2006 Liepos 03
Jumbo
Giedrius Balčiūnas Jumbo, gimė, augo ir iki šiol gyvena Lietuvos širdyje, bei nuo sovietinių laikų garsėjusiame, kaip roko miestu, Kaune. Nuo mažumės svajojusiam tapti scenos žmogumi, 5mečiui Giedriui didelė inspiracija ir stiprus startas buvo jo tėvo Rimanto Balčiūno, taip pat muzikanto, dovanota lūpinė armonikėlė, kuri jaunąjį savamokslį lydėjo dar keletą metų, kuo met jo vyresnis brolis nusipirko elektrinę gitarą, iš mokyklos grįžusiam Giedriui, sklaidžiusią visus norus sėsti prie pamokų ruošimo.
Naujasis "žaislas" palaipsniui tapo gyvenimo tikslu, meile ir didžiausiu hobiu. Anaip tol, rokas ar net metalas dar vėjų pučiamoje Giedriaus galvoje niekaip negalėjo skambėti, nors jo brolis per dienų dienas "transliuodavo" savo juostiniu magnetofonu, tais laikais sunkiai gautus "Pyogenesis", "Metallica", "Slayer", "Sadist", "My dying bride", "Paradise Lost" įrašus. Vis gi, tai paliko pėdsaką jaunojo muzikanto ausims, ir pats ėmesis domėtis sunkesne muzika, padedamas gero draugo ir šiuo metu jo solo projekto bosisto Juliaus, atrado savo pirmuosius dievukus "Iron maiden". Tuo metu rūpestingasis brolis jau buvo padovanojęs Giedriui akustinę gitarą 11ojo gimtadienio progą, kuri vėliau buvo "pakeista" į savo jėgomis nusipirktą pirmąją elektrinę gitarą.
Greitai tobulėjantis jaunėlis netrukus aplenkė vyresnyjį brolį ir kartu su bendraminčiais iš kiemo pradėjo kurti roko grupę. Tuo metu Giedrius atrado savo vaikystės draugo Mindaugo rankose talentą - mušti būgnus. Giedriaus įkalbėtas Julius čiupo bosą ir taip, apie 1997uosius gimė pirmoji grupė, grojusi ir mokysiusi daug "Iron maiden" koverių, bei kūrusi savas dainas. Giedrius daug dienų praleisdavo kurdamas su gitara rankose skirdamas tam daugybę laiko, ir stipriai užmiršdamas mokslus, kurie nieko gero jo ateičiai nežadėjo. 2000ųjų pradžioje grupė atliko pirmąjį savo solinį koncertą, kuris buvo lyg atspirties taškas pasipylusiems sekantiems koncertams. "Pasiutę" 15mečiai darė vis daugiau savo gabalų, dažniausiai sukurtų grupės lyderio, dar mokykloje gavusio pravardę Jumbo. Grupė stengėsi išsiskirti iš kitų jaunų grupių darydami kuo mažiau koverių, nors aplinkui tokios jaunos nei su žiūronais nebuvo matyti. Jie įrašė šimtus įrašų savo jėgomis ieškodami savo stiliaus, kuris arčiausiai buvo gotikiniui rokui, "heavy" metalui.
Tačiau 2002 grupė suvokė, jog reikia padaryti daugybę pakeitimų. Grupė buvo pervadinta į "Linfeng". šiek tiek pakeistas grupės sastatas. Stilius stabilizuotas ties nu metalu, o Jumbo nusprendė daugiau nebedainuoti, skirdamas vis daugiau energijos groti gitara ir užleisdamas savo vokalisto postą naujam kolegai Karoliui "Kafkai" Buržinskui. Tuo periodu, Jumbo gana neblogai pabaigė "Vyturio" vidurinę mokyklą ir su įspūdinga sėkme, be jokio meninio pasiruošimo dailės mokyklose, įstojo į Vilniaus dailės akademiją, Kauno dailės institutą, grafinio dizaino specialybę, kur jau antrame kurse tapo šio instituo studentų sąjungos prezidentu. Tuo metu "Linfeng" lydėjo pavydėtina jaunai grupei sėkmė. Laimėta eilė konkursų, sugrota begalė koncertų per trumpą laiką. Ginta Lietuvos jaunųjų roko/metalo grupių garbė Austrijos mieste Grace tarp kitų Europos grupių, laimėjus atranką Lietuvoje. Austrijoje, bei vėliau to pačio festivalio metu Slovėnijoje, grupė turėjo galimybę pabūti užkulisiuose su neformalaus jaunimo dievukais Emil Bulls, Grave, su kuriais Graco klube "PPD" lipo ant tos pačios scenos.
2005ais Jumbo buvo pakviestas nuo rudens prisijungti prie vienos iš įdomesnių grupių Lietuvoje pasivadinusios "XESS", su kuria iki šiol yra sugroję eilę koncertų, pristatę savo albumą "Psychoholic bastard crew". Tų pačių metų vasarą Jumbo, po keletos metų "kvailiojimo su gitara prie kompiuterio", ėmėsi rimtai žiūrėti į savo solo karjerą ir jau ilgą laiką įkvėptas klasikinės muzikos, bei power/heavy metalo, pradėjo įrašinėti savo solo albumą, kurį baigė metų pabaigoje. Jam bebaigiant, netikėtai atėjus pasiulymui iš už Atlanto, Jumbo sutikęs buti "endorseriu" pasirinko firmą "Hamer guitars", tapdamas pirmuoju Lietuvos istorijoje gitarų reklaminiu veidu. Nuo to laiko Jumbo visą veiklą lydi tik Hamer produkcija. Jis įrašinėja, koncertuoja ir fotografuojasi tik su šios firmos gitara, kurią pats išsirinko. šiuo metu planuose Jumbo signaturinė Hamer gitara.
                      2006ųjų pradžioje Jumbo netikėtai sulaukia skandalingojo Vitalio Kairiūkščio skambučio su pasiūlymu tapti Lietuvos legendinės roko grupės SBS gitaristu. Nors ir ilgai sveriant šį pasiulymą, Jumbo nusprendė, jog 100 km ir diena paskirta repeticijai nuo ryto iki vakaro nėra tokios didelės problemos. Per nepilną mėnesį surepetuota programa ir paruošti nauji gabalai laukia savo valandos ant scenos.
šiuo metu Jumbo planuose naujai paruošti savo solo projekto debiutinį albumą, kurio jau laukia surasti leidėjai, bei jį pristatyti savo gerbėjams ne tik Lietuvoje bet ir už jos, su kartu jau kuriama gyva pritarimo grupe. Jumbo apibūdina savo muziką kaip: digitalinis seksas su šešiastygiu eleltronizuotu instrumentu pagal XVII amžiaus madas.


DISKOGRAFIJA:

Demons Edge "Alive at studio". (2000)
Overdrive "For you". (2000)
Overdrive "Forgotten wishes". (2001)
Linfeng "Nieko panašaus". (2002)
Linfeng "Būk artistas". (2003)
Linfeng "žodžiai". (2003)
Linfeng "Live in Austria". (2003)
Linfeng "Revolution". (2003)
Linfeng "Starless". (2004)
Linfeng "Philosophy". (2004)
Linfeng & Ashera "Very special”. (2004)
Linfeng "Surfing”. (2005/6?)
Jumbo "Metaluett” (2005)
Jumbo "Capricorn’s dream” (2006)


Kontaktai:
https://www.jumbo.666.lt - Oficiali svetaine
https://www.myspace.com/jumbowsky  - MySpace

{mos_sb_discuss:9}
Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?