2009 Birželio 30
Helloween

1984-1997

 

1998-2008

 

 

Tiems, kas mano, kad didžiausi nuopelnai power metal srityje atitenka "HammerFall" ar "Blind Guardian", smarkiai klysta. Daugiausia laurų turbūt atitektų Vokietijos grupei "Helloween", iš pradžių grojusiai speed metal, paskui suminkštėjusiai iki heavy. Nors grupei pasitaikė įvairių laikotarpių, tačiau jau trečią dešimtmetį beveik visada nauji darbai būdavo stebimi tarsi pro didinamąjį stiklą.

 

1980- 1984 m. Era iki "Helloween"

Kai Hansen vaikystėje norėjo tapti būgnininku, tačiau jam vis dėlto buvo lemta tapti vienos garsiausių Europos heavy metal grupės gitaristu, vokalistu ir puikių dainų autoriumi. Būdamas paauglys, Kai kartu su Piet Sielck (šiuo metu grojančiame kitame žinomame Vokietijos power metal kolektyve "Iron Savior") sukūrė grupę "Gentry". Vaikinai grojo "Slade", "Sex Pistols" ir "Uriah Heep" coverius įvairiuose klubuose ar mokyklose. Rimtesnis muzikavimas prasidėjo prisijungus prie dueto būgnininkui Ingo Schwichtenberg ir bosistui Markus Grosskopf. Grupė iš pradžių vadinosi "Second Hell", vėliau - "Iron Fist". Vienu metu vaikinai repetuodavo bažnyčioje, kur nebuvo tualeto ir prispyrus gamtiniams reikalams, muzikantai "aplaistydavo" bažnyčios kampus. Nežinia ar dėl to aukščiausiasis pašykštėjo sėkmės, tad ir ši grupė greit iširo.
Tarnaudamas kariuomenėje 1982-1984 m. Kai susipažino su kitu puikiu gitaristu Michael Weikath, kuris tuo metu turėjo savo grupę "Powerfool". Hansen prisijungė prie šio kolektyvo, tačiau dėl nesutarimų su kitais grupės nariais vėl atkūrė kolektyvą "Iron Fist".

1984-1986 m. Pradžia

Susipažinus su "Noise Records" atstovais, Kai Hansen gavo pasiūlymą įrašyti porą dainų rinkiniui "Death Metal", išleistame 1984. Taip atsirado "Helloween", prie "Iron Fist" trijulės (kai Hansen - voc, guit, Markus Grosskopf - bass, Ingo Schwichtenberg - dr) prisijungus "Powerfool" lyderiui gitaristui Michael Weikath. Tiesa, albumo pavadinimas nevisiškai atitinka tikrovę - tuo metu šis ekstremalus muzikos stilius dar nebuvo gimęs, o rinkinyje girdime heavy ir speed metal mišinį. įdomus faktas tai, kad "Death Metal" albume galime išgirsti kitas būsimas heavy metal žvaigždes - "Running Wild".
"Helloween" dainos"Metal Invaders" ir "Oernst of Life” padarė didelį įspūdį įrašų kompanijai, tai grupei iškart buvo pasiūlyta įrašyti mini albumą. Jis buvo išleistas 1985 m. ir vadinosi tiesiog "Helloween". Grupės debiute skamba geras speed metal, kuris greit surado savo klausytojus. Dar tais pačiais metais buvo išleistas pirmas ilgai grojantis albumas "Walls Of Jericho", o po metų - singlas "Judas". Pastarasis darbas Vokietijos metal topuose išsilaikė iki 1988 m. vidurio.

1987 - 1989 m. "Keepers Of The Seven Keys"

Nuo 1984 m. "Helloween" lyderis Kai Hansen studijavo universitete, tad grupėje ir groti, ir dainuoti jau nebebuvo didelio noro. Taip grupė pradėjo ieškotis penktojo nario, kuriuo tapo aštuoniolikmetis vokalistas Michael Kiske, iki tol dainavęs su "Ill Prophecy". 1987 m. buvo įrašytas albumas "Keeper Of The Seven Keys" , kuris iš pradžių susilaukė aršios fanų kritikos dėl to, kad "Helloween" muzika smarkiai suminkštėjo nuo speed metal iki heavy. Tačiau apie grupę jau ėmė sklisti gandai ir už Vokietijos ribų. Iš albumo labiausia išsiskyrė "Future World" ir baladė "A Tale That Wasn't Right”.
žurnalas "Kerrang” albumą apibūdino taip: "Pats nuostabiausias kūrinys nuo "Def Leppard” albumo "Pyromania” laikų"…Vargu ar toks pagyrimas turėtų patikti speed metal grupei. Tačiau gerbėjų ratas vis didėjo, todėl nenuostabu, kad 1988 metais "Helloween" teko garbė dalyvauti didžiausiame to meto festivalyje "Monsters Of Rock" Castle Donningtone kartu su "Kiss", "Iron Maiden", "Megadeth", "Guns N' Roses" ir kitomis žvaigždėmis.
Pradėjus įrašus prie albumo "Keeper Of The Seven Keys, Part II”, Kai Hansen užsiminė, kad nori palikti grupę. Nors tiek spauda, tiek patys "Helloween” nariai nepriėmė šio pareiškimo labai rimtai, tačiau jau buvo pradėta jam ieškoti pamainos.
Naujausias albumas pelnė grupei jau ir pasaulinę šlovę. "Eagle Fly Free”, "Dr.Stein”, March Of Time” - tai tik keli puikaus heavy metal pavyzdžiai iš "Keepers..." albumo. Tačiau viską aptemdė tai, kad sukūręs singlą "I Want Out", 1989 m. sausio 1 d. Kai Hansen iš tikrųjų paliko grupę ir sukūrė savo kolektyvą "Gamma Ray".

1989 - 1993 m. Nuopuolis

Būsimajam "Helloween" gitaristui buvo keliami aukšti reikalavimai, be to, buvo pageidaujama, kad naujasis narys dalyvautų kūrybiniame procese ("Helloween" didžiąją dalį dainų kūrė M.Weikath ir K.Hansen, tačiau ir kiti nariai prisidėdavo kuriant kompozicijas). Taigi, naujuoju "metalinių moliūgų" nariu tapo buvęs "Rampage" narys Roland Grapow. Tiesa, 1989 m. pradžioje pasirodžiusiame koncertini ame albume "Live In UK" jo gitaros dar negirdime, nes ten įrašytos dainos dar grupėje esant K.Hansen.
Sekančio "Helloween" albumo "Pink Bubbles Go Ape” teko laukti iki 1991 m. Nepaisant to, kad jame buvo keli puikūs kūriniai ("Number One”, "Kids Of The Century”), naujasis darbas nenusisekė finansiškai ir buvo sutryptas kritikų. Po dviejų metų išleistas "Chameleon” buvo pasitiktas dar šalčiau. Negana to, turo metu grupės būgnininkas Ingo susidūrė su alkoholizmo ir narkomanijos problemomis, ko pasekoje jam teko su "Helloween” atsisveikinti. Naujuoju grupės nariu tapo buvęs "Gamma Ray”būgninkas Uli Kusch.
Vėliau prasidėjo nesutarimai tarp abiejų Michaelių - Weikath ir Kiske. Rezultatas - 1993 m. iš grupės buvo išmestas vokalistas. Iš pradžių sklido gandai, kad Kiske gali pakeisti iš "Iron Maiden” tuo metu išėjusį Bruce Dickinson, tačiau Michael pradėjo solinę karjerą. Jo debiutinį albumą padėjo įrašyti "Iron Maiden” gitaristas Adrian Smith ir tas pats Kai Hansen. Vėliau M.Kiske kūryba nukrypo link pop muzikos, o jis pats jau nebenori turėti kažką bendra su heavy metal.

1994 - 1999 m. Sugįžimas į heavy metal olimpą

Likę "Helloween” nariai surado pamainą - grupės "Pink Cream 69” vokalą Andi Deris, vokaliniais sugebėjimais gan panašų į pirmtaką. Tuomet muzikantai nutarė mesti paskutinį kozirį - albumą "Master Of The Rings”. Grupės nariai sutarė, kad nesėkmės atveju išsiskirstys kas sau. Ačiū Dievui, taip neįvyko. "Master Of The Rings”, išleistas 1994 m. tapo geriausiai perkamu ir palankiausiai įvertintu albumu nuo "Keepers…” laikų. Dainos "Sole Survivol", "In The Middle Of A Heartbeat" įrodė, kad "Helloween" vis dar tui parako.
Po 2 metų - dar vienas puikus albumas, įrašytas heavy ir speed metal dvasioje - "The Time Of The Oath”. Deja, tuo pat metu muzikantus pasiekė tragiška žinia - savižudybe gyvenimą baigė buvęs "Helloween” narys Ingo Schwichtenberg, puolęs po traukiniu. Naujausias albumas buvo dedikuotas būtent jam.
Vėliau "metaliniai moliūgai" išsiruošė į ilgas gastroles, kurios įamžintos koncertiniame albume "High Live".
1998 m. išleidžiamas galbūt sunkiausias "Helloween" albumas "Better Than Raw" nuo 1985-ųjų. Po metų grupė įrašo "Faith No More", "Scorpions", "The Beatles", David Bowie ir kitų atlikėjų perdirbinių albumą "Metal Jukebox". Pirmuoju singlu iš šio albumo buvo pasirinktas legendinės švedų ketveriukės "ABBA" kūrinys"Lay All Your Love On Me"

2000 - 2007 m. Nauji veidai

Po 2000 m. albumo "The Dark Ride" buvo atsisveikinta iškart su dviem muzikantais - Roland Grapow ir Uli Kursch. Albumas buvo gan niūrus, tačiau jame atsirado vietos ir kūriniams, kurių nebuvo bijoma groti per radiją. Netgi pas mus, daina "If I Could Fly" buvo tapusi radijo stoties "M-1" laidos "Po trijų" savaitės "jėgagroju".
Deja, po vėl ne itin gerų atsiliepimų apie naujausią albumą, tolesnis grupės likimas pakibo ant plauko. Tačiau išėjusiuosius pakeitė Sascha Gerstner ir Mark Cross ir tokia sudėtimi buvo įrašinėjamas dešimtasis albumas "Rabbit Don't Come Easy”. Tiesa, nebaigus albumo grupę paliko būgnininkas Mark Cross, o įrašus baigė Mikkey Dee iš "Motorhead” ir "King Diamond” ir Stefan Schwartzmann, pažįstamas iš grupių "U.D.O.”, "Running Wild” ir "Accept”. Tačiau sudėtis nusistovėjo tik atėjus naujam būgnininkui Dani Loeble. Su juo buvo įrašyta trečioji trilogijos dalis - abumas "Keepers Of The Seven Keys: The Legacy”. žinoma, jis neprilygo pirmtakams, tačiau sulaukė didelio susidomėjimo. Pasaulinis turnė buvo įamžintas koncertiniame albume "Keeper Of The Seven Keys - The Legacy World Tour 2005/2006”.
Rudenį prasidėsiančiame ture po Europą "Helloween” koncertuos su grupės įkūrėjo Kai Hansen kolektyvu "Gamma Ray”. O naujas "Helloween” albumas žadamas dar šiais metais.

 

Komentarai
Povke
lapkričio 13 dieną Helloweenai koncertuos Estijoje. Lietuvą ir vėl aplenkė <img src="images/smiles/sm_mad.gif" alt="" />
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?