2017 Rugpjūčio 16
Karis
Grupė "Karis" (taip taip, pagal to ryškiai geltono indiško prieskonio pavadinimą ☺ ) susibūrė 2017 metų kovo mėnesį Kaune, gitaristui Evaldui pradėjus ieškoti bendraminčių internete. Prie idėjos kurti ir groti 90-ųjų grunge scenos muziką prisijungė vokalistas Gediminas bei būgnininkas Tomas. Kiek ilgiau užtrukta su bosisto paieškomis ir atrankomis, kol galiausiai pilną grupės sąstatą užpildė bosistas Arnas.
Įsirengus studiją, kibta į darbus. Pirmieji grupės kūriniai buvo perdarytos ankstesnės gitaristo kompozicijos, papildant naujomis vokalo partijomis ir tekstais. Vis tik neapsiribota turimu bagažu. Grupei ėmus aktyviai repetuoti gimė ir naujos "Kario" dainos.
Nepaisant to, kad grupė dar visiškai nauja underground‘o muzikos pasaulyje, gitaristas Evaldas (ex-"WRU?", ex-"The Last Puff") bei būgnininkas Tomas (ex-"Night", ex-"XIII Fortas") nėra naujokai roko muzikos scenoje.
Kartu yra groję su neblogai Panevėžio kraštui pažįstamais kolektyvais, tad nenuostabu, jog šio miesto scena daro įtaką "Kario" skambesiui net ir grojant Kaune.. Vienu iš esminių grupės principų yra sava kūryba ir tekstai lietuvių kalba. Nors kolektyvą galima priskirti prie punk muzikos žanro, "Karis" netelpa giežtuose rėmuose, tad jaučiamos ir alternatyvaus, garažinio roko bei sunkiojo metalo įtakos. Todėl vaikinai linkę šią sintezę palikti po grunge roko sąvoka.
Daugelis dainų tekstų atspindi roko muzikai būdingą nepasitenkinimą esama tvarka, tačiau skirtingai nei grynasis punk žanras, grupė nėra kaustoma kokių nors politinių krypčių ir labiau linkę orientuotis į asmenines būsenas ir patirtis, tad socialinė kritika tampa subjektyvių patirčių išraiška. Kolektyvą galima apibūdinti kaip tam tikrą old-school‘o, DIY kultūros dalį, tad tiek muzikine tiek idėjine prasme, grupė oponuoja naująjai indie, pop-rock‘o ir X-faktoriaus roko grupių stilistikai.
Šiuo metu "Karis" yra aktyviame kūrybiniame procese ir planuoja išleisti pirmąjį savo EP. Numatomas ilgas ir įdomus "klubų ir barų" sezonas, tad grupę turėtų išgirsti visų didžiųjų Lietuvos miestų klausytojai.

Plačiau apie grupę KARIS:
https://www.facebook.com/grupekaris/
Komentarai
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?