2005 Spalio 31
žalvarinis
"žalvarinis"- jaunų žmonių grupė, kurią sudaro keturi laisvų sielų bei smagių dūšių muzikantai ir keturi apeiginio folkloro ansamblio "Kūlgrinda" dainininkai. Jų atliekamos senųjų lietuvių liaudies dainų interpretacijos skamba naujai ir šiek tiek neįprastai. Derinami įvairūs muzikos stiliai: nuo roko ar hard/roko iki lengvų ir linksmų. Apie tai, kad grupei nesvetima senovės Baltų pasaulėžiūra, jau galite spręsti ir iš atliekamų dainų, sceninio įvaizdžio.
"žalvarinis" susikūrė 2001m. birželio mėnesį. Po debiutinio pasirodymo, Aukštadvario mst. Festivalyje "Mototurnyras 2001", subūrė nemažą gerbėju ratą, kuris vis didėjo, taip paskatindamas pirmojo grupės albumo įrašymą bei jo išleidimą (leidyba pasirūpino UAB "Bomba"). Grupė daug koncertavo įvairiuose renginiuose, pasirodė dideliuose ir mažuose koncertuose bei dalyvavo festivaliuose, tokiuose kaip - tarptautinis moderniosios muzikos festivalis "Suklegos" (2002m.Kaune), kasmetinis tarptautinis neo-folkloro festivalis "Mėnuo juodaragis" (2001, 2002, 2003m.), kasmetinis alternatyviosios muzikos festivalis "Sutemos" (Vilniuje, 2002, 2003 ir 2004m.), taip pat tarptautiniuose užsienio šalių festivaliuose: "Regioo" (moderniosios muzikos festivalis, Estija 2003 m.), "Baltijas saule" (Baltų vienybės dienos šventėje, Latvija 2002 m. ir 2003m.).
Jau pirmoji grupės kompaktinė plokštelė tapo viena labiausiai perkamų "Bombos" leidinių. 2002 m. "žalvarinis" buvo pakviestas garso ir vaizdo įrašams filme apie Lietuvą (pažintinis filmas turistams, kurio užsakovai - Austrijos kino studija). Pernai LTV laidoje "Lietuvos dainų dešimtukas" gavo nominaciją "Metų atradimas 2004".
Vienas pagrindinių grupės tikslų - atgaivinti jau nykstančias liaudies dainas, pateikti jas klausytojui moderniai ir patraukliai.

Robertas Semeniukas - elektrinė gitara, Aurimas Lemežis - bosinė gitara,
Marius Būda - elektrine gitara, Ilja Molodcov - būgnai, Ineta Meduneckytė - vokalas,
Laurita Peleniūtė-Pocienė - vokalas, Eglė Pakšytė - vokalas,
Ramūnas Pocius - vokalas, dūda.

Grupės oficiali svetainė: žalvarinis.lt


Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?