2006 Kovo 11
Pelenai
Grupė "Pelenai” egzistuoja daugiau nei 15 metų. Tiesa, keitėsi jos sudėtis, atliekamos muzikos stilius. Tačiau grupėje liko jos idėjinis autorius Gintas Banys, todėl dabar turime "Pelenus”. ši grupė nėra itin populiari, jos atliekamos dainos nepasiekia radijo topų viršūnių. Tačiau jau seniai turi pastovią ir labai artimą klausytojų auditoriją. Tai labai įvairaus amžiaus publika - nuo keliolika metų turinčio jaunimo iki vidutinio amžiaus ar net pagyvenusių žmonių. Grupė patyrė nemažai didelių išbandymų. 1998m. autoavarijoje žuvo grupės būgnininkas Jonas Taločka.
Kartais pasigirsta priekaištai, kad šiai grupei trūksta ugnelės. Visi penki atlikėjai ramūs, nešėlsta scenoje. Tiesa, ir jų muzika tokia, populiariausios dainos "Lopšinė”, "Sudie” - tai švelnios baladės. Tai grupė, nekelianti skandalų. Taip, jie Nidoje pervažiavo šerną, tačiau tai tik atsitiktinis įvykis, iš kurio grupė nepasidarė reklamos.


 

Galbūt įgimtas, grupės vokalisto česlovo Gabalio, lengvai juntamas drovumas scenoje ir žavi jo gerbėjus. Tai kuklus žmogus, niekada nesigiriantis apie naujai įsigytus sceninius kostiumus ar gautus apdovanojimus. Jei ne "Pelenų” internetinė svetainė, turbūt niekas net nežinotų, kad 2001m. č.Gabalis tapo Maltos ir Rumunijos festivalių laureatu, kad "Pelenai” atstovavo Lietuvą "Meet the Baltics” festivalyje Stokholme. Deja, lietuviai pernelyg apatiški, kad palaikytų ir džiaugtųsi sėkme.

"Pelenai” - bene vienintelė grupė grojusi su Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu orkestru. č.Gabalis tapo nuolatiniu Dainos Bilevičiūtės projektų dalyviu ir pagrindiniu vokalistu, atliko pagrindinius vaidmenis beveik visose Lietuvoje pastatytose rock operose.

Beje, kaip bebūtų keista, apsilankę "Pelenų” koncertuose (įvairiuose Vilniaus klubuose) jų sukurtų dainų tikriausiai neišgirsite. "Pelenų” klubinėse programose esti tik užsienio atlikėjų kūriniai (R.Williams, Sting, R.Stewart, AC/DC, B.Adams ir kt.). Tačiau koncerto pabaigoje gerbėjai priverčia muzikantus net kelis kartus atlikti populiariąją "Lopšinę”.

Grupė išleido jau aštuonis albumus. Visi jie kažkuo panašūs, tačiau ir labai skirtingi. Visus albumus sieja švelnumas ir nuoširdumas, ypač juntamas dainų tekstuose ir č.Gabalio balse. Tačiau atliekamos muzikos stilius keitėsi ne vieną kartą - nuo švelnių baladžių iki pop ir rock muzikos sintezės. Paskutiniajame albume "Išsaugoti tyliai" grupė visgi grįžta prie savo ištakų ir klausytojams dovanoja 13 baladžių.

Straipsnio autorė: Rima Jūraitė
Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?