2013 Birželio 21
Slayer

1983-1995

1996-2013

2013 metų gegužės 2 dieną šį pasaulį paliko "Slayer" gitaristas Jeff Hanneman. Nors likę grupės nariai nutarė tęsti karjerą toliau, tačiau turtingoje grupės biografijoje nuo šiol bus atverstas visai kitas puslapis.

"Slayer" susikūrė 1981 metais Hungtington Park mieste, Kalifonijoje. Grupės sudėtis nuo pat pradžių buvo stabili ir būtent šiems keturiems vaikinams buvo lemta įeiti į thrash metal istoriją: kolektyvą subūrė gitaristai Kerry King ir Jeff Hanneman, o kiek vėliau prisijungė čilietis bosistas bei vokalistas Tom Araya ir iš Kubos kilęs buvęs "Sabotage" būgnininkas Dave Lombardo. Iš pradžių grupės repertuarą sudarė "Judas Priest", "Iron Maiden" dainų perdirbiniai, bet po truputį jų muzika pradėjo sunkėti, repertuarą papildė savos kūrybos dainos. Galiausiai kūrinys "Aggressive Perfector" pateko į rinkinį "Metal Massacre III".
1983 metų rugpjūtį įrašoma trijų dainų demo juosta, į kurią įėjo "Fight ‘Till Death", "Black Magic" ir "The Antichrist" ir tampa gerai žinoma vietos undergound‘o scenoje, o "Slayer" karjeros kreivė sparčiai pradeda kilti į viršų. Leidybinės kompanijos "Metal Blade Records" vadovas Brian Slagel, atsižvelgdamas į minėtame rinkinyje "Metal Massacre" patalpinto "Slayer" kūrinio populiarumą, pasiūlo ketveriukei įrašyti pilną albumą. Taip vėlyvą rudenį naktimis buvo įrašytas debiutinis darbas "Show No Mercy". Didžiojoje roko spaudoje diskas kritikų buvo negailestingai sutryptas, tačiau visgi laikas sustatė viską į savo vietas - šiandien be šio darbo neįsivaizduojamas tolimesnis grupės bei viso thrash metal judėjimo vystymąsis, o ir pardavimų skaičiumi jis tapo labiausiai nusisekusiu "Metal Blade" leidiniu.
Kolektyvas koncertuoja gimtinėje ir išvyksta į Europą, kur pasirodo ir Londono "Marquee" klube. Iš turo sugrįžę "Slayer" 1984 metais įrašo EP "Hounting The Chapel", į kurį įėjo pora koncertuose atliekamų dainų, bet taip ir nepatekusių į debiutinį albumą bei titulinė kompozicija.
Vėliau Kerry King keliems koncertams laikinai prisijungia prie ką tik susikūrusios grupės "Megadeth", o sugrįžus į "Slayer" gretas išrinktų fanų saujelei surengiamas koncertas, kuris tų pačių metų pabaigoje išleidžiamas koncerto disko "Live Undead" pavidalu.
Po metų grupė įamžinama vaizdajuostėje - "Combat Tour - The Ultimate Revenge", į kurią šalia "Exodus", "Venom" pasirodymų buvo patalpinti ir keturi Niujorko klube "Studio 45" "Slayer" atlikti kūriniai.
1985 metų rugsėjį išleidžiamas antrasis albumas "Hell Awaits", kurį prodiusuoja Bill Metoyer.pristatomas koncertuose vėl dalijantis scena su "Exodus" ir "Venom". Su pastaraisiais muzikantais yra nutikę ir labai kurioziškų nuotykių - kartą įkaušęs T.Araya apšlapino "Venom" lyderio Cronos galvą, o pastarasis už tai jam įstatė mėlynę po akimi. Taip "pasipuošęs" "Slayer" vokalistas ir tęsė koncertinį turą.
Diskas padaro didelį įspūdį underground‘o žiniasklaidai, tačiau visi sulaiko kvapą, kuomet "Def Jam Records" kompanija, iki tol dirbusi su tokiomis grupėmis kaip "Run DMC" ar "Beastie Boys", pasiūlo kontraktą "Slayer". Viso to rezultatas - 28 minučių trukmės thrash metal škvalas garsiojo Rick Rubin prodiusuotame albume "Reign in Blood". Visi liko apimti nuostabos, o būgnininkas Dave Lombardo albume pasiekia 248 bpm greitį ! Tad nieko nuostabaus, jog šis diskas patenka ir į "Billboard" topo sąrašą bei susilaukia pačių geriausių vertinimų tiek iš gerbėjų, tiek iš kritikų.
Tačiau diską pradedanti daina "Angel of Death" sukelia ir nemenką skandalą - apie Osvencimo konclagerį ir "mirties angelu" pramintą jo vadovą daktarą Josifą Mengelį sukurptas dainos tekstas papiktina leidėjus - kompanija CBS atsisako diską platinti Amerikoje, o Jungtinėje Karalystėje tą patį padaro "Geffen Records" savininkas žydas David Geffen. Visgi Britanijoje platinti albumą prisiima "London Records".
Albumui pristatyti susirengiama į koncertinį turą "Reign In Pain", kur gimtinėje juos lydi "Overkill", o Europoje - "Malice". Pastariesiems teko ypač nemalonus vaidmuo, nes aršūs "Slayer" gerbėjai apšildančią grupę neretai pasitikdavo švilpimu ir spjaudymusi. Metų pabaigoje D.Lombardo pasako bendražygiams, jog dėl šeimos jis nutarė palikti grupę. Jį koncertuose pakeičia "Whiplash" narys T.J.Scaglione, o turas tęsiamas kartu su "W.A.S.P.". Su pastarosios grupės muzikantais "Slayer" ne itin gerai sutarė, neretai tarpusavyje kildavo žodžių karas. Tačiau iš to laimėjo abi grupės - žiūrovų susidomėjimas buvo didelis. 1986 metų rugsėjį žuvus "Metallica" bosistui Cliff Burton, jo bendražygiai pristabdė karjerą. Dėl to "Slayer" veikla irgi apmirė, tačiau leidybinės kompanijos spaudžiami visgi atgaivino aktyvų gyvenime. Be to, po prodiuserio R.Rubin kasdienių skambučių į grupės gretas sugrįžo Dave Lombardo, kurį į savo komandą atkakliai kalbino ir "Megadeth" lyderis Dave Mustaine.
1987 metais sudalyvaujama prestižiniame festivalyje "Aardshock" Olandijoje, įrašomas grupės "Iron Butterfly" dainos "In A Gadda Da Vida" perdirbinys kino filmui "less Than Zero", o balandį vėl įžengiama į studiją. Gerbėjams naujų dainų tenka palaukti iki 1988 metų vasaros, kuomet išleidžiamas diskas "South of Heaven". Albumui pakartoti pirmtako sėkmę buvo sunku, nes iškelta kartelė buvo labai aukštai. Tačiau nors ir su nedideliais pabumbėjimais, "Slayer" gerbėjai šį diską pastatė į klasikinių grupės albumų lentyną. O pats diskas iki šių dienų išliko pačiu perkamiausiu albumu grupės diskografijoje. Įdomu tai, kad jame yra "Judas Priest" dainos "Dissident Aggressor" cover'is. Koncertuoti patraukiama su "Nuclear Assault", o vėliau sulaukiama kvietimo apšildyti pačių "Judas Priest" koncertus.
1990 metų rudenį išleidžiamas dar vienas puikus albumas "Seasons in the Abyss", kurį išleidžia nauja Rick Rubin įkurta kompanija "Def American". Grupė kiek sumažina tempą, įpina daugiau melodingumo, tačiau vistiek susilaukia pagyrų už dainas "War Ensemble", "Dead Skin Mask" ar "Seasons in the Abyss". Pastarajam kūriniui grupė Egipte susuka pirmąjį vaizdo klipą.
Vėliau seka legendiniai "Clash of the Titans" koncertai su "Megadeth", "Testament", "Suicidal Tendencies" ir "Alice in Chains". Pastarasis kolektyvas tuo metu buvo dar visiškai nežinomas, tačiau jų kultinio disko "Dirt" pasirodymas jau buvo ne už kalnų, o vienos dainos back vokalo partijoms buvo pakviestas ir Tom Araya.
Galiausiai 1991 metų pabaigoje išleidžiamas koncertinis albumas "Decade of Aggression", kuriuo pažymimas "Slayer" 10-asis gimtadienis. Iš radžių diskas turėjo vadintis "Decade of Decadence", tačiau juos aplenkė kolektyvas "Mötley Crüe", taip pat pavadindamas savo rinktinį diską. Medžiaga "Slayer" koncertiniam albumui buvo paimta iš pasirodymų Floridoje, Kalifonijoje ir Anglijoje, tačiau prodiuseris Rick Rubin pasitengė, kad viskas skambėtų "lyg vientisas koncertas".
Deja, sekančiais metais būgnininko D.Lombardo šeimoje gimus sūnui, muzikantas nutaria atidėti koncertinę veiklą, tuo sukeldamas nesutarimus su kitais grupės nariais. Viskas baigiasi tuo, jog Dave išmetamas iš grupės, į jo vietą priimamas buvęs "Forbidden" narys Paul Bostaph. Tuo metu D.Lombardo įkuria savo projektą "Voodoo Cult", iš kurio vėliau išsivysto kolektyvas "Grip Inc.".
1993 metais "Slayer" ir reperis Ice-T įrašo dainą "Disorder" kino filmo "Judgment Night" garso takeliui. Tai vėl nebuvo originalus kūrinys, o grupės "The Exploited" kompozicija. Tačiau netrukus studijoje užvirė rimtas darbas - prasidėjo albumo "Divine Intervension" įrašų darbai. Diskas pasirodė 1994 metų spalį ir užkopė į 8-ą "Billboard Top 100" poziciją. Tačiau ir vėl nebuvo apsieita be skandalų - grupė albumo buklete panaudojo gerbėjo Mike Myers nuotraukas, kuriose matoma kaip jis išsipjaustė grupės logotipą ant savo rankos.
Tą patį kruviną vaizdelį galime išvysti ir vaizdo juostoje "Live Intrusion", nufilmuotoje Mesos mieste Arizonoje 1995 metų kovą. Tame koncerte su "Machine Head" lyderiu Robb Flynn buvo atliktas ir grupės "Venom" kūrinys "Witching Hour", o sekančiai metais beveik visą išleista albumą "Slayer"dedikavo savo įkvėpėjams. Diskas vadinosi "Undisputed Attitude", o jame buvo patalpintos grupių  "Minor Threat", "T.S.O.L.", "D.R.I." , "The Stooges" ir kt. dainos. Albume patalpinti tik 3 originalūs kūriniai (2 iš jų - Jeff Hammeman 1984-1985 metais sukurtos dainos projektui "Pap Smear"). Iš pradžių "Slayer" buvo nusprendę įrašyti metalo grupių cover'ių albumą, tačiau buvo apsistota tik prie punk stiliaus.
Vėliau Paul Bostaph nutaria pasinerti į džiazo stilių ir nutaria palikti grupę. Dėl to "Slayer" atšaukia koncertus Pietų Amerikoje ir Europoje, o kiek vėliau suranda pamainą - John Dette. Tiesa, kaip vėliau paaiškėja, Paul Bostaph iš sunkiosios muzikos pasaulio nepasitraukė, o prisijungė prie "Testament".
Vėl "Slayer" patenka į spaudos akiratį, kuomet išaiškėja, jog trys vaikinai žiauriai nužudo paauglę merginą, o juos neva įkvėpė "Slayer" daina "Necrophiliac". Prasideda ilgi teismo procesai, kurie grupę išteisina tik 2001 metais.
Dėl nesutarimų su kitais "Slayer" nariais koncertinio turo metu kolektyvą palieka J.Dette. Į grupės gretas netrukus sugrįžta Paul Bostaph. Su juo 1998 metais išleidžiamas gan nevienareikšmiškai vertinamas diskas "Diabolus in Musica". Seniesiems grupės gerbėjams nepatiko, kad kolektyvas į naujas dainas įpynė net nu-metal elementų.
Vėliau "Slayer" aktyviai dalyvavo įrašant įvairių filmų garso takelius ar įrašant specialius albumus. Taip gimė daina "No Remorse (I Wanna Die)" filmui "Spawn", įrašyta su "Atari Teenage Riot", "Bloodline" filmui "Dracula 2000", o kūrinys "Hand of Doom" pateko į rinkinį "Nativity in Black 2", skirtą pagerbti legendinius "Black Sabbath". Be to, Tom Araya įrašė dainą "Terrorist" grupės "Soulfly" albumui "Primitive", Kerry King įrašė gitaros partijas "Pantera" dainoje "Goddamned Electric" iš disko "Reinventing the Steel".
Sekantis "Slayer" albumas turėjo vadintis "Soundtrack to the Apocalypse", tačiau T.Araya pasiūlė taip pavadinti būsimą rinktinį albumą (kuris buvo išleistas 2003 m.). O išgirdęs dainoje "Disciple" skambančią frazę "God Hates Us All", vienas "Pantera" narys pasiūlė sukurti tokius marškinėlius. Vėliau ši frazė buvo prisiminta ir panaudota disko pavadinimui.
Kruvina biblija papuoštas viršelis papiktino daugelį krikščionių, todėl albumas daugelyje šalių buvo platinamas su papildomu viršeliu, kuriame pavaizduoti keturi kryžiai. Oficialiai diskas buvo išleistas 2001 metų rugsėjo 11 dieną, kuomet Niujorke įvyko teroristinis aktas. Tad nieko nuostabaus, jog tikintieji likimo pirštą įžvelgė ir dainų pavadinimuose: "God Send Death", "Warzone" ar "Payback". Tačiau tai nesutrukdė grupei pirmą kartą atsidurti "Grammy" nominantų sąraše - "Slayer" buvo nominuoti už dainą "Disciple" sunkiojo metalo kategorijoje, tačiau pralaimėjo kolektyvui "Tool".
Po Niujorko įvykių dėl skrydžių saugumo grupė "Pantera" atsisakė dalyvauti bendrame ture su "Biohazard", "Static X" ir "Vision of Disorder". Tada vienintelė pagrindine turo žvaigžde liko "Slayer". Tuo bėdos nesibaigė - dėl rankos traumos karjerą pristabdyti teko būgnininkui Paul Bostaph. Į jo vietą pretendavo labai įvairūs kandidatai - Proscriptor McGovern iš "Absu", Joe Nunez iš "Soulfly", Kevin Talley iš "Dying Fetus" ir ... Travis Barker iš "Blink 182". Visgi buvo užkastas karo kirvis tarp "Slayer" ir Dave Lombardo ir būtent jis sugrįžo į grupę.
2003 metais buvo išleistas koncertinis dvd "War at Warfield", kurį režisavo Jon Bon Jovi pusbrolis Anthony Bongiovi. Jame įamžintas dar su P.Bostaph įrašytas pasirodymas San Francisko "Warfield Theater" salėje. Sekančiais metais Ogastoje, Meino valstijoje gyvai atliekamas visas "Reign in Blood" albumas, o koncerto įrašas išleidžiamas dvd "Still Reignining".
Vėliau aktyviai koncertuojama, o nauja daina pradžiuginami gerbėjai tik 2006 m. birželį, kuomet išleidžiamas EP "Eternal Pyre", kuriame buvo kūrinys "Cult". Pilno albumo teko palaukti iki rugpjūčio, kuomet pasirodė diskas "Christ Illusion". Šįkart prodiuserio kėdę užima Josh Abrahams, nors grupė tikėjosi tolesnio bendradarbiavimo su Rick Rubin. Tačiau pastarasis pasirinko darbą su "Metallica" albumu "Death Magnetic", tuo sukeldamas didelį Kerry King nepasitenkinimą.
Iš pradžių buvo numatyta albumą išleisti 2006 metų birželio 6 dieną. Tačiau nemažai sunkiosios muzikos grupių buvo nusprendę išleisti savo darbus būtent trijų šešetų dieną, tad "Slayer" tokios idėjos atsisakė. Negana to, net ir norėdami muzikantai to nebūtų galėję padaryti, nes visi darbai užsitęsę ir birželio 6 diena buvo pažymėta tik minėto EP išleidimu.
"Christ Illusion" susilaukė neblogų vertinimų, nors ir vėl buvo nepatenkintų "Slayer" sugrįžimu. Tačiau diskas užšoko net į 5-ą poziciją "Billboard 200" tope, ko iki tol nebuvo pavykę padaryti nė su vienu albumu. Be to, daina "Eyes of the Insane" gavo prestižinį "Grammy" apdovanojimą geriausio sunkiosios muzikos atlikėjo kategorijoje.
Vėliau sekė koncertai su "In Flames", "Children of Bodom", "Lamb of God" ir kitais jau naujosios kartos atlikėjais, o naujos kūrybos teko palaukti iki 2009 metų pavasario ir vasaros, kuomet buvo pristatyti nauji sianglai "Psychopath Red" ir "Hate Everywhere". Sumažinusi apsukas grupė prasitarė, jog norėtų išleisti dar 3 albumus ir tuomet atsisveikinti su scena. Pirmuoju trilogijos disku tapo "World Painted Blood", išleistas 2009 metų rudenį.
2010 metai thrash metal gerbėjams įsiminė tuo, jog didysis thrash metal ketvertas - "Metallica", "Slayer", "Megadeth" ir "Anthrax" surengė bendrą turą, kurio vienas pasirodymas Bulgarijos sostinėje buvo išleistas koncertinio albumo pavidale. Po to "Slayer" su "Megadeth" išsiruošė kelionei po Europą, tačiau viską apkartino J.Hanneman sveikatos būklė - muzikantui buvo diagnozuotas nekrozinis fascitas, kurį, manoma, sukėlė voro įkandimas. "Slayer" koncertuose talkino Gary Holt iš "Exodus" arba "Cannibal Corpse" gitaristas Pat O'Brien.
Negana to, prasidėjo nesutarimai tarp Kerry King ir Dave Lombardo. Dėl prastų finansinių sąlygų pastarasis muzikantas vėl paliko "Slayer" pažadėdamas atkurti "Grip Inc.". Jį koncertuose vėl pakeitė Jon Dette, tačiau vėl viską aukštyn kojon apvertė gitaristo J.Hannemann mirtis... Nuotaiką praskaidrinti galėjo nebent tas faktas, kad pastoviu grupės būgnininku vėl tapo P.Bostaph.
Nepaisant šio nesėkmių ruožo "Slayer" nutarė nesustoti ir jau šią vasarą atsinaujinusi sugrįš į sceną. 
Komentarai
Vardas:
:)

Kiek bus du kart du plius 2 ?