2005 Rugsėjo 30
Rebelheart
Rebelheart - legendinė lietuvos sunkiojo roko grupė. Tikriausiai ne vienam yra teke apie ją girdėti. Dvyliktus metus skaičiuojantys pašėlę "reblai” - vieninteliai gyvi iš senojo rokerių ešelono. Daugelis senųjų garsiųjų lietuviškų roko grupių krito nelygioje kovoje su įtakinga popso rinka. Tačiau jie sugebėjo išlikti. Turbūt todėl, kad  niekada nesilaikė jokių tradicinio roko kanonų, drąsiai eksperementavo ir ėjo savo pasirinktu keliu. Ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje koncertuojantis Rebelheart, iki šiol yra nenuspėjami, ekstavagantiški ir įdomūs klausytojams. Maištaujantys ir drastiški kūrybos pradžioje "rebelai" išliko tokie patys perkopę per trisdešimt. Daugiau kaip 600 koncertų Lietuvoje, Baltijos šalyse, Vakaru Europoje. Dėl visų pasiekimų muzikantai dėkingi tik sau patiems, savo neblėstančiam entuziazmui ir energijai. Tik jie galėjo visi sėsti į maža autobusiuką, su 8 doleriais kišeneje, ir atsidurti Berlyne. "Kur begrotume - Lietuvoje, Baltijos šalyse, Rytų ir Vakarų Europoje - visada klausytojai su meile ir supratimu žiurejo į mūsų muziką" - sako jie. Ketveriukė sakosi gyvenusi tikrą rokenrolą: merginos, seksas, alkoholis, narkotikai ,bet visa tai jų nepalaužė. Sunkiai atsikratyta priklausomybės nuo narkotikų. Grupės nariai dabar juokauja, kad jie neperėjo pragraro - jie iš ten išeina.

 
Grupės susikūrimas:

Grupės istorija prasideda nedideliame Marijampolės mieste. Du moksleiviai ir draugai Dainius Urbanavičius ir Regimantas Turuta nusprendžia suburti tikrą roko grupę ir pavadina ją "ORKUS". Vaikinams tenka groti savadarbiais būgnais ir pigiomis gitaromis ,tačiau tai jų entusiazmo nemažina. Pagrindinio grupės gitaristo vaidmuo tenka Dainiui, tuo tarpu bosistu paskiriamas Regimantas. ORKUS grojamasis stilius buvo heavy metal, todėl neretai grupė grodavo Iron Maiden ir Black Sabath dainas. Vaikinai turėjo šiokį tokį pasisekimą ir jau buvo kviečiama groti mokyklos diskotekose ir įvairiuose festivaliuose.1984 metais,  ORKUS įrašė pirmajį albumą, aišku jis nebuvo oficialus, nes tuo metu kaip žinia, roko muzika Lietuvoje Sovietinės valdžios  buvo visaip draudžiama ir engiama. Tačiau tai netrukdė grupės populiarumui ir neilgai trukus atgarsiai apie ORKUS pasklido visame mieste. Deja, neužilgo muzikantų keliai turėjo išsiskyrti. Tais pačiais metais Dainius įstojo i Kauno universitetą, o po metų kaip ir Regimantas pateko į sovietinę armiją. Iš kariuomenės grįžes Regimantas pradėjo ekonomikos studijas Kaune.


 

1987m. Seni bičiuliai vėl susitinka ir po ketverių metų petraukos nusprendžia iš mirusiujų  prikelti  grupę. Regimantas savo ruoštu meta nuobodžias ekonomikos studijas ir nusprendža galutinai atsiduoti muzikai. Būtent tada ir prasideda tikrasis grupės gyvenimas: įvairiausi kocertai ,festivaliai ir kelionės. 1989 metais ORKUS pradėjo groti Lenkijoje ir vakarų Berlyne. Tais laikais tai buvo didžiulis pasisekimas roko grupei. Tačiau po dvejų metų vaikinai iš grupės išmeta vokalistą ir bugniniką. Atsiradus dviems laisvoms vietoms užimti būgnininko vietą pakviečiamas Kęstutis Jurkšaitis, o 1992 metais po pasirodymo Kaune į "Hard Lovin" pervadinta grupė pasikviečia į vokalisto vietą ir Darių Mickų. Kaip tik tuo metu "Hard Lovin" ruošėsi koncertiniui turnė po vakarų europa, taigi jam teko išmokti labai ilga muzikinę programą. Su Dariaus atėjimu į grupę dar kartą ir visiems laikams buvo pakeistas grupės pavadinimas. Dabar šis keturių žmonių branduolys vadinosi "Rebelheart". Todėl oficialus grupės gimtadienis yra švenčiamas 1992 vasario 2d.

įvaizdis ir gyvenimas:


Pirmaisiais gyvavimo metais grupė dar tik kūrė savo sceninnį įvaizdį. O jos kūryba galima buvo apibūdinti kaip skirtingų sunkiojo roko stilių kokteilį. Scenoje vaikinai spėja pagarsėti makabriškumu. Kažkada vaikinai nepabūgo prisipažinti, jog išbandė ir narkotikus. "Rebelheart" gerbėjams toks atvirumas labai nepatiko, todėl deja daugelis nuo grupės nusisuko.
"Nesitikėjome, jog mus labiausiai puls tie, kurie myli ir gerbia. Daug praradome, išpažinę tiesą, bet drauge ir pasimokėme. Mes tik pabandėme uždrausto vaisiaus, kad įsitikintume, kas tai yra, bet mūsų nesuprato. Jeigu rimtai būtume vartoję narkotikus, vargu ar šiandien "Rebelheart" gyvuotų", - tada sakė gitaristas Dainius. Beveik prieš dešimt metų "Rebelheart" garsėjo kaip angliškai dainuojanti ir daugiausia užsienyje koncertuojanti grupė. Vyrukai reklaminiuose tų laikų plakatuose buvo panašūs į tikrus roko muzikantus. Visi buvo ilgais plaukais, dėvėjo odinius drabužius su metalu. Darius jau nebeprisimena,  kada liovėsi Lietuvoje dainuoti angliškai, tik paminėjo palikusį įspūdį koncertą Kauno muzikinio teatro sodelyje, minint R.Kalantos žūties metines. "Daug kam buvo netikėta, kai prabilau gimtąja kalba. Savo šalyje reikia dainuoti taip, kad publika suprastų. Grupė tik laimėjo. Sulaukėme daugiau gerbėjų", - sakė vokalistas.

šiuo metu grupė daugelio vertinama kaip "nupopsėjusi" ir jau artėjanti prie savo kūrybos saulėlydžio.

Daug kalbų apie tai, kad grupė išdavė savo principus ir idealus. Jau ilgą laiką grupė tyli ir po 1999 m. Išleisto savo albumo "Tuštuma" nedžiugina savo kūrybos dainomis. Tiesa po šio albumo sekė su Vilniaus styginiu kvintetu įrašytas albumas "Nuogai" ir komerciškai gana sėkmingas jų bendras darbas su Stasiu Povilaičiu "Prie mažo namelio". Grupė tyli ir neišleidžia savo tikros kūrybos studijinio albumo jau penkti metai...
Neseniai Rebelheart pradėjo šnekėti, kad jie ketina susigražinti savo prarastą populiarumą. Atrodo "reblai" scenoje ketina vėl tapti "blogiukais". Ir iš tiesų tą buvo galima pastebėti per šių metų Radiocentro apdovanojimų koncertą, kurio atidarymas buvo patiketas būtent jiems. Grupė surenge tikrą šuo. Negana to "reblai" pažadėjo, kad ilgai lauktas jų albumas tikrai išeis iki šių metų pabaigos ir kaip žada muzikantai jis bus pats "sunkiausias" iš visų buvusių. Tiesa, grupė planuoja dar prieš tai, spalio mėnesį išleisti roko stiliumi perdainuotų tautiškų dainų rinkinį kuriame tikriausiai atsidurs ir skandalą neseniai sukėlusi nauja Lietuvos himno versija. Regis Lietuvoje atsigauna netik roko muzika ,bet ir senieji "Reblai"...

Apdovanojimai ir pasiekimai:

9 albumai, 7 video klipai, 1994 metais nufilmuotas tikro garso koncertas LNK televizijoje. Muzikinis video filmas "Roko kryžiaus žygis per Lietuvą”1989 m. Grupės gitaristas Dainius buvo pripažintas geriausiu gitaristu Lietuvoje. Nuo 1994 metų kiekvienais metais grupė buvo nominuojama prestižiniuose Lietuvos muzikiniuose apdovanojimuose BRAVO ir tris kartus buvo pripažinta geriausia Lietuvos roko grupe. 1996 m. Berlyne vykusiame Reggae muzikos festivalyje būgnininkas Kesha buvo pripažintas geriausiu instrumentalistu.


 

LNK televizijos filmuotas ir transliuotas koncertas, skirtas Pasaulinei AIDS dienai, kuris išleistas atskiru albumu. Festivalyje "Vasaros maratonas ‘98” pripažinta geriausia roko grupe. Eurovizijos atrankos konkurse 1999 metais žiūrovų simpatijų prizas Festivalyje "Gyvas sodas 2000” buvo pripažinta geriausia roko grupe. Dainos įtrauktos į kompanijos "Polygram songs” archyvą. Daina "Juodas lietus” tapo auksine radijo stoties "Radiocentras” topuose. Floridoje radijo stotyje M4 (pagal reitingą radijo stotis užima 3 vietą) sukasi visi grupės albumai (angliškos versijos). Tiesioginis gyvas interviu bei grupės muzika vienoje didžiausių Vokietijos radijo stočių RSH (99% vokiečių nacijos žino kas yra "Mercedes” ir 92% žino kas yra RSH). Dalyvavo RTL televizijos (Vokietija) reklaminiame koncerte pristatant naujas telemedia technologijas. Ankstesnė grupės svetainė internete buvo išrinkta geriausia svetaine tarp Lietuvos muzikinių grupių svetainių.

Koncertinė veikla:

Surengė daugiau kaip 600 koncertų Lietuvoje, Baltijos šalyse, Vakaru Europoje.
Kultinė grupė Lietuvoje rengiamuose baikerių suvažiavimuose nuo 1996 metų. Grupė dalyvavo Lietuvos valstybės dienos tiesioginiame koncerte, kurį transliavo TV3 televizija
Nuo 1996 metų dalyvauja ”Parama” renginiuose. 1995 gruodžio 1 dieną grupė koncertavo Kauno VDU salėje. Rengenyje dalyvavo apie 1500 žmonių, o koncertas buvo transliuojamas LNK naujųjų metų naktį. Grupė pristatinėjo kino filmus "Greiti ir įsiutę”, "Mission Imposible II”, "Bleiro ragana”, "Greiti ir įniršę” ir kitus. Taip pat grupė pristatinėjo naujausią visureigį "Jeep Sherokee” firmos Crysler autosalone Vilniuje. "Villon” viešbutyje (Vilnius) grupė grojo siurblių "Rainbow” pristatyme Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos pardavimų vadybininkams. 1999 metais grupė pristatinėjo cigaretes "Winston One” Baltijos šalių ir Kaliningrado srities pardavimo ir rinkodaros vadybininkams klube Indigo (Vilnius). klube "Crazy Town” viena grojamiausių dainų "Rain” ("Juodas lietus” angliška versija). 1996 metais dalyvavo juodaodžių Reggae muzikos festivalyje Berlyne. šiemet atidarė Radiocentro apdovanojimų koncertą. Parengė Iron Maiden ir Marilyn Manson projektus su kuriais dalyvavo "jūros šventėje" ir "bike show millenium" renginiuonse. šiuo metu grupė daugiausia groja klubuose ir festivaliuose.


Užsienyje:


1994 metais Berlyne grojo baikerių "Hell’s Angels” festivalyje "Toys for Russia”. Vokietijoje (koncertuota didžiausiuose klubuose, tokiuose kaip LKA štutgartas, grojo Eseno ligoninėse, kuriose gydosi neįgalieji), Prancūzijoje (dalyvauta lietuvių kultūros dienose Beauvais ir Nimes savivaldybės renginiuose), Ispanijoje, Portugalijoje (alternatyvios muzikos festivalyje "Non Stop Summer”). Grojo kartu su Bruce Dickinson (Iron Maiden) Vilniaus sporto rūmuose. Londono klube "Crazy Town” viena grojamiausių dainų "Rain” ("Juodas lietus” angliška versija). 1996 metais dalyvavo juodaodžių Reggae muzikos festivalyje Berlyne, kur būgnininkas Kesha buvo pripažintas geriausiu instrumentalistu.Dalyvavo "Fundamental party” festivalyje Latvijoje. Pirmieji prasimušė į Portugalijos ir Vokietijus klubus. Grojo nuo mažiausių iki pačių žinomiausių klubų, tokiu kaip "LKA"  Stuttgart`e.

DISKOGRAFIJA

"Jazz Up” (Demo MC 1992m.)
"Unplugged” (1994m.)
"Live and dangerous” (1995m.)
"Gyvai” (1996m.)
"Ko pravirkai?” (baladžių kolekcija)
"Kam?” (1997m.)
"Tuštuma" (1999m.)
"Nuogai" (su Vilniaus styginiu kvintetu, akustinis 2000m.)
"Prie mažo namelio" (su Stasiu Povilaičiu, 2002m.)


                                                                            Parašė Paulius Petkevičius

Oficiali grupės svetainė www.rebelheart.net (rekonstruojama) https://rh.ijo.net (senoji).

{mos_sb_discuss:9}
Komentarai
Svečias - Dainius
Zinau sita grupe nor ir ne jos jieskojau bet ji yra faina as klausau sios muzikos iki dabar
Svečias - netavoreikalas
sveiki, gal kas zinot kur rast sios grupes metaliniu gabalu? o gal kas turit? tuomet parasykit i likequick7@gmail.com ar i skype ri2ass
Svečias - Danas
Sveiki, neįsižeiskit Rebelheart\'ai, bet gal kas iš jūsų patarsite kur galėčiau įsigyti grupės Orkus įrašų? Būčiau dėkingas už info į [email protected]

Iš anksto dėkoju,
Danas
Svečias - kazys
Gal žinot kas kokias dainas grupė koncertavo prie Kauno Menų 1992-siais metais?
Svečias - Baublys
Hi, Jeigu Jūsų vokalistą dar domina "lietimų per save klausimas", tai tam yra skirtas tinklapis kibernetika webs com . O dar stambesniems "to tipo dalykams" ("ligi ateivių ir grobuonių"..) yra Yahoogrpės "Reptilians" ir Universa_life (ten tikslinimus - paaiškinimus rašo niku Tamara). Beje, ten dalyvauja ir keletas įžymybių (kai kurie ten pažymėti), tokių kaip "Aerosmith", "Scooter" ir dar keli
Svečias - stebetojas
Kas sukūrė istoriją apie grupės atsiradimą ir Orkus? Nebent Regis bet tai netiesa...
Povke
Šio straipsnio atsiradimo istorijos, ko gero, jau niekas nepamena
Svečias - Ala
Prisimenu šia grupe nuo 1992 metu, tuo metu jie dar dainuodavo Laisves alejoje. Liko šiltas prisiminimas apie tuos laikus ir apie grupes narius . Ka bebutu jie patyre per visa savo gyvenima, nuoširdžiai noriu palinketi jiems nepasiduoti laikui ir jaustis taip, kad ju širdyse išliktu ta energija ir kibirkštele, kuria jie skleide tada!
Svecias - zinau
Orkus pradėjo groti Dainius Urbanavičius, Giedrius Sanda ir Ramūnas Difartas. Turūta Regimantas tuo metu net groti nemokėjo. Ir ORKUS niekada negrojo niekeno kito dainų išskyrus savo. Neiškraipykite istorijos
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?