2009 Spalio 21
Kiss
Kiss 74-82

1974-1982

Kiss 83-03

1983-2003

Šiemet po daugiau nei 10 metų pertraukos JAV grupė "Kiss" išleido naują studijinį albumą "Sonic Boom", kuris "Billboard" topuose debiutavo 2-oje vietoje. Tai buvo geriausias pasiekimas grupės karjeroje. O ji tęsiasi jau 37-erius metus...
"Kiss” istorija prasidėjo 1972 metų pabaigoje New York‘e, kuomet susibūrė 4 muzikantai: Gene Simmons (bosinė gitara ir vokalas), Paul Stanley (vokalas ir gitara), Ace Frehley (gitara ir vokalas) ir Peter Criss (būgnai ir vokalas). Pirmieji koncertai įvyko nedideliuose klubuose, kur muzikantai atlikdavo coverius bei kelias savos kūrybos dainas. Įdomi pavadinimo atsiradimo istorija - prieš koncertą reikėjo skubiai sugalvoti grupei pavadinimą. Vienas iš narių pajuokavo: "Pasivadinkime "KISS"!!!”, tikėdamasis išgirsti kvatojančius kolegas. Bet... niekas nesijuokė. Nuo to laiko grupė ir vadinosi "Kiss".

Norėdami išsiskirti iš kitų New York muzikantų, būsimosios žvaigždės pasislėpė po storais grimo sluoksniais ir pasivadino sceniniais pseudonimais - Gene tapo "The Demon", Paul - "Starchild", Ace - "Spaceman", o Peter - "Cat". Sugalvoję legendinį logotipą (beje, dėl logotipo panašumo į linai pagarsėjusių nacistų smogikų būrio "SS" ženklą, grupė karjeros pradžioje turėjo sunkumų rengiant koncertus Vokietijoje).
Pirmasis albumas "Kiss" buvo išleistas 1974 m.sausį. Jis buvo gan palankiai įvertintas kritikų, o ir puikus šou scenoje darė savo. Dar tais pačiais metais buvo išleistas antras albumas ‚Hotter Than Hell", o po metų - "Dressed To Kill".
Būtent 1975 metais išmušė "Kiss" žvaigždžių valanda. Pasižiūrėti neregėto reginio į grupės koncertus traukė minios žiūrovų. Būtent dvigubas koncertinis  albumas "Alive" iškėlė "Kiss" į neregėtas aukštumas. 1976 metais grupė suminkština savo skambesį ir sėkmingiausiu singlu iš albumo "Destroyer" tampa baladė "Beth", kurią atlieka būgnininkas Peter Criss. Tais pačiais metais išleistas albumas ‚Rock and Roll Over" dar labiau sustiprino "Kiss" pozicijas. 1977 metais išleisti vėl 2 albumai - vasarą studijinis "Love Gun", o rudenį - koncertinis ‚Alive II", kuriame buvo ir 5 nauji kūriniai.
1978 metai nebuvo tokie sėkmingi. Grupės nariai nutarė išleisti po solinį albumą. Taigi, rugsėjo 18 dieną buvo išleisti 4 albumai, kurių pardavimo rezultatai gan smarkiai nuvylė - juos visus kartu sudėjus buvo parduota tiek, kiek  "Love Gun". Spalį buvo per televiziją parodytas TV filmas "Kiss Meets the Phantom of the Park", kuriame filmavosi visi muzikantai. Nors žiūrimumo reitingai sumušė visus rekordus, tačiau filmu liko nepatenkinti net patys "Kiss" nariai. Pakoreguotas filmas buvo pervadintas į "Attack of the Phantoms" ir rodytas kino teatruose, tačiau jis sudomino tik dalį "Kiss" gerbėjų.
Nuotaiką pakėlė naujas albumas "Dynasty", iš kurio singlas "I Was Made For Lovin' You" tapo didžiausiu hitu grupės karjeroje. Pasibaigus "Dynasty" turui, grupę palieka būgnininkas Peter Criss, kurį pakeičia Eric Carr. Tačiau ant 1980 m. išleisto albumo "Unmasked" viršelio minimas Peter vardas, nors iš tikrųjų mušamųjų partijas įrašė kviestinis muzikantas Anton Fig. Po albumo išleidimo oficialiai buvo pristatytas "Kiss" naujokas - būgnininkas Eric Carr, slėpęsis po "The Fox" personažo grimu.
"Unmasked" buvo pirmasis albumas nuo "Dressed to Kill", nepasiekęs platininio albumo statuso. Tačiau turas po Australiją buvo vienas didžiausių grupės istorijoje. 1981 m. "Kiss" pradėjo kurti konceptualų albumą filmui "The Elder", kuris... niekada taip ir nebuvo pastatytas. O ir muzikantai su albumu gerokai prašovė - "Music from "The Elder" finansiškai tapo vienu iš nesėkmingiausiu grupės karjeroje. O tikėtasi buvo išties daug - sudėtingą ir nekomercinį albumą įrašę "Kiss" netgi nenorėjo dėti savo logotipo ant albumo viršelio, tačiau leidybinė kompanija privertė pasielgti kitaip. Fiasko patyrus albumui net nebuvo surengtas koncertinis turas.
Reikalus pataisė 1982 m. išleistas "Creature of the Night", kuriame buvo vėl sėkmingas hitas - "I Love It Loud". Deja, kuriant albumą išsiskiria "Kiss" ir Ace Frehley keliai. Nors gitaristo pavardė vėl parašoma ant albumo ir jis nusifilmuoja vaizdo klipe, tačiau jam pamaina jau rasta - Vinnie Vincent, scenoje tapęs "The Ankh Warrior". Pasibaigus turui, grupė nutarė atsisakyti grimo - MTV studijoje muzikantai parodė savo tikruosius veidus. Tais pačiais 1983 metais buvo įrašytas albumas "Lick It Up", kurio viršelyje nufotografuoti muzikantai be grimo, ir tik iš iškišto Gene Simmons liežuvio galima suprasti - taip, čia tie patys "Kiss".
Albumas buvo gan sėkmingas, tačiau grupės viduje santykiai nebuvo itin geri. Ypač tarp Vinnine Vincent ir Gene Simmons. Galiausiai su Vinnie teko atsisveikinti, o į jo vietą atėjo Mark St.John. Tokia sudėtimi buvo įrašytas albumas "Animalize", kuriame buvo galbūt didžiausias hitas iš "begrimio" periodo - "Heaven‘s on Fire". Deja, dėl sveikatos problemų Mark turėjo palikti grupę (o 2007 m. balandį mirė). Į jo vietą buvo pakviestas Bruce Kulick, žinomas iš bendradarbiavimo su Meat Loaf ir Michael Bolton.
1985 m. išleidžiamas albumas "Asylum", kuris vėl tampa platininiu, o po dviejų metų tą pačią sėkmę pakartoja "Crazy Nights". 1989 metais išleidžiamas dar vienas sėkmingas albumas "Hot in the Shade", kuris išsiskyrė tuo, kad buvo ilgiausias studijinis "Kiss‘ darbas (beveik 59 minutės), ir jame buvo didžiausias skaičius dainų - 15. Iš jų labiausia išsiskyrė baladė "Forever", kurios bendraautorius... pop dainingas Michael Bolton, kurį su "Kiss" suartino, be abejo, pažintis su Bruce Kulick - būsimuoju "Kiss" gitaristu.
Sėkmingą karjerą pristabdė būgnininko Eric Carr liga. Nors sunkiai sirgdamas muzikantas dar žadėjo sugrįžti į sceną, tačiau 1991 m. lapkričio 24 dieną mirė (tą pačią dieną mirė ir "Queen" lyderis Freddie Mercury).
Paskutinis Eric Carr pasirodymas su "Kiss" buvo filmuojant vaizdo klipą dainai "God Gave Rock‘n‘roll to You II". Įrašinėti naujo albumo buvo pakviestas Eric Singer, grojęs su "Black Sabbath" ir Alice Cooper.
Naujas albumas "Revenge" buvo išleistas 1992 metais ir tai buvo vienas iš sunkiausių albumų "Kiss" istorijoje (išskyrus minėta baladę "God Gave Rock‘n‘roll to You II" bei Eric Carr būgnų solo, įrašytą 1981 metais). Koncertinis turas buvo įamžintas vėlgi dvigubame albume "Alive III", išleistame 1993 m.
Sekantis studijinis albumas numatytas tik 1996 m. pradžioje, tačiau nutiko netikėtai malonus dalykas. Besiruošdami akustiniam koncertui "MTV Unplugged", muzikantai susitiko su senais bičiuliais - Ace Frehley ir Peter Criss. Netikėtas šių buvusių narių pasirodymas gyvo garso koncerte sukėlė didžiules ovacijas ir sentimentus, kurie paėmė viršų - "Kiss" paskelbė apie sugrįžimą senąja sudėtimi.
1996 m. buvo išleistas minėtas gyvo garso koncertas "MTV Unplugged", o 1997 m. - studijinis albumas "Carnival of Souls: The Final Sessions", įrašytas dar su Bruce ir Eric. Kadangi tarp gerbėjų šis įrašas jau buvo gerokai paplitęs jau prieš porą metų, albumas buvo antrasis po "Music from "The Elder", netapęs net auksiniu. Albumas buvo beveik nepastebėtas, nes viską užgožė legendinės sudėties "Kiss" sugrįžimas. Vėl grimas, vėl tie patys veidai.
1998 m. pasirodė "Psycho Circus" - pirmas studijinis albumas nuo 1980 m., įrašytas legendine sudėtimi (tiesa, iš tikrųjų Peter Criss įrašant "Unmasked" nedalyvavo, o paskutinis įrašas su juo buvo išleistas 1979 m.). Nors kritikai naująjį darbą įvertino ne itin gerai, tačiau fanai naująjį "Kiss" darbą tiesiog graibstė - "Billboard" topuose jis užėmė trečiąją vietą. Tiesa, gerbėjai liko truputį nusivylė, kai sužinojo, kad sugrįžėliai Peter ir Ace iš tikrųjų prisidėjo tik minimaliai prie naujo albumo įrašymo - visą darbą nudirbo tik Gene, Paul, Bruce Kulick, būsimasis "Kiss" narys Tommy Thayer ir kviestiniai muzikantai.
2001 m., nepatenkintas gaunamu uždarbiu, vėl grupę paliko Peter Criss, o į jo vietą sugrįžo Eric Singer, kuris slėpėsi po "Cat" grimu (visų "Kiss" muzikantų grimus Gene ir Paul užpatentavo). 2002 metais grupę paliko ir Ace Frehley, kurio vietą užėmė minėtasis Tommy Thayer.
2003 metais Melburne su vietiniu simfoniniu orkestru buvo įrašytas albumas "Kiss Symphony: Alive IV". Vėliau "Kiss" tik koncertuodavo, prieš metus užsukdami ir į Rygą.
Na, o ar "Sonic Boom" populiarumas neišblės - netrukus pamatysime.

 

Komentarai
rocknrolla
https://www.facebook.com/pages/KISS-Army-Lithuania/152577201574554 Visi KISSų fanai, prašom like!
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?