2005 Liepos 13
Queen
Britų roko grupė - Queen pradėjo savo karjerą 1971 metais, kada brianas (gitaristas) ir rogeris (būgnininkas), iš išnykusios grupės - "smile", pradėjo koncertuoti kartu su dainininku - Freddie Mercury, ir koledžo bendraklasiu johnu (bosine gitara). jaunoji grupė koncertavo mažuose vakareliuose aplink londoną, po kol jų įrašai surado kelią į "EMI" apdovanojimus. oficialiai kaip grupė, jie pasirodė 1973 metų liepą ir debiutavo kaip grupė - Queen. šiais metais jie išleido savo pirmąjį albumą - "Queen". jis neturėjo tokio didelio pasisekimo, bet Queen gavo progą dalyvauti paramos koncertuose; po jų 1974 metų albumo - "Queen II", jie gavo progą surengti koncertus didžiojoje britanijoje ir amerikoje, bet bryanas mėjus buvo paguldytas į ligoninę dėl kepenų uždegimo ir daug koncertų amerikoje buvo atšaukti.

trečiasis grupės albumas - "sheer heart attack", išejo tų pačių metų pabaigoje ir galiausiai "prasilaužė" didžiojoje britanijoje. po pasaulinio išpardavimo ir pasikeitimų grupės vadyboje, Queen sugrįžo vėlyvais 1975 metais, su nuodugniai paruoštu nauju albumu - "a night at the opera”, kurio geriausia daina - "bohemian rhapsody", pasiekė topų viršūnę didžiojoje britanijoje. daina buvo net 6 minučių ilgio. albumas turėjo didžiulį pasisekimą amerikos top 10 ir tapo platininiu. per pasaulinį turą kuris vyko, kiekvienas iš pirmųjų keturių grupės Queen albumų buvo didziosios britanijos top 20. tai buvo neturintis precedento įvykis. Grupė Queen buvo ypač populiari japonijoje. kiekviename koncerte budavo daug fanų.


1976 metų albumą - "a day at the races", Queen atliko nemokamame koncerte, vykusiame londono "hyde parke" kuris sutraukė beveik 200,000 fanų! albumas pasiekė 5 vietą jungtinėse valstijose. Po šiaurės amerikoje vykusių gastrolių ir rogerio tayloro solinio singlo, grupė pradėjo prašmatnų ir brangų turą po europą, kurio dalis buvo nufilmuota. 1977 metų albumas "news of the world", kuriame buvo tokie hitai kaip : "we will rock you" ir "we are the champions," pasiekė pirmasias topų vietas. jie būdavo atliekami per įvairias sporto žaidynes, nes įaudrindavo žiurovus.

Palikę savo vadybininką, 1978 metais Queen išleido albumą "jazz", kurio viršelio nuotrauka buvo su nuogom moterim, kurios dalyvauja dviračių lenktynėse ir stovi šalia grupės vimbeldono stadione. po didelių gastrolių 1979 metais grupė Queen grįžo į londoną, kad irašytų savo dvigubą - gyvą albumą - "live killers". 1980 metais grupė dar irašė garso takelį nepasisekusiam mokslinės fantastikos filmui "flash gordon". įjungė į savo muziką sintezatorių, Queen 1980 metais įrašė albumą "the game", didžiausią albumą savo karjeroje ir pirmąjį, kuris buvo amerikos topuose numeris pirmas! su savo daina - "another one bites the dust", kuri buvo pirmoje vietoje amerikos topuose. vienu metu Queen buvo ir roko, ir soulo, ir disco stilių lyderiai, tuo metu jie buvo populiarus kaip niekad. savo gastrolėse po pietu ameriką roko grupe Queen koncertuodavo tokiom miniom, kuriose buvo daugiau nei 130,000 žmonių. faktiškai jie buvo daugiausiai ziurovu sulaukianti grupė pietų amerikoje. Queen dainos pasiliko amerikos topuose keliems metams..

1981 metų pradžioje rogeris tayloras išleido savo solinį, debiutinį albumą - "fun in space". Queen dainos gavo EMI apdovanojimus ir pasiliko britų top 100 visam desimtmečiui. sekančiais metais Queen išleido - "hot space", kitą komercinį triuškinantį albumą. Prieš išleidžiant briano solinį albumą - "star fleet project", Queen sugrįžo į studiją tik 1984 metais tam, kad įrašytų "the works", kuris išėjo kitų metų pradžioje; tai pirmasis singlas "radio ga ga" pasiekęs pirmąją vietą 19 šalių, pagalvojus - šis albumas nebuvo toks populiarus kaip ankstesni Queen darbai.

Po sekančio rogerio tayloro solinio albumo "strange frontier" 1984 metais, Queen pradėjo naujas gastroles, ši kartą į afriką. Jų sprendimas buvo - įjungti pietų afriką į savo gastroles, tada šiame pasaulinio masto boikote dėl rasinės politikos, grupei kainavo tuo, kad turėjo problemų anglijos federacijoje, kurioje jie buvo kritikuoti; jie net susidurė su protestu kai kuriuose koncertuose, vykusiuose naujojoje zelandijoje. freddy mercurio solinis debiutas buvo su albumu - "mr. bad guy", kuris buvo išleistas 1985 metais, anksičiau grupė Queen trumpam buvo pasirodę garsiame, gyvame paramos koncerte, vykusiame londone, liepą. 1986 metais, grupė šiek tiek buvo atsiribojus nuo koncertų, nes kurė garso takelį - "a kind of magic" veiksmo filmui "kalnietis", buvo išleistas ir tokio pačio pavadinimo albumas. kruopščiai paruoštos gastrolės, kuriose buvo įtrauktas sustojimas vengrijoje, vienas iš pirmųjų vakarinio roko pasirodymų rytų bloko šalyse; gastrolių kulminacija įvyko knebwortho mieste, kuriame buvo apie 120,000 anglų fanų. 1986 metų turas buvo užfiksuotas grupės antrame gyvame albume - "live magic". Nors Queen buvo populiarūs kaip niekad visais atvejais pasaulyje, bet amerikoje jų popiliarumas greitai nusmuko.

Queen 1987 ir 1988 metais praleido daug laiko atskirai - tayloras kurė naują grupę cross, kol merkuris dirbo su "barcelona". 1989 metais duetinis albumas buvo irašytas kartu su ispanų operos žvaigžde - montserrat caballe. Queen grupės labai lauktas 15 albumas buvo - "the miracle", kuris buvo išleistas 1989 metų gegužės mėnesį ir iš kart pasiekė anglijos hitų dešimtuko pirmąją vietą. grupė pasiemė dar vieną pertrauką siekdami išleisti solinį projektą, pasirašydami sutarti su holivudo įrašų kompanija. 1991 metais "innuendo" dar kartą užėmė didžiosios britanijos topų 1 vietą ir būdami amerikos top 30.

Lapkričio 22 dieną, 1991 metais, dainininkas Freddie Mercury sukrėtė visą pasaulį prisipažindamas, kad yra homoseksualus ir, kad miršta nuo AIDS. praėjus dviem dienom, jis pasitraukė, įspūdingai baigdamas Queen karjerą. ironiška, bet tik po kelių menesių po merkurio mirties, Queen mėgavosi įspūdingu atgimimu amerikoje. tai atsitiko po to, kai jų daina "bohemian rhapsody", buvo panaudota kaip garso takelis filme "veino pasaulis". didelis koncertas Freddie Mercury atminimui buvo surengtas londone tam, kad surinkti pinigų AIDS aukoms, taip pat dalyvavo tokie garsūs atlikėjai kaip : eltonas džonas, guns `n' roses ir deividas buvis. koncertas buvo transliuojamas per televiziją, kurį žiurėjo daugiau nei milijardas žmonių.

Po merkurio mirties, brianas may išleido savo antrąjį solinį albumą - "back to the light", 1993 metais, kol Rogeris Tayloras tesė pasirodymus su cross; johnas deacon pasitraukė iš muzikos. trys Queen nariai trumpam susijungė 1994 metais tam, kad irašytų dar neišleistas merkurio dainas. 1995 metais jie kūrė paskutinį Queen albumą - "made in heaven".Diskografija:


Queen Rocks (1997m.)
At The BBC (1995m.)
Made In Heaven (1995m.)
In Nuce (1995m.)
Five Live (1993m.)
Classic Queen (1992m.)
Live At Wembley '86 (1992m.)
A Day at the Races (1991m.)
The Game (1991m.)
Innuendo (1991m.)
Jazz (1991m.)
News Of The World (1991m.)
Night At The Opera (1991m.)
Queen II (1991m.)
Sheer Heart Attack (1991m.)
Miracle (1989m.)
A Kind of Magic (1986m.)
Live Magic (1986m.)
The Works (1984m.)
Hot Space (1982m.)
Flash Gordon (1981m.)
Live Killers (1979m.)
Queen (1973m.)

šaltinis: queen.puslapiai.lt
Komentarai
Svečias - Ievute
<img src="images/smiles/sm_smile.gif" alt="" /> Žostkai patinka Queen'ai !
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?