2006 Birželio 02
Lordi
 Heavy/hard roko grupė Lordi susikūrė 1992 metais. Dar po dvejų metų atlikėjai užsidėjo kaukes, be kurių viešai nesirodo iki šiol. Idėja sukūrti "monstrišką” grupę kylo pagrindiniaim vokalistui Mr. Lordi (Tomi Putaansuu), kilusiam iš Ravaniemi miestelio, Suomijoje. Didesne metų dalį šiam miesteliui tekdavo blanki salės šviesą ir šalčiai. Gyvendamas tokioje aplinkoje T. Putaansuu pradėjo domėtis siaubo trilieriais ir panašiais monstriškais dalykais. "Norėjau sukūrti kolektyvą, kuriame Freddie Kruggeris, Michaelis Myersas (Halloween) ir Jasonas (Friday 13th) mestų lauk savo žmogžudysčių įrankius, paimtų porą alaus ir muzikinius instrumentus” - taip apie grupės gimimą sako Mr. Lordi. Todėl laikui bėgant jis surinko KISS armijos veteranus ir jie kartu pradėjo kūrti kraujo ištriškusių būtybių įvaizdį. Tiesa, tik scenoje. Save Mr. Lordi kartais vadina "rock’n’rolo Freddie Kruggeriu”. Visoms dainoms tekstus rašo taip pat Mr. Lordi. Kiekvieną dainą galima interpretuoti kaip atskirą trumpametražinį siaubo filmą; tuo Lordi kūryba skiriasi nuo daugelio kitų heavy metal atlikėjų. Jų koncertiniai šou yra kažkas tarpinio tarp KISS ir Alice Cooper roko iliuzijų. Be Mr. Lordi kolektyve dar groja gitaristas Amen (nesustabdomas zombis), bosistas OX (pragaro bulius), klavišininkas Awą (zombi-gražuolė) ir būgnininkas Kita (ateivio bestija - who the fuck is Predator?). Taip pat grupėje  grojo Enary (manipuliacinė valkirija - suomių mitologijos personažas) ir Kalma (pragaro zombis-baikėris).

Pirmąjį albmą "Get Heavy” grupė išleido tik 2002, t.y. praėjus dešimčiai metų po grupės įsikūrimo. šis albumas pasižymėjo gera garso kokybe ir įdomiais, lyriniais tekstais. Tą įrodo prieš tai išėjęs singlas "Would you love a Monsterman?", kurio parduota 50 000 kopijų. 2004 metais Lordi išleidžia savo antrą albumą "The Monsterican Dream”, kuris irgi yra lyginamas su geriausiais heavy metalo / hard roko atlikėjų darbais. Po metų išeina rinktinis albumas "The Monster Show”, kuriame sukauptos geriausios praėjųsių albumų dainos. Kritikų teigimu šis albumas prilygsta Metallica "Black Album” darbui. 2006 metų pradžioje kolektyvas išledžia darbą "The Arockalypse”, kurio mūzikinis stilius krypsta daugiau į hard roko pusę. Taip pat 2006 metais Lordi nugali pop mūzikos konkurse Eurovizija. Tą proga planuojama vieną iš Helsinkio gatvių pavadinti jų vardu.
Lordi - viena iš nedaugėlio grupių, kuriai pavyko vėl atrasti pamirštą heavy metalo sėkmės formulę, kai šios mūzikos atlikėjai buvo platininiais, kaip Iron Maiden, Twisted Sister ir WASP.

Diskografija:

Would You Love a Monsterman?
2002
singlas
Get Heavy
2002
albumas
Devil is a Loser
2003
singlas
My Heaven Is Your Hell
2004
singlas
The Monsterican Dream
2004
albumas
Blood Red Sandman
2004
EP
The Monster Show
2005
Best of/komplikac.
Hard Rock Hallelujah
2006
singlas
The Arockalypse
2006
albumas
Komentarai
Svečias - audrius
žiauriai geri gabalai<br /> <br /> man patiko
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?