2010 Kovo 18
Sentenced
Sentenced
2009 metų vasario 19 dieną savo namuose buvo rastas miręs buvęs muzikantas Miika Tenkula. Tą dieną ir užgeso visų gerbėjų viltys pamatyti atgimusią kadaise gerai žinomą Suomijos grupę "Sentenced"...
Būsimos gothic/doom žvaigždės savo karjerą pradėjo grodami thrash/death metal nė 10 tūkst. gyventojų neturinčiame Muhos mieste, kuris iki tol galėjo pasigirti tik tuo, kad iš čia yra kilusi konkurso "Mis Visata 1975" nugalėtoja. Taigi, 1989 metais gitaristai Miika Tenkula ir Sami Lopakka sukūrė grupę "Deformity". Iš pradžių būgnais joje grojo Tuure Heikkila, tačiau jį netrukus pakeitė Vesa Ranta. Iš pradžių vaikinai grojo thrash metal, tačiau pasukus link death metal, pasikeitė ir pavadinimas - "Sentenced".
Su būsimu kitos gerai pažįstamos sunkiosios muzikos gerbėjams Suomijos grupės "Impaled Nazarene" bosistu Taneli Jarva buvo įrašytas pirmasis demo "When Death Join Us". M.Tenkula čia užėmė ir vokalisto pareigas. Antrojo demo "Rotting Ways to Misery" dėka suomiai atkreipė į save Prancūzijos leidybinės kompanijos "Thrash records" dėmesį, kurie pasiūlė išleisti debiutinį grupės albumą. 1991 metų lapkritį taip ir buvo padaryta - pasirodė pirmasis "Sentenced" albumas "Shadows of a Past", kuriame skambėjo tradicinis europinis death metal. 1992 metų kovą, po dar vieno demo įrašo "Journey to Pohjola" pasirodymo, buvo pasirašyta sutartis su suomių leidybine kompanija "Spinefarm".Vokalisto pareigas perima boso gitaristas T.Jarva, kuris į grupę įneša melodingesnį skambesį. 1993 metų birželį išleidžiamas antrasis albumas "North From Here".
Apčiuopiama sėkmė nusišypso 1993 metų rudenį, kuomet pasirodo jau po "Century Media" sparnu išleistas "The Trooper EP", kuriame be 3 naujų dainų buvo titulinė kompozicija, "Iron Maiden" perdirbinys. Sekančiais metais rimtai dirbama prie naujo studijinio albumo, kuris išleidžiamas 1995 metų sausį ir vadinasi "Amok". Jo parduodama daugiau nei 35 tūkst. kopijų tiražu ir jau prie grupės pradedama lipinti "doom metal Iron Maiden" etiketė. Po to sekė koncertai su "Tiamat" bei "Samael", o įrašų kompanija, norėdama supažindinti su "Sentenced" muzika naują gerbėjų auditoriją, perleidžia pirmus 2 grupės albumus su naujais viršeliais bei papildomomis dainomis. Kaip eksperimentas (ir gana sėkmingas) išleidžiamas EP "Love and Death", kuriame galime rasti Billy Idol coverį "White Wedding".
Kol leido galimybės, vokalistas T.Jarva vienu metu koncertavo ir su "Sentenced", ir su "Impaled Nazarene". Vėliau jam pradėjo nepatikti tai, kad "Sentenced" tapo melodingesni. Po "Love And Death" EP išleidimo, frontmenas paliko grupę. Laikinu naujuoju vokalistu tapo Niko Karppinen, kol galiausiai jam buvo rasta ilgalaikė pamaina - Ville Laihiala.
1996-ieji buvo didžiųjų permainų metai. Naujasis albumas "Down" skambėjo visiškai kitaip nei ankstesnieji, muzika tapo labiau panašesnė į heavy metal, o buvo atitolta nuo doom dvasios. Sekantys metai buvo skirti koncertams - bendri šou su "Therion", "My Dying Bride", "The Gathering". 1998 m. išleidžiamas naujas albumas "Frozen", kuriame pirmą kartą išgirstame naują bosistą Sami Kukkohovi. Japonijos rinkai skirtam albumui buvo įrašyti papildomi keli perdirbiniai: "W.A.S.P." - " I Wanna Be Somebody", "Radiohead" - "Creep", "The Animals" - "House Of The Rising Sun" bei "Faith No More" - "Digging The Grave".
2000 m. grupė priminė apie save albumu "Crimson", kuris pasiekė Suomijos perkamiausių albumų viršūnę. Po metų diskas išleidžiamas picture-disc formatu bei viename diske perleidžiamas "Amok" bei "Love And Death EP". 2002 metais išleidžiamas melancholiškas bei niūrus albumas "The Cold White Light", iš kurio pirmu singlu pasirenkama baladė "No One There", pasiekusi 2-ąją Suomijos topo vietą. Po išsiruošiama į koncertus po Europą bei JAV su "In Flames", "Killswitch Engage", "Dark Tranquillity" bei "Lacuna Coil".
2003 metais grupė netikėtai pakliūva į skandalą - muzikantai apkaltinami nacizmo propagavimu, nes specialia ledo ritulio komandai sukurtoje dainoje "Routasydan" girdimi žodžiai  "narsa, kraujas ir garbė". Vis dėlto Oulu miesto ledo ritulio komanda neįtraukė dainos į grojamų dainų per varžybas sąrašą. Tačiau grupė irgi pasiekė savo - kuomet 2004 metais komanda laimėjo Suomijos nacionalinį ledo ritulio čempionatą, "Sentenced" sudainavo skandalingąją dainą 30 tūkstančių žmonių auditorijai.
2005 metų pradžioje Sami Lopakka pranešė, jog naujasis albumas vadinsis "The Funeral Album" ir po jo grupė išsiskirs. Pirmasis singlas "Ever-Frost" iš naujojo disko iš karto užkopė į Suomijos 1-ąją topo vietą. Paskutinysis grupės pasirodymas užsienio teritorijoje buvo rugpjūčio mėnesį vykusiame festivalyje "Wacken Open Air". Po jo grupė tik paskelbė, jog galutinai su gerbėjais atsisveikins Oulu mieste rugsėjo 30 dieną. Bilietai į koncertą buvo iššluoti per valandą, tad teko surengti dar vieną papildomą koncertą spalio 1 dieną. Pasirodymas buvo filmuojamas ir po metų buvo išleistas audio CD bei DVD formatais. Po to grupė iš tiesų iširo. Lyg ir buvo pradėta šnabždėtis apie galimą "Sentenced" sugrįžimą, tačiau grupės istorijoje galutinį tašką padėjo vieno iš lyderių Miika Tenkula mirtis...

 

Komentarai
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?