Švedai „Amaranthe“ jau greitai susitiks su savo gerbėjais Vilniuje

Švedai "Amaranthe" jau greitai susitiks su savo gerbėjais Vilniuje
Švedija yra sunkiosios muzikos lopšys, iščiūčiavęs tokias publikos mylimas grupes, kaip "Amon Amarth" ar "Arch Enemy", neseniai koncertavusias Lietuvoje. Šį penktadienį, gegužės 18 dieną, į Vilnių atvyksta dar viena intriguojanti skandinavų chebra – "Amaranthe", išsiskirianti tuo, kad turi net tris vokalistus, tarp jų – ir šaunią merginą Elizę Ryd. Įdomių faktų apie "Amaranthe" netrūksta.
1. Tiesą sakant, ši grupė gimė netyčia. Gitaristas Olofas Mörckus (grojęs "Dragonland", "Nightrage") ir Jake’as Lundbergas (dabartinis "In Flame" narys, tuomet turėjęs grupę "Dreamland"), buvo geri draugai, susėsdavo, pagrodavo. Jiedu sukūrė baladę "Fade Away", o į įrašus pasikvietė Elizę (tuo metu kaip tik baigusią turą su "Kamelot"). Trijulei patiko leisti laiką kartu, muzikuoti, bet kiekvienas turėjo savo idėjų, ką veikti gyvenime. Tačiau kol kas Elizė sėdėjo be darbo, turėjo laiko. Vaikinai toliau kūrė muziką. Prisidėjo dar ir gerai riaumojantis Andy Solvestromas. Gimė pirmasis demo, kurį jaunieji muzikantai daug negalvodami įkėlė į "Myspace". O tuomet jiems parašė vadybininkas, sakydamas, kad tai yra kieta, ir kad norėtų su jais dirbti. Pasipylė geri atsiliepimai apie jų muziką ir kompanija suprato, kad turbūt reikėtų atidėti kitus planus ir pabandyti sukurti grupę. Prie jų prisijungęs Mortonas Løwe Sørensenas sėdo prie būgnų, atsirado bosistas Johanas Andreassenas. Paskui "Spinefarm Records" su grupe pasirašė sutartį, tada "Universal"... Ir šiandien jie yra puikiai žinomi Amerikoje, Europoje, Azijoje.
2. Originaliai grupė vadinosi "Avalanche", bet vėliau buvo priversta pakeisti pavadinimą ir tapo "Amaranthe". O viena ryškiausių jų dainų – "Amaranthine" – gimė kompanijos sielos Jake‘o namuose. "Sėdėjome, gėrėme alų ir staiga apsėdo tokia roko idėja. Iki ryto dainą užbaigiau. Ir nepaisant to, kad viskas padaryta greituoju, ir po daug metų žmonės rašo laiškus ar prieina pasakyti, kokia ši daina jiems svarbi, jie nori, kad tai grotų per jų vestuves ir panašiai", – yra pasakojęs J. Lundbergas.

Plačiau
„Ramybės skveras“ perrašė savo didžiausią hitą

Prie albumo įrašų dirbantys Kėdainių hardrokeriai "Ramybės skveras" perrašė savo žinomiausią kompoziciją "Grįžulo ratai". Pastarasis kūrinys 1987-aisiais pateko į geriausių tų metų lietuviškų dainų Top 10 sąrašą.
Naująją "Grįžulo ratų" versiją galite pasiklausyti čia. Kiek anksčiau grupė yra publikavusi dainas "Aš groju "Rock 'n' Roll", "Rokoteka", "Siena" ir "Kaip sugrąžinti", kurias taip pat galima rasti muzikantų oficialioje YouTube paskyroje.

 

 

 


Komentuoti
Klubas „Metro“ užveria duris

Beveik 10 metų gyvavęs Vilniaus klubas "Metro" gegužės 19 d. užsidarys. Tą dieną bus surengtas akustinis grupės "Diktatūra" koncertas.
"Metro" pradėjo savo veiklą Pylimo ir Raugyklos gatvių sankirtoje kaip šokių muzikos klubas. Vėliau šiam pradėjus veikti ant Tauro kalno buvo kur kas daugiau dėmesio skiriama sunkiosios muzikos renginiams. Nuo 2013-ųjų gruodžio buvo persikelta į to paties kalno papėdę - Pamėnkalnio gatvę. Per visą gyvevimo laiką klube yra grojusi didžioji dalis Lietuvos sunkiosios muzikos grupių bei viešėję daug užsienio muzikantų.
Plačiau apie paskutinįjį klubo "Metro" renginį: https://www.facebook.com/events/164453321057582/

Plačiau
Po 30 metų - naujas grupės „Kvadratas“ albumas

Iš Rokiškio ir Zarasų kilusi hardroko grupė "Kvadratas" debiutinę juostą "Metalinė naktis" įrašė dar 1986-aisiais, tačiau kaip ir daugelis to laikmečio kolektyvų, vėliau ilgam laikui padėjo gitaras į šalį. Jau pora metų sklando kalbos apie tai, kad muzikantai vėl dirba įrašų studijoje. Praėjusią savaitę YouTube kanale buvo patalpinti naujieji kūriniai: "Iš dangaus", "Pririštas žmogus", "Sakalai", "Pragaras", "Bus gerai", "Atverk duris", "Pavasaris", "Vaiduokliai", "Tame lange", "Testamentas".
Įrašuose dalyvavo net 3 senosios sudėties "Kvadrato" nariai: Saulius Pročkys, Andrius Ruškulis ir Vytautas Stauga. Veteranams talkino jaunosios kartos atstovas Karolis Pročkys.
Albumo "Po 30-ties..." viršelio autorius - pasvalietis dailininkas Arvydas Gudas. Visas dainas galima pasiklausyti čia.

 

 

 


Plačiau
„Devilstone“ festivalyje – aktualiausia lietuviška alternatyva

Vienas iš dešimtojo "Devilstone" festivalio tikslų – pateikti publikai geriausia, kas šiuo metu vyksta Lietuvos alternatyviojoje scenoje. Liepos 12-15 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis kviečia per vieną savaitgalį gyvai išgirsti reikšmingiausius lietuviškos alternatyvos atlikėjus. Lietuviškų grupių sąrašą papildo "ba.", "Frank Fitts", "Colours of Bubbles" ir "Sraigės efektas".
Pagiežingu užsidegimu kabinančio alternatyvaus roko kūrėjai "ba." nebe pirmus metus mėgaujasi publikos numylėtinių statusu. Šiais metais "ba." trykšta produktyvumu: unikalus fotografijų albumas, dokumentinis filmas, nauja daina ir kovo mėnesį trankiai atšvęsti gimtadieniai sausakimšuose Vilniaus ir Kauno klubuose. Pražiopsojusiems ar netilpusiems į koncertus "Devilstone" suteikia šansą "ba." išgirsti vidurvasarį.
"Frank Fitts" – jaunosios kartos alternatyvos viltis. Nuo septintos klasės kartu grojantys vaikinai kuria energingą, be galo linksmą 90-ųjų įkvėptą garažinį roką, nerūpestingai laviruojantį tarp melodingo ir aštraus skambesio. Jaunatviškai veržlūs ir ambicingi muzikantai savo sėkmę skinasi tvirtai ir užtikrintai, o ja neabejoja ir festivalio organizatoriai. 

Plačiau
„Dissimulation“ būgnininko prisiminimai ir mintys sudėtos į knygą

Precedento neturintis grožinės literatūros veikalas, kurio autorius - puikiai pažistamas lietuviško sunkiojo muzikinio pogrindžio atamanas, "Dissimulation" būgnininkas ir grupės siela Stabmeldys, dar žinomas ir kaip Dainius Žičkus: pasitelkus fenomenalią atmintį, pirmoji nuotykinio pobūdžio knygos dalis atvirai ir paprastai, su stebėtinu gyvumu ir nepakartojamu žaismingumu įtraukia į ilgametės juodojo metalo grupės nuotykius ir palieka beveik be žado; bet tai dar ne viskas, antroji ir trečioji knygos dalys iš skaitytojų veidų iš esmės ištrina sypseną - tam, kad gudriai užmigdytų sapnų pasaulyje ir galiausiai leistų patirti ezoterinės išminties pakuždėtą tiesą.
Knyga "Stabmeldžio memuarai" pasirodys gegužės 13 d. Išankstiniai užsakymai priimami čia.

 

 

 

 


Komentuoti
Grupė „McLoud“ pristatyta solidaus interneto portalo skaitytojams

Vilniečiai "McLoud" praėjusį mėnesį lankėsi Niujorke, kur padedant prodiuseriui ir Prancūzijos grupės "Gojira" lyderiui Joe Duplantier, buvo įrašinėjamas trečiasis lietuvių albumas. J.Dulantier priklausančioje "Silver Cord" studijoje 84 valandas praleidę mūsų tautiečiai įrašė 9 dainas.
Amerikiečių interneto portalas "Metal Injection" pakalbino "McLoud" frontmeną Luką Malinauską bei naująjį darbą prodiusavusį Joe Duplantier, o įrašą jau galima rasti minėtoje svetainėje bei YouTube kanale.
Kol kas paskutinysis grupės albumas "Be Pykčio" skaitmeniniu formatu pasirodė 2016 m. pavasarį. Išleisti trečiąjį vilniečių darbą gali padėti ir "McLoud" gerbėjai . Daugiau informacijos apie paramą muzikantams yra čia.

 

 


Plačiau
Festivalyje „Devilstone“ – belgiškos alternatyvos proveržis „Brutus“

Dešimtajame "Devilstone", vyksiančiame liepos 12–15 d. Anykščiuose, pasirodys vos prieš metus debiutinį albumą išleidęs ir tarptautines melomanų simpatijas spėjęs pelnyti trejetas iš Belgijos BRUTUS. Grupė jau susirinko geriausius prestižinių leidinių įvertinimus ir ant kojų sukėlė solidų intensyvaus garso mylėtojų būrį. O beveik be sustojimo koncertuojančio trejeto varomoji jėga – įvairiapusišku muzikalumu pribloškianti vokalistė-būgnininkė Stefanie Mannaerts.
Nors BRUTUS koncertuoja jau kelerius metus, tikrąjį savo skambesį grupė pristatė 2017 metų pradžioje, kai susikaupė ir Kanadoje per kelias savaites įrašė debiutinį albumą "Burst". Jame įprasmintas unikalus grupės skambesys, kurį priskirti kažkuriam vienam žanrui būtų nusikaltimas sunkinančiomis aplinkybėmis.
BRUTUS savo muzikoje supliekia beveik viską, kuo didžiuojasi "post" stiliai – nuo post-hardcore bei  pankroko iki post roko. Jų klausantis sunku patikėti, kad šią energijos bombą skraidina vos trys žmonės, iš kurių ryškiausiai spindi būgnininkė-vokalistė Stefanie Mannaerts. Jau ne kartą galėjome įsitikinti, kad muzikos skleidžiamos energijos negalima matuoti atlikėjų ar instrumentų skaičiumi, ir BRUTUS yra dar vienas šios taisyklės įrodymas.

Plačiau
Kitas -> Paskutinis ->>