2005 Spalio 04
Nightwish
Idėja įkurti grupę Nightwish kilo Tuomui vieną 1996 m. liepos naktį leidžiant laiką su draugais prie laužo.Pirmosios trys akustinės dainos buvo įrašytos 1996 m. spalį-gruodį.Tuo metu grupėje buvo trys nariai: Tuomas, Tarja ir Emppu.

 Norėjosi pabandyti, kaip muzika skambėtų, jei būtų pridėti būgnai (Jukka atėjo į grupę) ir vietoj akustinės gitaros būtų panaudota elektrinė. Po kelių savaičių treniravimosi, 1997 m.balandį, grupė Nightwish nuėjo į įrašų studiją.Tada jie įrašė septynias dainas, kurias galima rasti albumo "Angels Fall First" limituotoje versijoje.

 
1997 m. gegužę Nightwish pasirašė kontraktą su įrašų kompanija Spinefarm dviems įrašams.Rugpjūtį studijoje jie įrašė keturias naujas dainas.Prieš išleidžiant albumą "Angels Fall First", išėjo pirmasis singlas, "The Carpenter", kurio didžiausias pasiekimas buvo aštunta vieta oficialiame Suomijos singlų tope.Albumas "Angels fall first" buvo išleistas lapkričio pradžioje ir pasiekė 31 vietą oficialiame Suomijos albumų tope.

 Pirmasis Nightwish koncertas įvyko Suomijos mieste Kitee 1997 m. gruodžio 31 d. Vėliau tą žiemą Nightwish grojo tik septyniuose koncertuose, nes Jukka ir Emppu buvo pašaukti į armiją, o Tarja buvo užsiėmusi mokslais.Nightwish ir Spinefarm pratęsė kontraktą dar vienam įrašui.

 1998 m. balandį prasidėjo pirmojo video klipo, "The Carpenter", filmavimas.Jis buvo baigtas gegužės pradžioje ir buvo pademonstruotas Jyrki šou. Tuomas ir Tarja taip pat davė interviu šiam šou gegužės pabaigoje.Tą vasarą bosistas Sami Vänskä atėjo į grupę. Per vasarą dainos naujajam albumui buvo surepetuotos, ir rugpjūčio pradžioje grupė pradėjo jas įrašinėti.Albumas buvo baigtas spalio pabaigoje.Lapkričio 13 d. Nightwish grojo koncerte Kitee, kur buvo nufilmuotas video klipas dainai "Sacrament of Wilderness".šios dainos singlas buvo išleistas lapkričio 26, o naujas albumas "Oceanborn"-gruodžio 7 d.


Visi liko nustebinti "Oceanborn" sėkmės.Jis pasiekė penktą vietą oficialiame Suomijos albumų tope, o singlas "Sacrament of Wilderness" pirmoje singlų topo vietoje praleido savaites. 1999 m. žiemą Nightwish grojo daugybėje koncertų, tarp jų ir Lista Chart Show programoje.Pavasarį albumas "Oceanborn" buvo išleistas užsienyje.Gegužę grupė vėl pradėjo koncertuoti ir keliavo po šalį pustrečio mėnesio, grodami beveik visuose didžiuosiuose roko festivaliuose.Tuo pačiu metu buvo įrašytas singlas "Sleeping Sun". Rugpjūtį jis buvo išleistas Vokietijoje kartu su dainomis "Walking in the Air", "Swanheart" ir "Angels Fall First".Vien tik Vokietijoje singlas buvo išparduotas 15000 tiražu per vieną mėnesį.Rugpjūtį albumas "Oceanborn" ir singlas "Sacrament of Wilderness" tapo auksiniais.Tuo pačiu metu buvo patvirtinta, kad Nightwish darys koncertinį turą (26 koncertų) po Europą su vokiečių grupe "Rage".

 2000 m. pradžioje grupė pradėjo įrašinėti trečiąjį albumą.Laukta studijinio darbo pertrauka pradidėjo tada, kai Nightwish sudalyvavo Suomijos Eurrovizijos dainos atrankoje su daina "Sleepwalker".Nightwish sėkmingai pateko į antą turą, bet galiausiai užėmė antrą vietą, nepaisant triuškinančios publikos balsų pergalės.

 Naujasis albumas "Wishmaster" buvo išleistas gegužę, o koncertinis turas "Wishmaster"  prasidėjo Kitee.Po pasirodymo grupė gavo auksinius diskus už albumą "Oceanborn" bei singlus "Sacrament of Wilderness", "Walking in the Air" ir "Sleeping Sun"."Wishmaster" pateko tiesiai į Suomijos albumų topo viršunę ir išbuvo ten tris savaites.Per šias tris savaites jis taip pat tapo auksiniu."Wishmaster", vieningai pritarus gerbėjams ir žiniasklaidai, vokiečių žurnalo "Rock hard" 2000/6 numeryje buvo paskelbtas mėnesio albumu, laimėjęs prieš taip ilgai lauktus naujus Bon Jovi ir Iron Maiden įrašus.

 "Wishmaster" taip pat debiutavo Vokietijos topo 21 ir Prancūzijos topo 66 vietose. "Wishmaster" pasaulinis turas, prasidėjęs nuo Kitee, tęsėsi dideliuose festivaliuose Suomijoje ir net Pietų Amerikoje 2000 liepos mėn. Trijų savaičių koncertinis turas po Braziliją, čilę, Argentiną, Panamą ir Meksiką tapo vienu iš didžiausių įvykių grupės istorijoje.Po to sekė sėkmingi pasirodymai Wacken Open Air, Biebop Metal Fest ir pirmasis Europos garsenybių turas su grupėmis "Sinergy" bei "Eternal Tears Of Sorrow". Lapkritį Nightwish taip pat grojo Monrealyje, Kanadoje.

 Sekantis grupės projektas-pilno ilgio koncerto įrašas DVD ir VHS formatu, išleistas kartu su limituotu "gyvu" albumu (tik Suomijoje).Koncertas buvo nufilmuotas 2000 m. gruodžio 29 Tampere mieste.įrašas buvo išleistas 2001 balandį Suomijoje, o 2001 vasarą-visame pasaulyje.Pasirodymo pabaigoje Nightwish gavo auksinius diskus už "Wishmaster" ir "Deep Silent Complete".

 Kovo mėnesį Nightwish studijoje įrašė naują Gary Moore‘o dainos "Over the Hills and Far Away" versiją, dvi naujas dainas ir perrašė dainą "Astral Romance" iš albumo "Angels Fall First".2001 birželį įrašas išleistas Suomijoje.Vokiškoje įrašo versijoje yra šešios gyvai atliktos dainos kartu su keturiomis neišleistomis.

Nightwish taip pat pratęsė kontraktą su Spinefarm Records dar vienam pilno ilgumo albumui, numatytam išleisti 2002 vasarą.

 Dainos "Over the Hills and Far Away" vaizdo klipas buvo nufilmuotas 2001 rugpjūtį Suomijoje. Jis tapo platininiu, labai greitai išparduotas mini-CD formatu.Tų metų koncertinis turas po Suomiją baigėsi Nivala mieste, o Nightwish buvo arti išsiskirstymo. Tuomas išvyko į laplandiją apmąstyti, ką daryti toliau, nes reikėjo kažką pakeisti, kad Nightwish galėtų tęsti savo karjerą.Pasak jo paties, Tuomas norėjo išardyti grupę dėl užsitęsusių nesutarimų tarp grupės narių.

 Laimei, taip neįvyko.Tačiau Sami Vänskä, buvęs su grupe nuo "Oceanborn" laikų, pasitraukė iš jos, užleisdamas vietą Marco Hietala, grupių "Sinergy" ir "Tarot" bosistui.šis prižadėjo prisijungti prie grupės naujajame albume. King Foo Entertainment tapo nauja jų bilietų platinimo agentūra, o senas draugas bei kolega Ewo Rytkönen tapo jų vadybininku.Norint paminėti "naują pradžią", 2001 lapkričio 24, menesį prieš Kalėdas, buvo atidaryta Nightwish internetinė parduotuvė oficialiame grupės tinklalapyje.Naujo albumo "Century Child" įrašymas prasidėjo 2002 sausį.

 2002 m. pradžia Nightwish buvo gera, lyginant su ankstesniais metais.Kaip grupė ir individualūs atlikėjai jie pateko į pirmąsias daugelio vietinių ir užsienio žurnalų publikos topų vietas.Po pasikeitimų fanai jų neatsižadėjo. "Ever Dream", pirmasis naujojo albumo singlas, tapo auksiniu Suomijoje per dvi savaites.Tuojau po to Nightwish pranešė, kad ketina padaryti pertrauką pasibaigus "Century Child World Tour 2002", ir Tarja galėtų per ją pabaigti savo mokslus Vokietijoje.šis pranešimas sukėlė sąmyšį fanų tarpe:pirmiausia Sami išėjo iš grupės praėjusį rudenį, o dabar metų trukmės pertrauka...

 "Century Child" buvo išleistas 2002 m. gegužę ir tapo auksiniu Suomijoje per dvi valandas!Per dvi savaites jis buvo išparduotas 30000 tiražu, tapo platininiu ir vis dar buvo šluojamas nuo prekystalių.Tuo pačiu metu Nightwish laikėsi albumų ir singlų topų viršūnėse pirmąjį kartą savo istorijoje.Vokietijoje "Century Child" debiutavo iškart penktoje vietoje, o Austrijoje-penkioliktoje, ir tai tada buvo aukščiausias jų pasiekimas užsienyje.Liepą Nightwish koncertavo Pietų Amerikoje, beveik visi bilietai buvo išparduoti.Brazilijoje pirmasis "Century Child" leidimas buvo išparduotas per vieną dieną, o sėkmingas turas po Europą taip pat neliko nepastebėtas.Daug koncertų Europoje buvo transliuojami internetu, todėl ryšys dažnai buvo apkrautas.Beveik 10000 gerbėjų stengėsi žiūrėti transliaciją.Pardavus stulbinančiai daug-59000 kopijų-"Century Child" tapo antru didžiausiu tiražu išparduotu 2002 m. albumu Suomijoje.Grupė pirmąsyk apsilankė švedijoje 2002m. lapkričio 16 d.,  Fryshuset‘e, Stokholme. Nightwish atostogos prasidėjo 2002 m. pabaigoje, tačiau vaikinams daug ilsėtis neteko.Jukka grojo su "Sethian" ir "Bitch Driven", Tuomas su "Sethian", "For My Pain" bei Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Emppu grojo grupėje "Altar", o Marco-"Tarot".Pertrauką nesitęsė metus, ir grupė greit vėl sugrįžo prie darbo.

 2003 pradžia atnešė dar daug gerų rezultatų įvairių žurnalų skaitytojų sudaromuose topuose.Jau buvo užsakyta studija pradėti įrašinėti naują albumą, planuotą išleisti kitąmet.Taip pat buvo svarbių įvykių grupės narių asmeniniame gyvenime.Jukka su savo mergina Satu 2003 m. kovo 11 d. Susilaukė dukters Lunos.Nightwish gavo pirmąjį dukart platininio disko apdovanojimą už "Century Child", kurio buvo parduota iš viso 60000 kopijų.Grupė 2003 m. daugiausia koncertavo užsienyje, vienintelis koncertas Suomijoje įvyko RMJ, 2003 m. birželio 20 d. Antrasis pasirodymas švedijoje įvyko Gates of Metal festivalyje Hultsfred‘e. 2003 m. dokumentinis filmas "End Of Innocence" DVD formatu buvo ruošiamas, o jo išleidimas dėl didelio duomenų kiekio buvo keliskart atidėtas.2003 m. gegužę Tarja Turunen pranešė, kad slapta susituokė prieš keletą mėnesių, ir grįžo į Suomiją.

 DVD "End Of Innocence" galiausiai buvo išleistas 2003 m. spalio 6 d., o Nightwish jau buvo pradėję įrašinėti naują albumą.Jų penktasis albumas "Once" turėtų būti svarbiausias Nightwish istorijoje. Tuo tarpu Suomijos prezidentė Tarja Halonen taip pat pastebėjo Nightwish pasiekimus ir pasikvietė Tarja Turunen bei jos vyrą Marcelo Cabuli į kasmetinį Nepriklausomybės dienos pokylį prezidentinėje rezidencijoje.Tarjos suknelė buvo išrinkta gražiausia tą vakarą. Prieš 2003 m. Kalėdas Nightwish surengė aukcioną, kuriame pardavė savo "Century Child World Tour" užpakalinę scenos užuolaidą ir visus pinigus paskyrė labdarai.Rezultatas buvo 1750 Eurai, kuriuos 2003  gruodį gavo Parikanniemi vaikų namai Ristiina‘oje. Pinigus įteikė Tarja Turunen, o Michael "Big Tini" Leipold iš Vokietijos tapo naujuoju užuolaidos savininku.

 2004 metai buvo nekantriai laukti fanų ir grupės.Varginantis darbas studijoje atsiliepė jų  sveikatai ir sukėlė stresą.Albumo įrašinėjimas vyko Phoenix studijose Londone, toje pačioje studijoje ir su tuo pačiu orkestru (The Academy of St.Martins in the Field), kuriuos naudojo Howard‘as Shore‘as, įrašinėdamas "žiedų Valdovo" trilogijos garso takelį.Orkestro ir choro partijas parašė Pip‘as Williams‘as, kuris yra dirbęs su grupėmis "Status Quo" bei "Uriah Heep".Didžiulė sėkmė, dideli lūkesčiai!

 "Nemo" buvo pirmasis naujojo albumo singlas, ir jam buvo sukurtas didelio biudžeto video klipas.šio klipo režisierius- Antti Jokinen, anksčiau dirbęs su tokiomis įžymybėmis kaip Eminem bei Shania Twain.Sulig naujuoju albumo Nightwish taip pat turėjo šiokų tokių pasikeitimų dėl įrašų kontrakto, ir naujasis albumas buvo išleistas įrašų kompanijos Nuclear Blast.Senieji gerieji Spinefarm Records vis dar prižiūrės įrašų platinimą Suomijoje.Nuclear Blast išleido daug pinigų reklamuojant "Once", ypač Vokietijoje.Nightwish ir "Once" nuotraukos buvo išplatintos po visas televizijas, metro, autobusus bei gatves, nepamirštant ir spaudos.Dabar kiekvienas vokietis žinos apie grupę Nightwish.

"Once" tapo auksiniu Suomijoje savo išleidimo dieną, taip pat kaip ir singlas "Nemo".Nightwish pradės Pasaulinį koncertinį turą, apimantį 150 pasirodymų visuose žemynuose.Turas tęsis iki 2005 m. pabaigos.šis koncertinis turas bus kol kas didžiausias Nightwish istorijoje.


Lietuvių fan klubas: Nightwish

{mos_sb_discuss:9}
Komentarai
Lunaria
♥♥♥ dievinu.
Svečias - Gosta
Nereali grupė. O ypač Tarja. Tikiuosi, kad kada nors ir man pavyks priklausyt kokioje metalo grupėj su savo mecosoprano balsu.
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?