2009 Birželio 17
HammerFall

 

Gioteburgo (Švedija) power metal grupės "HammerFall" istorija prasidėjo 1993 m., kuomet grupės "Ceremonial Oath" gitaristas Oscar Dronjak ir "In Flames" gitaristas Jesper Stromblad (HF grupėje sėdęs prie būgnų) nutarė įkurti trumpalaikį muzikinį projektą, kuris grotų modernų 8-ojo dešimtmečio heavy metal. Osacar jau buvo sukūręs pirmąją dainą - "Steel Meet Steel", kuri vėliau buvo įtraukta į debiutinį HF albumą. Prie šio dueto prisijungė gitaristas ir vokalistas Mikael Stanne, gitaristas Niklas Sundin (abu muziknatai iš "Dark Tranquillity") bei bositas Johan Larsson. Kolektyvas daugiau grojo "Alice Cooper", "Judas Priest" ir kt. atlikėjų coverius, nei kūrė savo materialą, tačiau įvykus kelioms esminėms permainoms grupės sudėtyje ir nusišypsojus fortūnai, prasidėjo rimtas darbas.

Iš pradžių grupę paliko Niklas ir Johan, kuriuos pakeitė Glenn Ljungström (iš "In Flames") ir Fredrik Larsson ("Dispatched"). Galiausiai 1996 m., HF dalyvaudami populiariame Švedijoje šou "Rockslaget" susidūrė su netikėtomis problemomis - muzikantams patekus į minėto šou pusfinalį, paaiškėjo, kad jame negalės dalyvauti grupės vokalistas Mikael. Vienam vakarui pabūti HF frontmenu sutiko Joacim Cans, kuris muzikos mokslus buvo krimtęs muzikantų institute Holivude. Po sėkmingo pasirodyto Joacim pasiliko kolektyve visam laikui.

Grupė įrašė savo gyvą pasirodymą ir išsiuntė demo įrašą Olandijos įrašų kompanijai "Vic Records", kurios bosai susidomėjo švedų kolektyvu ir pasiūlė kontraktą debiutiniam albumui. Taigi, 1997 m. vyko rimtas darbas įrašų studijoje, kurio rezultatas - albumas "Glory to the Brave". Tačiau kadangi HF daugumai narių šis projektas nubuvo pirminis darbas, greitai sudėtį vėl sukrėtė permainos - į "In Flames" grįžo Jesper ir Glenn, o Fredrik sukūrė naują kolektyvą "Beyond". Pirmų dviejų muzikantų pamainos ilgai ieškoti neteko - naujausiais HF nariais tapo Stefan Elmgren ir Patrik Rafling, o pilnavertę pamainą Fredrik pavyko rasti tik 1998 m. prisijungus Magnus Rosen.

"Nuclear Blast" kompanijai pradėjus įrašus platinti po visą Europą ir sukūrus 2 vaizdo klipus ("HammerFall" ir "Glory to the Brave"), švedų kolektyvas greitai susirado būrį gerbėjų. Tais pačiais 1997 m. HF buvo pakviesti sudalyvauti dar tik populiarėjančiame "Wacken Open Air" festivalyje Vokietijoje, kur teko koncertuoti 10 000 sunkiosios muzikos gerbėjų būriui. Sėkmingus metus baigė nominacija Švedijos "Grammy" apdovanojimuose, kaip geriausiam sunkiojo roko kolektyvui. Nors apdovanojimo HF ir negavo, tačiau pati nominacija jaunai grupei buvo didelis įvertinimas.

1998 m. pradžioje prasidėjo antrojo albumo "Legacy of Kings" įrašymo darbai, kuriems pasibaigus buvo dalyvauta įvairiuose festivaliuose kartu su "Rammstein", "Deep Purple" ir "Alice Cooper".

Nors koncertinis turas ne itin nusisekė dėl ligų, persekiojusių visus grupės narius, tačiau tai neatšaldė HF optimizmo ir 2000 m. buvo išleistas trečiasis grupės darbas "Renagade". Nors kritikai ir įžvelgė jame komercinių prieskonių, tačiau ypač pačioje Švedijoje albumas buvo labai gerai perkamas. Po to sekė ilgas koncertų pasaulinis turas, aplankyta JAV, Pietų Amerika, Japonija. Įsimintiniausi momentai buvo įamžinti DVD "The Templar Renegade Crusades".

Darbai prie ketvirtojo albumo "Crimson Thunder" prasidėjo 2002 m. antroje pusėje. Rugpjūtį buvo suplanuota nufilmuoti vaizdo klipą dainai "Hearts on Fire", tačiau darbai buvo nukelti savaitei, nes HF vokalistas Joacim buvo sužeistas viename bare. Po incidento prisireikė ir plastinės chirurgijos specialistų įsikišimo.

Nors albumas buvo įvertintas labai gerai, tačiau HF turą prisireikė sustabdyti dėl grupės nario Oscar traumos, gautos per motociklo avariją.

2003 m. pasirodė koncertinis albumas bei DVD įrašas "One Crimson Night", kuriame įamžintas anšlaginis pasirodymas gimtajame Geteborge.

2005 m. išleidžiamas naujas studijinis albumas "Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken", po kurio pasirodymo muzikantai pirmą kartą išvyksta į turą po JAV (tiesa, kaip apšildančioji grupė "Death" ir "Dio" muzikantams švedai jau buvo svečiavusi už Atlanto 1998 ir 2002 metais).

Sekantys metai buvo paskirti naujojo albumo "Threshold" įrašymui, o 2007 m. koncertams jį pristatyti. Kovo mėnesį grupę paliko Magnus Rosen, kurį pakeitė sugrįžęs fredrik Larsson. Šiuos metus HF pradėjo produktyviai - gerbėjų teismui pateiktas naujas albumas "No Sacrifice, No Victory".

 

Komentarai
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?