spalio 21 d.). Tačiau nėra to blogo, kas neįšeitų į gerą: patys heavy metal grandai JUDAS PRIEST pasirinko grupę "apšildyti" juos Vilniuje (2005 gruodžio 3 d.). Šis koncertas buvo įrašytas ir 2006 metais SBS išleido dvigubą albumą "Gimęs laimėti" į kurį įėjo aukščiau minėto koncerto įrašas, 5 visiškai naujos dainos (viena jų "Žaidėjas" iš kart tapo viena populiariausių tokio stiliaus dainų) ir DVD, kuriame yra Lietuvos Valstybinės Televizijos nufilmuotas koncertas iš festivalio "Roko naktys 2005".

2006-ųjų pradžioje grupę paliko gitaristas Tomas Varnagiris, kurį pakeitė taletingas jaunuolis iš kauniečių modernaus metalo grupės LINFENG (taip pat grojęs grupėje XESS) - Giedrius "Jumbo" Balčiūnas (jis be to yra vienintelis iš Rytų Europos muzikantų, atstovaujantis firmos "Hammer", "TC Electronics" gitaras ir zoom‘us).  Surepetuota nauja programa, kuri pirmą kartą buvo pristatyta tarptautiniame festivalyje "Roko naktys 2006" kartu su tokia žvaigžde kaip grupių "Uriah Heep" ir "Lucifer‘s friend" ex-vokalistu John Lawton ir sulaukė audringo publikos palaikymo bei teigiamų žiniasklaidos atsiliepimų.

Ilgai nelaukę 2007 balandžio mėnesį SBS išmeta į muzikinę rinką sekantį albumą "Tik mėnulio šviesa...", didžiausio metalinio webzino "HardHarderHeavy" įvertintą 6 iš 7 galimų balų. Ten pat TOP REVIEW 15 SBS su 342 balsais atsiduria 2-oje vietoje po MANOWAR, aplenkę PINK CREAM 69 ir SAXON.

Šiuo metu SBS išleido naują, trečiąjį albumą "The Gambler", prie kurio darbavosi tokie žinomi sunkioje scenoje žmonės kaip garso režisieriai Edis Gnedovskis ("Soundivision", Latvija). Giedrius Litvinas ("MA-akustika", Lietuva), Mika Jusilla ("Finnvox", Suomija), fotografė Renata "Crazytė" Drukteinytė, taip pat kviestiniai vokalistai. Albumas puikiai įvertintas žymiausių užsienio leidinių (balais):
METAL TO INFINITY - 84/100, HARDHARDERHEAVY -6,5/7, METAL EXPRESS RADIO - 8,5/10, THE METAL OBSERVER - 8,5/10. 

Vienu įspūdingiausių SBS projektų turėtų tapti roko misterija "Diagnozė: SBS", kuria ruošiamasi "supurtyti" beužankantį Lietuvos muzikinės industrijos ežerą.

Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?