Paaiškėjo, kas kitą mėnesį Vilniuje apšildys „Amaranthe“

Gegužės 18 d. Vilniaus menų fabrike "Loftas" koncertuos metalo žvaigždės iš Švedijos - "Amaranthe". Šiandien paskelbta, kokios dvi grupės juos apšildys.
"Amaranthe" išsiskiria tuo, kad grupėje yra trys vokalistai – Elizė, Henrikas bei Nilsas, ir kiekvieno jų vokalas turi ypatingą spalvą. O po tais balsais glūdintys plieniniai gitarų rifai yra visiškai kosminiai, todėl "Amaranthe" yra priskiriama toms grupėms, kurias bent kartą gyvenime reikia išgirsti gyvai, jeigu patinka melodic death metalas. Milijonai žmonių visame pasaulyje juos jau matė ir kaskart laukia periferijoje iš naujo.
Gegužės 18-ąją kompanija atvažiuoja į Vilnių, kad čia uždegtų "Roko naktų" laužus. O prieš tai, kai ant scenos pasirodys galingieji "Amaranthe", publiką apšildys dvi kitos grupės. Jau paaiškėjo, kokios.
Pirmoji – "Fear Of Domination" – viena geriausių industrinio metalo grupių Suomijoje. Jie mėgsta rengti pamišėliškus, masyvius, teatralizuotus šou, kurie palieka stalčius atvirus. Ugnies pliūpsniai, makiažas – taip pat ir tas, paslėptasis, kuris šviečia tik prie ultravioletinių lempų…

Plačiau
„Rotting Christ“ – Liuciferio skrydis virš „Devilstone“

ROTTING CHRIST muzikinį kelią pradėjo dar 1987 metais, kai broliai Sakis ir Themis Tolis, subūrė ekstremaliam rokui neabejingą kolektyvą. Karjeros pradžioje ROTTING CHRIST grojo šiurkštų ir chaotišką grindcore, bet laikui bėgant nuožmus skambesys praturtėjo Graikijos etniniais pučiamaisiais, galingais chorais, intensyviomis black metalui būdingomis būgnų serijomis bei unikaliomis gitarų harmonijomis, kurių nesupainiosi su jokia kita grupe. Jau nebe pirmą dešimtmetį ROTTING CHRIST laikomi svarbiausiu tamsiosios muzikos kolektyvu visame regione. 
ROTTING CHRIST kūrybinis potencialas bėgant metams tik auga. 2016-ųjų albume "Rituals" skambantys kūriniai, įvilkti į ekspresyvų black metal bei sentikių religinių apeigų apsiaustą, nenusileidžia geriausiems leidiniams grupės diskografijoje. Švarus it juodasis kristalas garso dizainas  link Olimpo viršūnės kelia galingus rifus, virtuoziškas soluotes bei energingus mušamuosius, o į pergalę veda skandavimai, verčiantys pasijusti stipriausiu tamsos karžygiu.
Neseniai pasaulį išvydo ROTTING CHRIST trisdešimties metų veiklą įprasminantis darbas "Their Greatest Spells".
Dešimtajame #devilstone18 skambės galingos bei įkvepiančios black metal kompozicijos! Į Anykščius graikai atvyksta su 30 metų kūrybos retrospektyva.

Plačiau
Balandžio mėnesį - net trys užsienio atlikėjų bliuzo turai Lietuvoje

Balandis žinomas kaip švaros mėnuo, tačiau Lietuvoje šiemet jis taps bliuzo mėnesiu. Net trys pasaulinei bliuzo scenai nusipelnę kolektyvai - "Koch Marshall Trio", "Carl Verheyen Band" ir "Mississippi Heat" – per tris likusias šio mėnesio savaites paeiliui lankysis mūsų šalyje. Ir kiekvienas jų surengs Lietuvoje po tris pasirodymus!
Jau šį ketvirtadienį pirmą kartą atvyksta amerikiečių grupė "Koch Marshall Trio", nors vienas jų narys jau yra koncertavęs Vilniuje. Šią savaitę balandžio 12 d. jie gros klube "Vakaris" Vilniuje, balandžio 13 d. - klube "Tauros Loftas" Panevėžyje ir balandžio 14 d. - klube "Ramybė" Palangoje. "Koch Marshall Trio" - tai trijų patyrusių amerikiečių bliuzo muzikantų kolektyvas, kurie šį žanrą sėkmingai derina su džiazo, fanko, kantri ir roko skambesiu. Grupėje groja žymus gitaristas Gregas Kochas, jo sūnus, būgnininkas Dylanas Kochas ir vargonininkas Toby Lee Marshallas. Centrinė kolektyvo ašis yra iš JAV Milvokio valstijos kilęs G. Kochas, kurio išskirtinė kūrybinė dvasia, valiūkiškas humoras ir pašėlęs temperamentas tarsi sudaro uolą, kuri ne tik virtuoziškai valdo šešiastygę, bet ir užtikrintai palaiko aukštus grupės standartus. "Fender" gitarų ambasadorius ir vardinio gitaros priedų komplekto "Greg Koch Gristletone Pickups" sudarytojas išleido net 15 įvairiausios muzikos albumų, kurių skambesys visada autentiškas ir kokybiškas. Jo sūnus Dylanas – puikų muzikinį išsilavinimą turintis, talentingas mušamųjų meistras, o vargonais grojantis Toby Lee Marshallas – taip pat išskirtinių gabumų, ir itin klavišinius instrumentus pamilęs muzikantas. Šiemet trio išleido debiutinį savo albumą "Toby Arrives", kurį ir pristatys Lietuvoje.

Plačiau
Festivalyje „Devilstone“ – romantiško kartėlio rokenrolas su danais „Iceage“

Liepos 12–15 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis "Devilstone" atskleidžia vieną iš pagrindinių "Rytų" scenos grupių – tai sodraus ir poetiško roko kūrėjai ICEAGE, laikomi bene sėkmingiausiu pastarojo meto Danijos muzikos eksportu. 
Klausant pirmųjų smarkių ICEAGE įrašų, iš karto galima įsivaizduoti nedidelius roko klubus vėjo nugairintoje Kopenhagoje, gimtajame muzikantų mieste. Sunku patikėti, kaip sparčiai keturių vaikystės draugų energingo garažinio hardkoro grupė išaugo iki pasaulinio masto atlikėjų, sulig kiekvienu nauju albumu užkariaujančių naujas stilių teritorijas. Prieš aštuonerius metus pradėjusi vystytis inovatyvi grupės kūryba įgijo pagreitį ir ilgainiui palenkė kritikų ir instrumentinės muzikos gerbėjų širdis.
Muzikos industrijos veikėjų širdimis, tiesa, ICEAGE rūpinasi mažiausiai. Skaitant tokio statuso grupei retus interviu susidaro įspūdis, kad muzikos žurnalistai jiems yra bene nemėgstamiausia žmonių kategorija, su kuria bendraujama nepatikliai, glaustai ir su beveik vaikišku kaprizingumu.
ICEAGE nieko nedaro "kaip reikia", bet tai tik veikia jų naudai – nuo civilizuoto pasaulio atskirtoje Švedijos įrašų studijoje įrašytus kūrinius leidžia Niujorke įsikūrusi leidykla "Matador Records", jaunuosius danus vertinanti ne mažiau nei kitus savo vaikus, tarp kurių – INTERPOL bei QUEENS OF THE STONE AGE.

Plačiau
„Hellhookah“ ruošiasi koncertiniam turui po Europą

Vilniaus stoner metal duetas "Hellhookah" už poros savaičių pradės koncertinį turą, kurio metu aplankys Čekiją, Vokietiją, Prancūziją bei Austriją. Turas prasidės balandžio 19 d. Čekijoje, Kutna Hora mieste, o paskutinė gastrolių stotelė - gimtasis Vilnius, kur muzikantai gegužės 11 d. turėtų pasirodyti klube "XI20".
2012 m. susikūrusi, o nuo 2014-ųjų gyvai koncertuojanti grupė užpernai išleido debiutinį albumą "Endless Serpents", kurį pristatė Vokietijoje, belgijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Estijoje ir Latvijoje.
Daugiau informacijos apie artėjančius koncertus rasite čia.

Plačiau
Istorinis Lietuvos muzikos eksportas: grupės „Erdve“ albumą išleidžia viena didžiausių metalo muzikos leidyklų pasaulyje

Metalo grupės "Erdve" nariai džiaugiasi netikėta sėkme: jų albumą išleis viena stipriausių pasaulyje metalo muzikos leidybinė kompanija "Season of Mist". Vilniečių vardas leidyklos kataloge atsidūrė šalia tokių pasaulyje pripažintų metalo grupių kaip "Shining", "Saint Vitus", "Rotting Christ", "Mayhem", "Solstafir" ir kt. Tai – bene ryškiausias lietuviškos kūrybos eksportas Lietuvos muzikos istorijoje.
"Ši netikėtai atsivėrusi galimybė mums parodė, kad tokie muzikos aspektai kaip kūrybiškumas, pateikimas, įprasminimas, išraiška visdar yra kažkam svarbūs visame šiuolaikiniame komunikacijos manipuliacijų ir viešojo įvaizdžio kūrimo kontekste. Niekad nesitikėjau, kad albumas sulauks kokio nors pripažinimo, ką jau bekalbėti apie pasaulinę leidybą. Tai, kas mums yra labai artima ir svarbu, neliko nepastebėta žmonių kuriuos mes gerbiame ir kurie mums atveria kelią kūrybiniam potencialui įgyvendinti", – sako Vaidotas Darulis, grupės įkūrėjas.
Debiutinis grupės albumas "Vaitojimas", kuriame, pasak grupės narių, nagrinėjamos sunkios religinės ir moralinės temos, pasirodė prekyboje vasario mėn. pradžioje kompaktinio disko (CD) ir keturiais skirtingais vinilinės plokštelės (LP) formatais. Albumą anksčiau 50 vnt. simboliniu tiražu kasetėse (MC) taip pat išleido lietuviška leidykla "Ghia".

Plačiau
„Ramybės Skveras“ perrašė 1987 metų kūrinį

Kėdainių hardroko grupė "Ramybės Skveras‘ savo YouTube paskyroje patalpino antram gyvenimui prikeltą seną baladę "Kaip sugrąžinti". Muzikantai neatmeta galimybės šiai savo dainai vėliau susukti ir oficialų vaizdo klipą.
Kolektyvas praėjusiais metais pradėjo primo oficialaus albumo įrašus ir iki šiol yra publikavęs internete dainas "Aš groju "Rock 'n' Roll", "Rokoteka" ir "Siena".
Dainą "Kaip sugrąžinti" galima išgirsti čia: https://youtu.be/kyfDlI-vAUA

 

 


Komentuoti
Dešimtasis festivalis „Devilstone“ atskleidžia pirmąsias 20 grupių

•    10-ajame "Devilstone" – alternatyviosios scenos atlikėjai iš 10 skirtingų šalių.
•    Jubiliejaus vertas reginys – skandinaviško "black" metalo ikonų "Marduk" sugrįžimas į "Vakarų" sceną.
•    "Rytų" scenos centre – pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantys "Preoccupations".
•    Tarp festivalio naujienų – "space" rokas ir energingas pankrokas.  

Liepos 12–15 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje dešimtą kartą vyks festivalis "Devilstone" – muzikinis kurortas alternatyvos melomanams. Festivalis pristato pirmuosius 20 atlikėjų, kurių ketvirtadaliui teks kirsti Atlanto vandenyną. Pirmosios grupės reprezentuoja skirtingas ir aktualias instrumentinės muzikos kryptis. Dalis jų – pirmą kartą festivalio istorijoje.  

Šiuolaikinio rokenrolo paletė

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>