2005 Rugsėjo 24
Siela
"SIELA" - muzikinė Lietuvos grupė, susikūrusi 1990 metais, ji tapo ne tik koncertine ir viena pirmųjų įrašus darančių grupių, bet ir tokiu reiškiniu, kuris neturi analogų Lietuvoje. Visiems laikams "SIELA" išlieka kaip laisvės ir maištaujančios roko kartos simbolis.

1988 - 1989
Tarybinės armijos gretose pamaskvėje tarnaujantis Aurelijus Sirgedas, įkvėptas tokių rusų roko grupių kaip KINO, AKVARIUM, ALISA, NAUTILUS… rašo dainas: "Vėjas nešantis naktį", "Rudenio Dievas", "Viso gero svajokle", "Paskutinis herojus"…nė neįtardamas, jog kažkada jos taps Lietuvos maištaujančio jaunimo himnais. Vidaus armijos dalinio orkestro patalpose slapta repetuoja Aurelijaus S. suburta roko grupė "W-3", atliekanti šias dainas. 1989 birželio 21 d. baigiasi tarnybos laikas - Aurelijus S. sugrįžta į Lietuvą ir pasineria į laisvės teikiamus malonumus. Rugsėjo mėn. savo bendramoksliui bei jaunų dienų bičiuliui Aidui Blažiui "Kalavai" Aurelijus S. parodo sukurtas dainas ir kartu imasi iniciatyvos įkuriant roko grupę.
1990
Vasario mėn. prie jų prisijungia mušamaisiais grojantis Aivaras švilpa. įrašoma pirma dainų "Vėjas nešantis naktį", " Rudenio Dievas" ir " O mano žvaigžde" demo versija. Kovo 1 d. po ilgų svarstymų, renkant grupei pavadinimą, lemtingu momentu perduodant demo juostą Lietuvos radijui, Aurelijus S. ant viršelio užrašo "SIELA". Tą patį vakarą radijo eteryje nuskamba grupės dainos ir

"SIELOS" vardas, skelbdamas naujos kartos atėjimą į muzikinį pasaulį. Liepos 14 d. įvyksta pirmasis grupės solinis koncertas senuose Utenos kultūros rūmuose (dabar klubas "Tornado”). "SIELA" pakelia sparnus skrydžiui. Rugpjūčio mėn., atstovaudama savajai kartai, grupė dalyvauja I - ąjame hipių festivalyje Ariogalos stadione kartu su garsiomis grupėmis "ODIS" (Latvija), "VETO BANK" (Lietuva) ir t.t. Po šio festivalio spaudoje pasirodžiusios publikacijos "SIELą" apibūdino kaip švelnų "KINO" šešėlį Lietuvoje. Pirmą kartą grupės daina "O mano žvaigžde” nufilmuota festivalio Ariogaloje metu parodoma per nacionalinę televiziją LTV. Lapkričio mėn. grupės muzikantai suorganizuoja V. Cojaus atminimo koncertą Utenoje ir pasikviečia dvi panašaus stiliaus grupes iš Sankt Peterburgo - "BUKVA O" ir "GLAVNYJ KALIBR". Visą šį renginį lydėjo nežabota jaunimo energija ir anarchija (yra žinoma, jog patys "SIELOS" muzikantai po koncerto stiklino išdaužtus langus, keitė sudaužytas kriaukles ir veidrodžius). Tą patį mėnesį Aurelijus S. susipažįsta su viena iškiliausių asmenybių Lietuvos muzikiniame pasaulyje Andriumi Mamontovu, kuris suveda jį su garso režisieriumi ir prodiuseriu Edmondu Babensku.

1991
Sausio mėn. su studijine įranga į Uteną atvyksta Edmondas Babenskas, kur per 3 dienas ir 3 naktis įrašomas pirmasis legendinis "SIELOS" albumas "Vėjas nešantis naktį" (grupės muzikantai šį albumą nusprendė datuoti kaip 1990 metų). Kadangi tuo metu nebuvo jokių leidybinių firmų Lietuvoje, todėl albumas buvo platinamas iš rankų į rankas, iš draugų draugams ir t.t.

Grupę palieka pirmasis gitaristas Augis Dicevičius, grojęs pirmo albumo įrašuose ir į grupę įsilieja naujas gitaristas Raimondas Biguzas "Snapas".

Rugpjūčio 31 d. Utenos "Utenio" stadione grupės narių suorganizuotas festivalis "Sudie Vasara 91" sutraukia apie 5 tūkstančius jaunimo iš visos Lietuvos. čia "SIELA" pristato naujausias dainas "Naktis", "Vėliava Tau", "Pirmos meilės liga", "Pasitikt savo žvaigždės"… "SIELA" savo fanams dar kartą pasirodo lyg laisvės simbolis (grojant "SIELAI" Utenos ir Vilniaus baikeriai aiškinosi vieni kitų pranašumus ir sukėlė didžiules muštynes).
Spalio mėn. didžiausioje Lietuvos karinėje slėptuvėje po "Utenos trikotažo" fabriku Rolando Babraičio repeticijų studijoje grupė su garso režisieriumi Edmondu Babensku priešakyje įsirengia įrašų studiją ir per keletą dienų įrašo antrąjį "SIELOS" albumą "Prakeikimas". Lygiai kaip ir pirmasis, šis albumas taip pat nebuvo išleistas oficialiai o buvo platinamas iš rankų į rankas.


1992
Kovo mėn. Nacionalinėje Lietuvos televizijoje "susukamas" pirmasis "SIELOS " vaizdo klipas dainai "Naktis". Grupė koncertuoja "Blogiukų", "Aukštaitija 92"... festivaliuose, ruošiasi naujo albumo įrašų sesijai.

1993
Vasario mėn. prasideda šviesesnis laikotarpis. "M-1" garso įrašų studijoje, padedant klavišiniais instrumentais grojusiam Andriui Mamontovui, įrašomas albumas "Juodo opiumo žemė" MC (garso rež. Raimondas Trilikauskis), kurį išleidžia firma "Art&Electronics". Grupė "SIELA" iškart po leidybos nutraukia kontraktą su minėta firma dėl prasto firmos darbo. Nors albumas ir nebuvo platinamas pagal visus reklamos ir rinkos dėsnius, tačiau jis sėkmingai pasiekia klausytojus jiems jau įprastu būdu ir pasilieka jų širdyse kaip vienas iškiliausių "SIELOS" albumų.
Lapkričio pabaigoje "SIELA" groja kartu su grupėmis "Foje" ir "Airija" Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose festivalyje, skirtame AIDS dienai, "Sargio šventė 1993".

1994
Koncertinė veikla sėkmingai tęsiama toliau ir grupė subręsta iki dar vieno visai naujo ir totaliai gotikinio albumo "Už regėjimo lauko" MC.

Kovo mėn . jis įrašomas per dvi savaites studijoje "MA" Kaune (garso rež. Giedrius Litvinas), albumą išleidžia stipriausia muzikos leidybos firma "Bomba rec." Su šiuo albumu "SIELA" įsitvirtino kaip gotikinio roko pionieriai Lietuvoje ir sulaukė pripažinimo Vakaruose.

1995
Grupės 5 - erių gyvavimo metų proga leidybinė firma "Bomba rec." išleidžia rinktinį dainų albumą "Sielininkai" MC. Specialiai šiam albumui buvo įrašyta ir radijo hitu Nr.1 tapusi daina "Vėjas žvaigždė". Dainą prodiusavo populiariausias ir garsiausias Lietuvos muzikantas Andrius Mamontovas. Daina tapo Lietuvos gotikinės muzikos himnu bei mėgstamiausiu Vokietijos fanų kūriniu. šiai dainai Vokietijoje buvo "susuktas" ir vaizdo klipas, kurį transliavo tiek Lietuvos, tiek užsienio muzikinės televizijų laidos. Grupę palieka būgnininkas Aivaras švilpa, todėl "SIELA" pasirenka gotikinėms grupėms būdingą taktiką groti ritmo "mašina" kurią pavadina "Nadia”.

1996
Brandus gotikinis rokas padeda "SIELAI" įsilieti į pasaulinę gotikos sceną, grupės narių bei vadybininkų pastangomis Vakarų gotikinės kultūros spaudoje sumirga begalės recenzijų. Pavasarį "SIELA" pradeda koncertinę veiklą Vokietijoje. Turbūt įsimintiniausi koncertai vyksta garsiajame "Underground" klube, festivaliuose "Bizzare II" ir "Night of Mysteries 2" su viena garsiausių Vokietijos gotų grupe "Umbra at Imago" ir dar jauna grupe "The Ancient gallery”.

Tais pačiais metais grupė dalyvauja pasaulinio lygio festivalyje "Dark Wave & Gothic Treffen V". čia "SIELą" sutiko tūkstančiai gotikos gerbėjų iš viso pasaulio. Festivalyje dalyvavo tokios žvaigždės kaip "Estampie" su Alexandru Veljanovu( Deine Lakaien), "Die Form", "Goethes Erben", "Into the Abyss", "Love Like Blood", "Mother's Destruction" ir kt. Spaudos dėmesys Lietuvių grupei buvo ypač didelis ir tokiu būdu "SIELA" susilaukė labai daug pasiūlymų iš koncertų organizatorių bei buvo įvertinta kaip profesionali koncertinė grupė.

Vokietijos firma "Black Rain" vėliau išleidžia šio festivalio video (VHS).
1996-aisiais albumą "Juodo opiumo žemė" MC perleido firmos "Dangus rec." padalinys "Nova96 rec.".

1997
1997 - aisisias Aurelijus S. su grupės muzikantais Aidu ir Osvaldu Blažiais bei į grupę atėjusiu nauju klavišininku Raimondu Jaroševičiumi sausio mėn. įrašo naują albumą "Tremtyje" MC.
Tiek Lietuvos, tiek Vokietijos muzikos pasaulio žinovai skyrė albumui ypatingą dėmesį, todėl įrašas darytas ir Lietuvos studijoje "M-1" ir Vokietijos Frankfurto prie Maino studijoje "Hazelwood". Lietuvoje albumą išleidžia firma "Eurostar rec." Albumas pristatomas Utenos klube "Tornado", kur susilaukia Lietuvos žiniasklaidos išskirtinio dėmesio. Vokietijos muzikinė spauda albumą pavadina novatorišku, o grupę perspektyvia gotikinėje scenoje. šiame albume "SIELOS" kūryba įgauna išskirtinį, savitą skambesį ir atsiriboja nuo lyginimų su kitomis muzikinėmis kryptimis bei grupėmis.
Gegužės mėn. "SIELA" įrašo akustinį albumą "Tavęs man Reikėjo" MC (albumą paskiria grupės draugo poeto gyvenančio vokietijoje Vytauto Romeikos 25 - mečiui.Beje titulinės dainos "Tavęs man reikėjo” žodžius parašė šis poetas.), kurį gruodžio mėn. išleidžia Lietuvos muzikos firma "Zona/Nova 96 rec.". Lietuvos televizijoje dainai "Be vienos dienos pilnatis" "susukamas" vaizdo klipas. šio albumo kūriniai pradeda grupės akustinių dainų renesansą, "SIELA" sugrįžta kaip Lietuvos roko bardai su intelektualiais lyriniais bei muzikiniais sprendimais.

1998
Rugpjūčio mėn. "SIELA" ruošiasi pasirašyti kontraktą su garsia Vokietijos leidybine firma, bet… firma žlunga dėl netvarkingų mokesčių operacijų, o grupė lieka be kontrakto.
Iš grupės pasitraukia senbuviai muzikantai broliai Aidas Blažys "Kalava", kiek vėliau "SIELą" palieka ir Osvaldas Blažys "Gringo". Aurelijus S. suburia naują komandą. Prie grupės prisijungia būgnininkas Rytis Rutkauskas ir "SIELA", atsisakius ritmo mašinos, vėl pradeda groti "gyvai". Prasideda dar vienas sudėtingas ieškojimų etapas.

Gruodžio mėn. "SIELA", grįžusi iš turne po Vokietiją, "Tamsta" studijoje pradeda įrašinėti naują albumą, bet pusiaukelėje darbą nutraukia…

1999
Birželio 2 d. pasirodo "SIELOS" singlas "Melodija", ir pristatomas dainos vaizdo klipas. Rugsėjo 15 d. dienos šviesą radijo eteryje išvydo dar viena daina "Mes ne Romeo" iš būsimo albumo. Nauji muzikiniai sprendimai, nauji posūkiai ir… "SIELA" šokiruoja gerbėjus keisdama savo amplua. Bet šios dainos taip ir nepasirodo išleistos po "SIELOS” vėliava.

Vėliau 2002 - ųjų gegužėje šios dainos įtraukiamos į Aurelijaus S. solinio projekto "NeRomeo” https://www.indis.lt/neromeo albumą "Princesė ir piemuo".

2000

Perkopusi į naują tūkstantmetį "SIELA", artėjant grupės 10- mečiui, imasi koncertinės veiklos. Prie grupės darbu ir idėjomis prisijungia Lauras Lučiūnas, grojantis klavišiniais ir perkusiniais instrumentais. Po 10 - ties metų gyvavimo vasario 28 d. "SIELA" oficialiai publikuoja anksčiau neišleistą savo pirmąjį darbą leidybinėje firmoje "Guru rec.", kuri išleidžia pirmąjį albumą "Vėjas nešantis naktį" MC ir CD, (su bonus track'u "Svajokle 2000 remix"). Muzika įrašyta 1990 - aisiais, gyvai, primityviomis sąlygomis, tačiau be galo nuoširdžiai ir todėl iki šių dienų išliko aktuali. Specialiai šio albumo pristatymui ir grupės susikūrimo 10 - mečiui paminėti kovo mėn. surengiamas koncertinis turą po didžiausius Lietuvos miestus. Lietuvos spauda naują "SIELOS" veidą apibūdino kaip rock atgimimą "Marijos žemėje". Utenos klube "Tornado” vykusį dešimtmečio koncertą garsina ir įrašo specialiai šiam renginiui atvykęs garsusis "SIELOS” pagalbininkas garso režisierius Edmondas Babenskas. Vilniuje klube "Muzikinis Angaras” grupę sveikina "SIELOS” draugai, grupės "Airija”, "Requem”, "Turbo reanimacija”, "Anbo”, "Relanium”, "Lemon joy” visi atlieka po "SIELOS” dainą.

Birželio 3 - 4 d. "SIELA" dalyvauja bene didžiausiame Pabaltijo muzikiniame festivalyje Latvijoje "Forte Ryga 2000", kuriame groja geriausios Rytų Europos grupės. Lietuvai kartu su "SIELA" atstovauja "Skamp" ir "Empty".
Metų pabaigoje grupė "SIELA" išleidžia angliškų dainų albumą "Eldorado" (2000). Tai pirmasis Lietuvoje albumas, kuris išleistas virtualioje erdvėje ir patalpintas "SIELOS" internetiniame puslapyje: www.siela.info Grupė pristato albumą koncertais Vilniuje ir Kaune kartu su grupėmis "Mano juodoji sesuo" ir "Liūnuosna".

2001
Sausio mėn. grupę palieka klavišininkas Raimondas Jaroševičius.

Liepos 27- 28 - 29 d. "SIELA" dalyvauja didžiausiame Rytų Europos gotikinės muzikos festivalyje "Castle party 2001" Lenkijoje. Kartu groja tokios grupės kaip "The Garden of Delight", "Fading Colours", "Legendary Pink Dots", "Endraum"... Po festivalio grupė vyksta į Vokietiją, kur koncertuoja Chemnitzo miesto andergraundo klube "Bunker CV". "SIELAI" koncertuose talkina gitara grojantis Laurynas "Bieska" ex-Liūnuosna.
Rugpjūčio pabaigoje grupė dalyvauja didžiausiame Pabaltijo neofolko festivalyje "Mėnuo Juodaragis 2001" Lietuvoje.

2002

Balandžio mėn. "SIELA" įspūdingai pasirodo pirmąjame Lietuvos gotikinės muzikos festivalyje "Kunigunda Lunar Fest 2002".

Rugsėjo 29 dieną Alytaus mieste "SIELA” dalyvauja grupės "Airija 10 - mečio atsisveikinimo koncerte”.

Gruodžio 26 dieną groja sunkiosios muzikos festivalyje "Velnių malūnas 2002".

2003

Vasario 5 - 6 - 7 d. grupė, pažymėdama savo 13 - ąjį gimtadienį, koncertus surengia Vilniuje, Utenoje ir Kaune. Koncertai praeina su didžiuliu pasisekimu. Kartu koncertuose groja perkusistas Hokshila, su kuriuo vasario 8 d. studijoje "MA" įrašomos dainos projektui "SIELA feat. HOKSHILA", gimusiam koncertų metu.

Gegužės 3 d. Vilniuje vykusiame antrąjame tarptautiniame gotikinės kultūros festivalyje "Kunigunda Lunaria" 2003 pagrindinėje scenoje kartu su lietuvių grupėmis "Mano juodoji sesuo", "Anapilis", bei slovakais "Lahka Muza" ir lenkų duetu "Fading Colours" pasirodė grupė - SIELA.

2003 gegužės 28 d. Grupė "SIELA” Vilniuje pristato legendiniu Lietuvos gotikinėje scenoje tapusį 1994 metų albumą "Už Regėjimo Lauko" . CD formatu albumą perleidžia leidybinės firmos "Bomba rec." padalinys "Dangus rec." Perleidžiamame albume yra ir dvi visiškai naujos versijos, sukurtos 2003 - iais metais pavasarį. šiuolaikišką elektroninę dainos "Sprogęs mano tikėjimas" versiją įrašė Igoris Kofas, o projektas "Trolis & The Giberlingers” reinkarnavo dainą "Kryžium".

2003 birželio 05 d. " SIELA” išleidžia singlą "The Crow"(demo MCD). Dainos "The Crow" garso režisierius Dalius Pletniovas. įrašuose gitar ą įgrojo į grupės veiklą įsiliejęs gitaristas Trolis.

Liepos 31 d. pasirodo pa čio Aurelijaus S. įkurtos leidybinės firmos "Siela rec.” perleistas 1993 metų albumas "Juodo opiumo žemė” CD. šis "SIELOS” darbas perleidžiamas jau trečiąjį kartą.(1993 išleido firma "Art & Electronics”, 1996 Dangus rec. padalinys "Nova 96”)

Rugpjūčio pabaigoje grupė dalyvauja didžiausiame Pabaltijo neofolko festivalyje "Mėnuo Juodaragis 2003" Lietuvoje.

Rugsėjo 13 d. dalyvauja festivalyje "Rumšk-7” šiauliuose.

Gruodžio m ė n. "SIELA” groja "Dangus rec.” surengtame festivalyje "Velnių malūnas 2003". Aurelijus Sirgedas apdovanojamas "balto velnio” skulptūra nominacijoje už nuopelnus scenai.


2004
2004 -ųjų metų pradžioje pasirodo dar vienas "Siela rec.” išleistas albumas. Tai 1991- ųjų metų darbas "Prakeikimas”.(Daugiau info 1991- ūjų biografijos skiltyje) šis albumas kaip ir "Vėjas nešantis naktį”’ (1990) anksčiau nebuvo išleistas.

Gegužės 13 dieną , Kaune Nac.M.K.čiurlionio dailės muziejaus koncertų salėje į vyko unikalus trečiasis tamsiųjų menų ciklo "Welnuwos” renginys kuriame savo kūrybą pristatė alternatyvios scenos atstovas, grupės SIELA lyderis Aurelijus Sirgedas. Projekte "KamerAkustika" Siela savo kūrybą pateik ė tik vokalu (Aurelijus Sirgedas) ir fortepijonu (Rolandas Babraitis). A plinką koncerto metu apipavidalina menininkė Auksė Petrulienė .

Gegužės pabaigoje gitaristas Jonas pakeičia Trolį ir grupė jau antrą kartą savo istorijoje atstovaudama Lietuvą dalyvauja didžiausiame pasaulyje gotikinės muzikos festivalyje "Wave-Gotik-Treffen 13” Leipcige (Vokietija). Specialiai šiam festivaliui grupė išleidžia rinktinį dainų albumą ”Demo 2004” kuriame naujai reinkarnuota skamba "Eldorado” daina.

Liepos -rugpjūčio mėn. "SIELOS” lyderis persikėlęs savo studiją už Utenos dirba prie naujo albumo dainų.

Spalio 5 - 6 dienomis Kaune VI -ojo forto požemiuose ekstremaliomis sąlygomis nufilmuojamas grupės vaizdo klipas dainai "The Crow". Klipo režisierius ir operatorius Vitalis Kiselius.

Spalio 16 dieną grupė groja drauge su dideliu buriu Lietuvos alternatyvių grupių Kaune festivalyje "Antipops 2004" .

Lapkričio 12 dieną grupė "SIELA" koncertuoja Vokietijoje festivalyje "Swartzes Dresden 5". Kartu groja dar dvi jaunos vokiečių grupės, bei grupė "Tear" iš čekijos.

Lapkričio 29 dieną "SIELA” dalyvauja "Dangus rec” rengiamame festivalyje Vilniuje "Akiwarai-Swartz” festivalyje pristato tiek senass tiek naujas dainas iš būsimo naujo albumo. šiame festivalyje kartu grojo grupė iš Estijos "Forgoten sunrise” bei vokiečiai "The ancient gallery”. Su pastarąja "SIELA”grojo jau antrą sykį. Pirmas grupės susitikimas buvo festivalyje "Night of Mysteries 2" 1996 - ais metais.

Gruodžio 1 dieną atidaromas naujas oficialus grupės "SIELA” internetinis puslapis :www.siela.info

Gruodžio 23 dieną grupės leidybinė firma "Siela rec.” festivalio "Gothic X-ristmas” metu pristato limituotu tiražu išleistą video CD "KamerAkustika” (2004) iš koncerto vykusio gegužės 13 dieną Kaune Nac.M.K.čiurlionio dailės muziejuje. Leidinį padėjo išleisti ir taip įgyvendinti šį unikalų "SIELOS” projektą didelis būrys draugų entuziastų savo srities specialistų: dizaino, video montuotojų, fotografu, spaudos darbuotojų…Oficiali grupės svetainė: www.siela.info

{mos_sb_discuss:9}
Komentarai
Svečias -
Gyvai grojančios grupės kviečiamos rengti savo pasirodymus \"Obuolio aludėje\" (Šnipiškių 3, Vilnius) kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį [www.applepub.lt] .
Kontaktiniai žmonės: [email protected] , [email protected] , 653 23 55
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?