2012 Gruodžio 03
Kreator

Kad pramoniniame Eseno mieste Vokietijoje įsikūrę ir meniški žmonės, įrodė grupė "Kreator", kurios šaknys siekia 1982 metus, kuomet trys draugai mokyklos laikais įkūrė grupę "Metal Militia", kurią vėliau pervadino į "Tyrant". Pirmasis jos sąstatas: Mille Petrozza (vokalas, gitara), Jürgen "Ventor" Reil (būgnai, vokalas) ir Rob Fioretti (bosinė gitara). Rimtesnė karjera prasidėjo, kuomet jie dar kartą persivadino į "Tormentor". Su šiuo vardu 1983-1984 metais buvo išleisti du demo įrašai: "Blitzkrieg" ir "End of the World". Energingą thrash metal su stipria "Venom" įtaka groję vokiečiai sulaukė įrašų kompanijos "Noise" dėmesio, su kuria pasirašė kontraktą. Tik iškilo bėda - tokiu vardu pavadinta grupė jau buvo tarp "Noise" globojamų kolektyvų, todėl Eseno trijulei teko keisti pavadinimą į "Kreator".
Per 10 dienų Berlyne 1985 metais buvo įrašytas debiutinis albumas "Endless Pain", kuriame vokalo partijas po lygiai pasidalijo Mille Petrozza ir Ventor. Gyviems koncertams pasikviestas grupės "Sodom" gitaristas Michael Wulf ir surengti koncertai Europoje ir Šiaurės Amerikoje. 1986 metais išleidžiamas antrasis diskas "Pleasure to Kill", kuris sulaukia puikių atsiliepimų, o po to vyko koncertinis turas su tautiečiais "Rage" ir "Destruction".
Netrukus prisijungė antrasis gitaristas Jörg "Tritze" Trzebiatowski. Su juo 1987 metais pasirodo dar vienas klasika tapęs diskas "Terrible Certainty". Grupės populiarumas pradėjo augti kaip ant mielių. Šiaurės Amerikoje "Kreator" apšildė garsiąją crossover grupę "D.R.I.".,  o duris į televiziją atvėrė pirmasis vaizdo klipas "Toxic Trace".
1988 metais išleidžiamas EP "Out of the Dark ... Into the Light", kuriame buvo patalpinti keli studijiniai kūriniai bei ištraukos iš grupės pasirodymo Olandijoje.
Ketvirtasis "Kreator" albumas buvo įrašinėjamas jau Amerikoje, Los Andžele, o diskui prodiusuoti buvo pasikviestas Randy Burns, žinomas iš darbų su "Megadeth". Albumas pasirodė 1989 metais ir vadinosi "Extreme Agression", kuris vėl su kaupu pateisinęs vis didėjančių gerbėjų rato lūkesčius. Tai buvo pirmasis darbas, kuriame Mille perėmė visas vokalines partijas (iki to laiko bent vieną dainą albume sudainuodavo būgnininkas Ventor).
Po disko išleidimo "Kreator" palieka gitaristas Tritze, kurį pakeičia "Sodom" narys Frank "Blackfire" Gosdzik. Su juo 1990 metais įrašomas diskas "Coma of Souls", kuriame vis dar energingo thrash metal idėjos yra aukštame lygyje, tačiau jau po truputį atsirado ir nepatenkintų balsų.
1990 metų kovo 4 dieną Rytų Berlyno "Werner Seelenbinder-Halle" salėje įrašomas koncertas "Live in East Berlin", kuris išleidžiamas vaizdo kasetės pavidalu, o po 18 metų išleistas ir dvd formate.
Grupės stilius ėmė keistis 1992 metais, kuomet Tampoje buvo įrašytas albumas "Renewal", kurį prodiusavo žinomas death metal muzikos prodiuseris Tom Morris. "Kreator" praplėtė tradicinio thrash metal stilių eksperimentuodami industrial bei hardcore stilių link, tuo sukeldami senųjų gerbėjų pasipiktinimo bangą. O šį laikotarpį užbaigė kontrakto su "Noise" pabaiga ir bosisto Rob Fioretti išėjimas.
Tik 1994 metų pabaigoje kolektyvas pasirašė naują kontraktą su "G.U.N. Records", o pirmąjį diską po šios kompanijos vėliava išleido 1995-aisiais. Grupėje iš originalios sudėties teliko tik Mille Petrozza ir gitaristas Frank "Blackfire" Gosdzik. Naujaisiais "Kreator" nariais tampa bosistas Christian "Speesy" Giesler ir būgnininkas Joe Cangelosi. Tokios sudėties kolektyvas išleidžia albumą "Cause for Conflict". Vėl šis diskas susilaukė daug kritikos dėl didelės groove įtakos ir dar didesnio atotrūkio nuo tradicinės thrash metal muzikos.
1996 metais vėl įvyko permainos grupės narių gretose - kolektyvą paliko Frank ir Joe. Netrukus į gitaristo vietą priimamas buvęs "Coroner" narys Tommy Vetterli, o prie būgnų vėl sėdasi sugrįžęs Jürgen "Ventor" Reil.
Tokia sudėtimi įrašomas albumas "Outcast", vėl susilaukęs aršios kritikos dėl nukrypimo link industirinės ir gotikinės muzikos. Su nauju gitaristu, buvusiu "Waltari" nariu Sami Yli-Sirniö įrašoma "Judas Priest" daina "Grinder" rinkiniui "Legends of Metal Volume 2", vėliau koncertuojama su "Dimmu Borgir", "Krisiun"
Po 2 metų išleidžiamas diskas "Endorama", kur titulinę kompoziciją padėjo sudainuoti Vokietijos gotikinės muzikos žvaigždžių "Lacrimosa" vokalistas Tilo Wolff.
Tais pačiais metais pasirodo rinktinis albumas "Voices of Transgression: A 90s Retrospective", o 2000 - "1985-1992 Past Life Trauma". 2000 m. kiti kolektyvai pagerbia Vokietijos thrash metal legendas išleisdami "Kreator" coverių albumą "Raise The Flag Of Hate".
Kas tai? Paskutiniai "Kreator" atodūsiai? Nieko panašaus. 2001 m. su prodiuseriu Andy Sneap įrašomas albumas "Violent Revolution", kuriuo grįžtama prie tradicinio thrash metal su modernesniu skambesiu. Vėliau seka labai sėkmingas pasaulinis koncertinis turas, kurį vainikuoja koncertinis albumas "Live Kreation", išleistas 2003 m.
Į studiją "Kreator" sugrįžta 2004 m. pavasarį, o darbo rezultatus išvystame 2005-ųjų pradžioje,  kuomet pasirodo diskas "Enemy of God". Vienoje dainoje svečių teisėmis sugroja "Arch Enemy" gitaristas Michael Amott. Lapkričio mėnesį "Kreator" lyderis sudalyvauja tv laidoje "KinderKanal", kurioje ikimokyklinio amžiaus vaikams pasakoja thrash metal subtilybes.
Sekantys metais skirti koncertams - scena dalijamasi su "Dark Tranquillity", "Ektomorf" ir "Hatesphere". Už Atlanto koncertuojama su "Vader", "Pro-Pain", o "Kreator" tapo pirmąją sunkiosios muzikos grupe, grojusi Maroke. Čia vokiečių pasirodymą stebėjo 20 tūkst. žiūrovų.
2008 m. vasarą pradedama įrašinėti naują albumą "Hordes Of Chaos", kuris išleidžiamas 2009 m. pradžioje, o jį pristatant pirmą kartą aplankoma ir Lietuva. Toliau seka grupės 25-mečiui skirti renginiai, o 2012 metais kolektyvas gerbėjams pateikia 13-ąjį studijinį darbą "Phantom Antichrist". Šio disko dainas bei kitus geriausius "Kreator" kūrinius gruodžio 5 d. gyvai vėl galės išvysti Lietuvos metalistai.
Komentarai
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?