Grupės susikūrimas:
Grupės istorija prasideda nedideliame Marijampolės mieste. Du moksleiviai ir draugai Dainius Urbanavičius ir Regimantas Turuta nusprendžia suburti tikrą roko grupę ir pavadina ją "ORKUS". Vaikinams tenka groti savadarbiais būgnais ir pigiomis gitaromis ,tačiau tai jų entusiazmo nemažina. Pagrindinio grupės gitaristo vaidmuo tenka Dainiui, tuo tarpu bosistu paskiriamas Regimantas. ORKUS grojamasis stilius buvo heavy metal, todėl neretai grupė grodavo Iron Maiden ir Black Sabath dainas. Vaikinai turėjo šiokį tokį pasisekimą ir jau buvo kviečiama groti mokyklos diskotekose ir įvairiuose festivaliuose.1984 metais, ORKUS įrašė pirmajį albumą, aišku jis nebuvo oficialus, nes tuo metu kaip žinia, roko muzika Lietuvoje Sovietinės valdžios buvo visaip draudžiama ir engiama. Tačiau tai netrukdė grupės populiarumui ir neilgai trukus atgarsiai apie ORKUS pasklido visame mieste. Deja, neužilgo muzikantų keliai turėjo išsiskyrti. Tais pačiais metais Dainius įstojo i Kauno universitetą, o po metų kaip ir Regimantas pateko į sovietinę armiją. Iš kariuomenės grįžes Regimantas pradėjo ekonomikos studijas Kaune.
įvaizdis ir gyvenimas:
Pirmaisiais gyvavimo metais grupė dar tik kūrė savo sceninnį įvaizdį. O jos kūryba galima buvo apibūdinti kaip skirtingų sunkiojo roko stilių kokteilį. Scenoje vaikinai spėja pagarsėti makabriškumu. Kažkada vaikinai nepabūgo prisipažinti, jog išbandė ir narkotikus. "Rebelheart" gerbėjams toks atvirumas labai nepatiko, todėl deja daugelis nuo grupės nusisuko.
"Nesitikėjome, jog mus labiausiai puls tie, kurie myli ir gerbia. Daug praradome, išpažinę tiesą, bet drauge ir pasimokėme. Mes tik pabandėme uždrausto vaisiaus, kad įsitikintume, kas tai yra, bet mūsų nesuprato. Jeigu rimtai būtume vartoję narkotikus, vargu ar šiandien "Rebelheart" gyvuotų", - tada sakė gitaristas Dainius. Beveik prieš dešimt metų "Rebelheart" garsėjo kaip angliškai dainuojanti ir daugiausia užsienyje koncertuojanti grupė. Vyrukai reklaminiuose tų laikų plakatuose buvo panašūs į tikrus roko muzikantus. Visi buvo ilgais plaukais, dėvėjo odinius drabužius su metalu. Darius jau nebeprisimena, kada liovėsi Lietuvoje dainuoti angliškai, tik paminėjo palikusį įspūdį koncertą Kauno muzikinio teatro sodelyje, minint R.Kalantos žūties metines. "Daug kam buvo netikėta, kai prabilau gimtąja kalba. Savo šalyje reikia dainuoti taip, kad publika suprastų. Grupė tik laimėjo. Sulaukėme daugiau gerbėjų", - sakė vokalistas.
Daug kalbų apie tai, kad grupė išdavė savo principus ir idealus. Jau ilgą laiką grupė tyli ir po 1999 m. Išleisto savo albumo "Tuštuma" nedžiugina savo kūrybos dainomis. Tiesa po šio albumo sekė su Vilniaus styginiu kvintetu įrašytas albumas "Nuogai" ir komerciškai gana sėkmingas jų bendras darbas su Stasiu Povilaičiu "Prie mažo namelio". Grupė tyli ir neišleidžia savo tikros kūrybos studijinio albumo jau penkti metai...
Neseniai Rebelheart pradėjo šnekėti, kad jie ketina susigražinti savo prarastą populiarumą. Atrodo "reblai" scenoje ketina vėl tapti "blogiukais". Ir iš tiesų tą buvo galima pastebėti per šių metų Radiocentro apdovanojimų koncertą, kurio atidarymas buvo patiketas būtent jiems. Grupė surenge tikrą šuo. Negana to "reblai" pažadėjo, kad ilgai lauktas jų albumas tikrai išeis iki šių metų pabaigos ir kaip žada muzikantai jis bus pats "sunkiausias" iš visų buvusių. Tiesa, grupė planuoja dar prieš tai, spalio mėnesį išleisti roko stiliumi perdainuotų tautiškų dainų rinkinį kuriame tikriausiai atsidurs ir skandalą neseniai sukėlusi nauja Lietuvos himno versija. Regis Lietuvoje atsigauna netik roko muzika ,bet ir senieji "Reblai"...
Apdovanojimai ir pasiekimai:
9 albumai, 7 video klipai, 1994 metais nufilmuotas tikro garso koncertas LNK televizijoje. Muzikinis video filmas "Roko kryžiaus žygis per Lietuvą”1989 m. Grupės gitaristas Dainius buvo pripažintas geriausiu gitaristu Lietuvoje. Nuo 1994 metų kiekvienais metais grupė buvo nominuojama prestižiniuose Lietuvos muzikiniuose apdovanojimuose BRAVO ir tris kartus buvo pripažinta geriausia Lietuvos roko grupe. 1996 m. Berlyne vykusiame Reggae muzikos festivalyje būgnininkas Kesha buvo pripažintas geriausiu instrumentalistu.
Koncertinė veikla:
Surengė daugiau kaip 600 koncertų Lietuvoje, Baltijos šalyse, Vakaru Europoje.
Nuo 1996 metų dalyvauja ”Parama” renginiuose. 1995 gruodžio 1 dieną grupė koncertavo Kauno VDU salėje. Rengenyje dalyvavo apie 1500 žmonių, o koncertas buvo transliuojamas LNK naujųjų metų naktį. Grupė pristatinėjo kino filmus "Greiti ir įsiutę”, "Mission Imposible II”, "Bleiro ragana”, "Greiti ir įniršę” ir kitus. Taip pat grupė pristatinėjo naujausią visureigį "Jeep Sherokee” firmos Crysler autosalone Vilniuje. "Villon” viešbutyje (Vilnius) grupė grojo siurblių "Rainbow” pristatyme Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos pardavimų vadybininkams. 1999 metais grupė pristatinėjo cigaretes "Winston One” Baltijos šalių ir Kaliningrado srities pardavimo ir rinkodaros vadybininkams klube Indigo (Vilnius). klube "Crazy Town” viena grojamiausių dainų "Rain” ("Juodas lietus” angliška versija). 1996 metais dalyvavo juodaodžių Reggae muzikos festivalyje Berlyne. šiemet atidarė Radiocentro apdovanojimų koncertą. Parengė Iron Maiden ir Marilyn Manson projektus su kuriais dalyvavo "jūros šventėje" ir "bike show millenium" renginiuonse. šiuo metu grupė daugiausia groja klubuose ir festivaliuose.
Užsienyje:
1994 metais Berlyne grojo baikerių "Hell’s Angels” festivalyje "Toys for Russia”. Vokietijoje (koncertuota didžiausiuose klubuose, tokiuose kaip LKA štutgartas, grojo Eseno ligoninėse, kuriose gydosi neįgalieji), Prancūzijoje (dalyvauta lietuvių kultūros dienose Beauvais ir Nimes savivaldybės renginiuose), Ispanijoje, Portugalijoje (alternatyvios muzikos festivalyje "Non Stop Summer”). Grojo kartu su Bruce Dickinson (Iron Maiden) Vilniaus sporto rūmuose. Londono klube "Crazy Town” viena grojamiausių dainų "Rain” ("Juodas lietus” angliška versija). 1996 metais dalyvavo juodaodžių Reggae muzikos festivalyje Berlyne, kur būgnininkas Kesha buvo pripažintas geriausiu instrumentalistu.Dalyvavo "Fundamental party” festivalyje Latvijoje. Pirmieji prasimušė į Portugalijos ir Vokietijus klubus. Grojo nuo mažiausių iki pačių žinomiausių klubų, tokiu kaip "LKA" Stuttgart`e.
DISKOGRAFIJA
"Jazz Up” (Demo MC 1992m.)
"Unplugged” (1994m.)
"Live and dangerous” (1995m.)
"Gyvai” (1996m.)
"Ko pravirkai?” (baladžių kolekcija)
"Kam?” (1997m.)
"Tuštuma" (1999m.)
"Nuogai" (su Vilniaus styginiu kvintetu, akustinis 2000m.)
"Prie mažo namelio" (su Stasiu Povilaičiu, 2002m.)
{mos_sb_discuss:9}
Iš anksto dėkoju,
Danas