2007 Vasario 01
Tool

Tool

"Tool” - progresyvaus roko atstovė iš Amerikos, Kalifornijos, susikūrusi 1990 metais. Jos įkūrėjai - vokalistas Maynard James Keenan, gitaristas - Adam Jones, bosistas - Paul d’Amour bei vėliau prie grupės prisijungęs būgnininkas - Danny Carey, nes prie tuometinės grupės sudėties, nenorėjo prisijungti nei vienas būgnininkas. Danny nusprendė teisingai, nes "Tool” jau po kelerių metų buvo pripažintas, kaip labai sėkmingas muzikinis projektas. "Tool” muziką paveikė tokios grupės, kaip "Led Zeppelin”, "Rush”, "Pink Floyd” ar "Yes”, nepaisant to, nuo pat grupės pirmojo albumo muzikos kritikai teigė, kad "Tool” atrado savo unikalųjį, specifinį skambesį.

Pradžia/Aenima.


Aštunto dešimtmečio pradžioje būsimieji "Tool” nariai persikraustė į Los Angel’ą. Paul’as ir Adam’as siekė patekti į filmų biznį, o Danny’s tapo profesionaliu būgnininku, grodamas tuometinėse L.A. grupėse. į grupę pirmasis dėmesys buvo atkreiptas po 1992 metais išleisto EP albumo "Opiate”. 6 dainų kompaktas turėjo visas sunkiausias dainas, kurias tik "Tool” buvo išleidusi. Singlais tapo dainos "Hush” ir "Opiate”. Klipas buvo sukurtas dainai "Hush”, tačiau dėl joje pavaizduotų nuogų grupės narių jis ilgainiui buvo uždraustas, arba rodomas tik su cenzūra. Netrukus po "Opiate” buvo išleistas pirmas pilnasis albumas - "Undertow” (1993m.). Jo pardavimo sėkmė (per trumpą laiką tapęs auksiniu, o iki 2001 metų - du kart platininiu) leido grupei koncertuoti Lollapalooza festivalyje 1993 metais. Nors grupė sulaukė daug neigiamų įvertinimų tiek iš įrašų kompanijos, tiek iš aplinkos, 1994 metais buvo išleistas singlas "Prison Sex”, o jo klipą sukūrė - Adam Jones. Tačiau MTV nustojo rodyti tiek "Hush” tiek "Prison Sex” klipus dėl juose esančių "žiaurumų” ir nuogybių. 1995 metais grupė pradėjo įrašinėti savo antrąjį albumą, tačiau grupę paliko Paul’as. Grupė paskelbė, kad jis išėjo draugiškai ir tai nepakenks tolesnei "Tool” veiklai. Jau po kelių mėnesių prie grupės prisijungė kitas bosistas - Justin’as Chancellor, kuris grupėje yra iki šios dienos. Prisijungus Justin’ui, grupė 1996 metais išleido albumą - "Aenima”. Pasikartojo buvęs albumų scenarijus. Radijo stotys ir MTV nenorėjo leisti dainų, dėl jų tekstų ir pavadinimų. Taip atsitiko ir su pirmuoju "Aenima” singlu - "Stinkfist”. MTV pervadino dainą į "Track #1”, tačiau daina nesulaukė pakankamo dėmesio. Pats albumas buvo skirtas garsiam Amerikos satyristui, politikos kritikui, komediantui Bill’ui Hicks’ui atminti, kuris mirė 2,5 metų prieš albumo išleidimą. Kai 1997 metais "Tool” vėl užlipo ant scenos festivalyje Lollapalooza, tarp Volcano Recors, su kuria "Tool” buvo pasirašiusi sutartį, įvyko konfliktas. Jis kuriam laikui sutrukdė tęsti "Tool” kūrybą. Per tą laiką, kai "Tool” praktiškai byrėjo ir nebuvo minčių, kad atsities, Keenan sukūrė naują grupę "A Perfect Circle” su senu savo draugu Billy Howerdel. Tačiau visi gandai ir spėlionės buvo paneigti, kai "Tool” 2000 metais išleido dainų ir klipų "set’ą” "Savival”. Kompakte buvo labai reti "B-Sides” kaip "Led Zeppelin” daina "No Quarter” ar grupės "Peach” - "You Lied”.
 
Lateralus/10 000 Days.


2001 metų sausį mėn., "Tool” pranešė, kad kitas albumas bus pavadinimu "Systema Encephale” ir davė mažą dainų sąrašą. Muzikos parsisiuntimo programos, tokios kaip "Napster” greitai tapo perpildytos neaiškių, blogos kokybės, gal net ne "Tool” dainų. Tačiau netrukus, iškart po mėnesio, "Tool” pranešė, kad kitas grupės albumas buvo pavadinimu "Lateralus”, o "Systema Encephale” ir dainų sąrašas buvo tik gudrybė, kad apgauti kritikus ir žmonės, kurie norėjo nukopijuoti albumą dar prieš jam išleidžiant. Beveik visos "Lateralus” dainos truko apie 6 minutes, o klipas dainai "Parabola” truko daugiau nei 10,5 minutės. Tai beveik "užgarantavo”, kad klipas nebus rodomas per komercinius muzikos kanalus. Nepaisant to, albumas susilaukė didelės sėkmės. Albumas užlipo į pirmąją vietą Billboard Top 200 tope. Taip pat grupė gavo antrąjį apdovanojimą Grammy Music Awards už "Best Metal Perfomance” dainai "Schism”. Per šio apdovanojimo įteikimą užlipęs Carey padėkojo savo tėvams ir šėtonui, kad jis čia stovi, o Chancellor padėkojo savo tėvui, kad jis "padarė” jo mamą. 2001 iki 2003 metai grupei buvo laibai užimti. Tiek turu su "Tool”, tiek ir Keenan’ui su "A Perfect Circle”. Tačiau tik po to maždaug 4 metų, kai Keenan baigė turus ir įrašinėjimus su APS, jis vėl prisijungė prie "Tool”, idant išleisti naują albumą. Dar kovo 27 dieną, puslapis billboard.com sukūrė straipsnį apie "10000 days” ir kad pirmasis singlas iš šio albumo bus Vicariuos. Oficialiai Vicariuos buvo paleistas per radijo stotis balandžio 17 dieną ir įsitvirtino Modern Rock Tracks topo antroje vietoje. Klipas šiai dainai buvo sukurtas ir buvo skelbiama, kad jis pasirodys liepos mėnesį, tačiau jis taip ir nebuvo oficialiai išleistas. Antrasis singlas iš albumo "The Pot” įsitvirtino pirmoje Mainstream Rock Tracks topo vietoje, taip pat ir penktoje - Modern Rock. Klipas šiai dainai taip pat nebuvo oficialiai išleistas. . "Billboard” albumų tope, "10000 days” debiutavo pirmoje vietoje, vien tik Amerikoje per pirmą savaitę buvo parduota daugiau nei 500 tūkst. kopijų, Australijoje - pirmoje vietoje (per savaitę parduota daugiau nei 35 tūkst. kopijų), o Jungtinėje Karalystėje albumas debiutavo ketvirtoje vietoje (aukščiausia topo vieta, kurią kada yra užėmęs Tool albumas U.K). O iki 2006 metų gruodžio mėnesio "10000 days” buvo parduota daugiau nei 2,5 milijonų kopijų visame pasaulyje.

Diskografija.
1992 - Opiate
1993 - Undertow
1996 - Aenima
2000 - Savival
2001 - Lateralus
2006 - 10 000 Days

Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?