2013 Gegužės 31
Testament

1983 metais garsiajame San Francisko Bay Area rajone susikūrė grupė "Legacy", kurią sudarė gitaristas Eric Peterson, jo pusbrolis gitaristas Derrick Ramirez, bosistas Greg Christian ir būgnininkas Louis Clemente. Kiek vėliau prisijungė vokalistas Steve "Zetro" Souza bei Derrick pakeičia Alex Skolnick, gitaros paslapčių mokęsis iš paties Joe Satriani. 1985-aisiais į grupę priėmus naują būgnininką Mike Ronchette, buvo išleista demo kasetė su 4 dainomis. Tiesa, šioje sesijoje dar įrašyta daina "The Haunting", tačiau taip ir nebuvo išleista.
Kūrinys "Reign of Terror" patenka į rinkinį "Eastern Front Vol.2" ir jau atrodė, jog grupės laukia šviesi ateitis. Deja, į konkurentų komandą "Exodus" perviliojamas frontmenas S.Souza ir tolesnis "Legacy" likimas tapo miglotas. Laimei, į perklausą ateina ne mažiau įspūdingas dainininkas Chuck Billy, turintis indėniško kraujo, o jo krikštas įvyksta 1986 metų liepą. Taip pat į grupę vėl sugrįžta būgnininkas L.Clemente.
Vėliau pasirašoma sutartis su "Megaforce" kompanija, tačiau išaiškėja, kad tokiu pat pavadinimu jau yra džiazo kolektyvas. Išmintingą išeitį randa grupės bičiulis, grupių "M.O.D." ir "Stormtroopers of Death" vokalistas Billy Milano. Jis pasiūlo persivadinti į "Testament", o debiutinį albumą pavadinti "The Legacy". Taip ir nutinka - 1987 metų birželį išleidžiamas debiutinis diskas, kuris pastato kolektyvą greta "Metallica", "Slayer", "Megadeth" ir "Anthrax". Būtent su pastarąja grupe "Testament" išsiruošia į koncertinį turą po JAV bei Europą. Jo metu sudalyvaujama Olandijoje vykusiame "Dynamo Open Air" festivalyje, o pasirodymo ištraukos dar tų pačių metų pabaigoje išleidžiamos EP "Live at Eindhoven". Pilnas koncerto įrašas gerbėjus pasiekė tik 2009 metais.
1988 metais pasirodo atrasis "Testament" diskas "The New Order", kuris grupę užtvirtina tarp thrash metal lyderių, o pats albumas netgi užkopia į 136 "Billboard" topo vietą. Diske be potencialių hitų ("Trial By Fire", "Disciples of the Watch") netgi buvo patalpintas "Aerosmith" dainos "Nobody's Fault" perdirbinys.
Po metų grupė pakeičia Niujorko įrašų studiją į Kalifornijos Berkeley studiją, kurioje gimsta trečiasis diskas "Practice What You Preach". Jį vėl prodiusuoja Alex Perialas, dirbantis su grupe nuo pat debiutinio įrašo. Albumo dainų tekstai tampa rimtesni, politizuoti. Tad nenuostabu, jog "Billboard" tope diskas pasirodo dar geriau nei pirmtakas - pasiekta 77-oji vieta.
1990 metais įrašyti naują albumą susėdama jau be prodiuserio A.Perialas, kurį pakeičia Michael Rosen. Viso to rezultatas - dar vienas stiprus darbas "Souls of Black". Po to vykstama į "Clash of the Titans" turą po Europą su "Slayer", "Megadeth" ir "Suicidal Tendencies".
1992 metais pasirodo Los Andžele įrašytas komerciškai sėkmingiausias "Testament" albumas "The Ritual", kurį prodiusavo Tony Platt. Tokios dainos kaip "Return to Serenity" praplėtė naujų gerbėjų ratą, tačiau grupės laukė dar vienas išbandymas. Alex Skolnick nutarė palikti grupę ir pereiti į "Savatage". 1995 metais jį pasiekė dar patrauklesnis pasiūlymas - prisijungti prie Ozzy Osbourne grupės. Deja, su buvusiu "Black Sabbath" vokalistu buvo sugrotas vos vienas koncertas Notingeme. Tad vėliau Alex nutarė pasinerti į džiazo muziką ir su "Primus" būgnininku įkūrė kolektyvą "Attension Deficit".
O tuo metu "Testament" sunkiai sekėsi surasti pamainą, negana to, vėl grupę paliko būgnininkas L.Clemente. Tad 1993 metų koncertiniame minialbume "Return to Apocalyptic City" randame laikinai juos pakeitusius "Forbidden" narius Glen Alvelais ir Paul Bostaph. Su jais buvo koncertuota Los Andželo "Palladium" salėje, o to pasirodymo momentus bei papildomų porą kūrinių ir rasime minėtame EP.
1994 metų "Testament" albumą "Low" įrašė su buvusiu "Exodus" būgnininku John Tempesta bei gitaristu James Murphy, iki tol grojusiu su "Obituary" ir "Death". Tuo metu muzikos pasaulyje karaliaujant grunge stiliui, "Testament" su prodiuseriu Garth Richardson gerokai nutolo nuo tradicinio thrash metal, įterpdami death ir groove skambesio, tuo susilaukdami nevienareikšmiškų vertinimų. 
Deja, po albumo išleidimo grupė vėl neteko būgnininko - J.Tempesta prisijungė prie "White Zombie". Tad į savo gretas priėmus John Dette, buvo išleistas koncertinis diskas "Live at the Fillmore", kuriame įrašytas anšlaginis pasirodymas legendinėje High-Ashbury salėje bei patalpinta trejetas studijoje akustiškai atliktų dainų.
Vėliau Chuck Billy ir Eric Peterson suburia projektą "Dog Faced God". Jo repertuaras tampa sekančio "Testament" albumo pagrindu. Ir vėl įvyksta daug permainų - Dette išvyksta į "Slayer", į jo vietą priimamas Gene Hoglan iš "Death", o naujuoju bosistu tampa jau minėtas E.Peterson pusbrolis D.Ramirez ("Legacy" laikais grojęs gitara). Tokia sudėtimi įrašomas bene tamsiausias albumas "Demonic". Deja, dėl finansinių problemų diskas labai prastai pristatomas, tad grupės nuotaiką šiek tiek pataiso naujai įsteigtos "Mayhem Records" išleistas rinkinys "Signs of Chaos: The Best of Testament".
Po "Demonic" išleidimo vėl įvyksta eilinės permainos - naujuoju bosistu tampa Steve DiGiorgio (ex-"Sadus"), o į Devin Townsend grupę "Strapping Young Lad" pakviečiamas būgnininkas G.Hoglan. 1999-aisiais į įrašų studiją sugrįžtama su buvusiu "Slayer" nariu Dave Lombardo. Tokios sudėties kolektyvas įrašo diską "The Gathering", nuo kurio ir prasidėjo grupės pažintis su prodiuseriu Andy Sneap.
Pats albumas buvo sutiktas gan neblogai, bet po jo išleidimo pasipylė nesėkmių lavina - gitaristui James Murphy diagnozuotas smegenų auglys, kuris pristabdė muzikanto karjerą - gitaristas tapo dalinai nedarbingu. 2001 metų pradžioje vėl gerbėjai iš "Testament" stovyklos sužino blogą naujieną - su reta vėžio forma kovoja daininkas Chuck Billy. Jį palaikyti surengiamas koncertas "Thrash of the Titans", kuriame dalyvauja "Stormtroopers of Death", "Anthrax", "Flotsam and Jetsam", grupių "Exodus", "Death Angel" nariai ir netgi vienam vakarui susirenka "Legacy" sudėtis.
Tais pačiais metais dar išleidžiamas albumas "First Strike Still Deadly", kuriam perrašomos naujai pirmų dviejų diskų dainos. O du kūrinius įdainuoja netgi pirmasis "Legacy" vokalistas Steve Souza. Vėliau grupė sumažina apsukas, o frontmenas Chuck Billy visas jėgas skira savo sveikatos problemoms spręsti.
2003 metais gerbėjai sužino džiugią naujieną - dainininko liga atsitraukė ir "Testament" vėl sugrįžta į sceną. Tiesa, vėl kiek pakoreguojamas kolektyvo sąstatas - į gretas sugrįžta būgnininkas Paul Bostaph, o į "Nevermore" išvyksta gitaristas Steve Smyth. Naujuoju nariu tampa Mike "Metal Mike" Chlasciak, kuris liko be darbo, kuomet atsikūrus "Judas Priest" grupei, jų frontmeno Rob Halford solinis kolektyvas "Halford" pristabdė savo veiklą.
2005 metų pavasarį "Testament" koncertuoja Europoje, o vienas iš pasirodymų Anglijoje yra įrašomas ir išleidžiamas koncertinio albumo bei dvd formatuose "Live in London" pavadinimu. Tai buvo vienas iš mini-turo "10 Days in May Tour" koncertų, kuris ypatingas tuo, jog "Testament" trumpam atsikūrė 1987-1992 m. sudėtimi. Prie buvusių kolegų netgi prisidėjo būgnininkas Louie Clemente, kuris kurį laiką buvo visai palikęs muzikos pasaulį.
Apie naują "Testament" albumą gandai sklandė dar nuo 2002 metų, bet dėl didelės narių kaitos buvo sudėtinga įžengti į studiją galiausiai Chuck Billy, Alex Skolnick, Greg Christian, Eric Peterson ir būgnininkas Paul Bostaph 2008 metais išleido naują albumą "The Formation of Damnation", kuris buvo palankiai sutiktas. Vėliau sekė koncertai su "Judas Priest", "Heaven & Hell", ir "Motörhead", o 2010-aisiais - su "Megadeth" ir "Exodus".
Dar po metų "Testament" su būgnininku Gene Hoglan įžengė į studiją, kurioje vyko disko "Dark Roots of Earth" įrašų sesija. Albumas dienos šviesą išvydo 2012-ųjų vasarą bei vėl sulaukė palankių kritikos ir gerbėjų vertinimų. Dainos "Native Blood" vaizdo klipas susilaukia nemenko dėmesio indėnų visuomenėje - jis apdovanojamas Amerikos indėnų kino festivalio "Geriausio muzikos vaizdo klipo" kategorijoje. O "Testament" vokalistas Chuck Billy pristatomas Vašingtone įsikūrusiame Smitsono Nacionaliniame muziejuje atidarytoje parodoje apie Amerikos indėnų indėlį į populiariąją kultūrą. Dainininkas ten buvo pristatytas kaip "mainstream" muzikos atstovas kartu su saksofonistu Jim Pepper ir popuriarios devintojo dešimtmečio pradžios new wave grupės "Romeo Void" vokaliste Debora Iyall.
2013 metų vasarą savo akimis "Testament" galės įvertinti ir grupės gerbėjai Lietuvoje.
Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?