Grupė „Therion“ antradienį pristatys sunkiosios muzikos operą kartu su trim kolektyvais

Jau rytoj, kovo 20 d. į Lietuvą po ilgos pertraukos sugrįžta viena žymiausių švedų simfoninio metalo grupių "Therion". Šįkart ji leidosi į naują koncertinį turą, kuriame pristato naujausią 2018 metų roko operą "Beloved Antichrist". Kartu pasirodys dar trys lydinčios grupės iš skirtingų užsienio šalių: "Imperial Age", "Null Positiv" ir "Enemy Of reality". Vienintelis net keturių kolektyvų koncertas įvyks "Rock River Club" Vilniuje. Bilietus į šį koncertą platina "Tiketa" kasos ir internete.
Grupė "Therion" per 30 savo veiklos metų pelnytai tapo vienu iš elitinių simfoninio metalo kolektyvų pasauliniu mastu. Per tą laiką ji subrendo ypatingam įvykiui – šių metų vasario mėnesį išleido roko operą "The Beloved Antichrist". 3 albumų komplektas, kurio trukmė – daugiau nei 3 valandos, yra daugiaplanis pasakojimas, iš dalies įkvėptas Vladimiro Solovjovo kūrinio "A Short Tale Of The Antichrist". Šiame veikale su savomis vokalinėmis partijomis dalyvauja net 29 personažai, kuriuos įkūnija 29 vokalistai. Su kai kuriais iš jų grupė "Therion" bendradarbiauja jau seniai, o kiti pakviesti šiam grandioziniam projektui. Šių metų vasario 1 d. jau startavo europinis turas pristatant šį albumą, kurio viena stotelė bus ir Lietuvoje.

Plačiau
Aktyvus grupės „NekKralai“ pavasaris

Kauno black/punk metalo grupė "NekKralai" vasario 23 d. išleido debiutinį pilną albumą "G.R.P.", kuris pasirodė kasetėje bei CD formatu. Pastarojo leidyba užsiėmė Lenkijos kompanija "Via-Nocturna".
Praėjusį savaitgalį kolektyvas pristatė savo naujas dainas kauniečiaims ir vilniečiams, o kovo 30 d. grupė koncertuos Klaipėdoje vyksiančiame festivalyje "Duženos". Kitą mėnesį "NekKralai" apšildys "Abbath" pasirodymus Baltijos šalyse - balandžio 8 d. muzikantai gros Taline, o 9 d. - Rygoje.
Beje, šį pirmadienį muzikantai davė išsamų interviu radijo laidai "Audronaša". Laidos įrašą galite rasti čia.

Plačiau
Melodingieji suomiai „Insomnium“ šį šeštadienį koncertuos pilname klube Vilniuje

Jau šį šeštadienį į Lietuvą net po 15 metų pertraukos sugrįžta čia nemažą gerbėjų ratą jau spėjusi suburti suomių melodingo metalo grupė "Insomnium". Kartu pasirodys ne mažiau nusipelniusi grupė "Tribulation" iš Švedijos ir jaunas, bet ambicingas kolektyvas "Art Of Deception" iš Norvegijos. Vienintelis trijų Skandinavijos komandų koncertas įvyks kovo 17 d. "Rock River Club" Vilniuje. Bilietus į šį renginį platina "Tiketa" kasos ir internete, tačiau bilietų liko nedaug.
Pernai dvidešimtmetį atšventęs suomių tradicinio melodingo metalo atlikėjų kvartetas "Insomnium" gerokai skiriasi nuo kitų panašaus stiliaus grupių kūrinių tematika ir muzikos skambesio gilumu. Savo ypatingą kūrybinį polėkį 2016 m. jie vainikavo išskirtiniu septintuoju studijiniu albumu "Winter‘s Gate". Tai pirmasis jų konceptualus leidinys, kurį sudaro ištisinis 40-ies minučių trukmės kūrinys – įspūdinga saga apie vikingų žygius. Visada stebinę savo muzikos įtaiga, šįkart vaikinai nėrė dar giliau. Melodingą death metalą jie praturtino doom, progressive ir net black metalo motyvais, ir padarė tai itin skoningai. Taigi išskirtinė atmosfera ir dar nepatirtos emocijos, klausantis viso "Winter‘s Gate" albumo atlikimo "gyvai" garantuotos. Šiuo metu tęsiasi jo pristatymo gastrolės, kurių metu "Insomnium" su dviem lydinčiomis grupėmis koncertuos ir Lietuvoje.

Plačiau
„Ossastorium“ naujienos: naujas EP, najas narys ir būsimi koncertai

Kauno melodingojo death metalo grupė "Ossastorium" vasario pabaigoje klausytojų teismui pateikė 4 instrumentinių dainų EP "Infinitus", kuris yra išleistas tik skaitmeniniu formatu. Kovą prie grupės prisijungė bosistas Rokas Baškys ("Sutemon", "Thundertale"), su kuriuo netrukus bus surengti ir pirmieji koncertai. Kovo 16 d. "Ossastorium" su Šveicarijos grupe "Exit" koncertuos Jelgavos klube "Melno Cepurīšu Balerija" (Latvija), o kovo 24 d. muzikantai pasirodys gimtajame Kaune, klube "Lemmy", kur ant scenos žengs ir lenkai "Torture Of Hypocrisy" bei latviai "Wendigo‘s Throne".
Naująjį "Ossastorium" EP galima pasiklausyti čia: https://soundcloud.com/ossastorium.

 

 

 


Komentuoti
Džiazo gitaros legenda Scottas Hendersonas šią savaitę koncertuos trijuose miestuose Lietuvoje

"#1 džiazo gitaristas" (Guitar World Magazine)
"Geriausias džiazo gitaristas " (Guitar Player Magazine)


Šiemet Lietuvoje sulaukėme neįprastai šaltos kalendorinio pavasario pradžios. Tačiau džiazo ir bliuzo gurmanų širdis "šildys" puiki žinia: į mūsų šalį pirmą kartą atvyksta legendinis amerikiečių gitaristas virtuozas Scottas Hendersonas su grupe. "Scott Henderson Trio" jau šią savaitę surengs net tris koncertus: kovo 1 d. - pramogų salėje "Vakaris" Vilniuje, kovo 2 d. - klube "Renginių Oazė" Kaune ir kovo 3 d. - klube "Ramybė" Palangoje.
Bilietus į visus " Scott Henderson Trio" koncertus platina "Tiketa" kasos ir internete.
Scotto Hendersono kaip muzikanto talentas išryškėjo ankstyvoje vaikystėje, jam vos paėmus į rankas gitarą. Jo grojimo techniką ir manierą formavo keli muzikos stiliai, kol galiausiai muzikanto širdį pavergė džiazas ir bliuzas. Floridoje baigęs universitetą, Scottas persikėlė į Los Andželą ir pradžioje grojo roką grupėje "Twilight". Liaupsės išskirtiniams jo kaip gitaristo gabumams prasidėjo, jam grojant su "Chick Corea Elektric Band". 1984-aisiais Scottas Hendersonas su boso gitaristu Gary Willisu subūrė projektą "Tribal Tech", kuris buvo pripažintas vienu žymiausių 80-ųjų jazz-fusion kolektyvų. Su juo per trisdešimt metų išleista 10 studijinių albumų, o įrašų ir koncertų metu Scottas išvystė originalų ir modernų gitarinį braižą. Tuo metu gitaristas leido ir solinius albumus, kurių debiutinis – 1994-aisiais pasirodęs "Dog Party" – tais metais laimėjo "Guitar Player" žurnalo įsteigtą geriausio bliuzo albumo prizą.

Plačiau
Publikuojami įrašai iš „Rock River“ klube vykusio šventinio koncerto

Vasario 16 d., pasibaigus Vilniaus centre vykusiems šventiniams renginiams, roko mėgėjai rinkosi į "Rock River" klubą, kuriame Lietuvos atkūrimo 100-metį galėjo atšvęsti su lietuviško sunkiojo roko scenos vilkais.
Deja, šalį apėmusi gripo epidemija pakoregavo ir to vakaro scenarijų – likus kelioms dienoms iki renginio paaiškėjo, jog negalės koncertuoti šiauliečiai "Stresas". Dėl to pusvalandžiu buvo pavėlinta koncerto pradžia bei likę kolektyvai pailgino savo programas.
Pirmoji į sceną lipo Kėdainiuose bei Latvijoje įsikūrusi grupė "Ramybės skveras". Naują albumą išleisti žadantis kolektyvas pristatė tiek dainas iš būsimo darbo ("Aš groju rock‘n‘roll"), tiek ir kūrinius, skambėjusius prieš 30 metų ("Pamatai", "Amarai"). Žinoma, pasirodymas baigiamas garsiausiu kėdainiškių hitu "Grįžulo ratai". Žiūrint iš techninės pusės, tai nebuvo tobulas pasirodymas, tačiau pati kūryba, nuoširdumas ir atsidavimas scenoje tik dar labiau sužadina smalsumą. Tad belieka apsišarvuoti kantrybe belaukiant pirmojo oficialaus "Ramybės skvero" albumo.

Plačiau
„Creeptor“ publikuoja naujausio albumo kūrinį

Vilniaus-Londono heavy metal grupė "Creeptor" pristato pirmąjį naujojo albumo "Soul Purifier" kūrinį "Wraith", kurio įrašymo darbai prasidėjo dar 2012-aisiais, tačiau tik dabar galutinis dainos variantas pateikiamas klausytojams. Kompozicijos teksto ir muzikos autorius – "Creeptor" lyderis Darxon Scarross (vokalas, gitara), o jam studijoje talkino gitaristas Enrikas Slavinskis ("Obtest", "Soul Stealer"), klavišininkė Aistė Trakšelytė (ex-"Berserker"), būgnininkas Vaidotas Segenis ("SBS") ir bosistas Arnas Smičius (ex-"Awakening Sun"). Viso albumo įrašai vyko pastarojo muzikanto studijoje, o Arnas taip pat keliose dainose atliko klavišinių instrumentų partijas.
Kol kas paskutinysis studijinis "Creeptor" įrašas "Demon King" EP buvo išleistas 2015-aisiais. Apie "Soul Purifier" išleidimo terminus bus pranešta oficialioje "Creeptor" Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/Creeptor

 

 

 


Plačiau
Vilniuje koncertuos lenkų juodojo metalo pažiba „Blaze Of Perdition“

Šį šeštadienį Vilniuje, klube "Rock River Club", koncertuos net trys kaimyninės Lenkijos metalo grupės. Tarptautinio turo "Feed the Fire, Fan the Flame" metu pasirodymus surengs viena stipriausių lenkų juodojo metalo grupių "Blaze of Perdition", death metalo projektas "In Twilight‘s Embrace" ir scenos naujokai "Dom Zły".
Renginyje taip pat pasirodys darbščiausia Lietuvos metalo grupe tituluojamas juodojo metalo kvartetas "Luctus" iš Kauno.
Lenkų grupė "Blaze of Perdition" veiklą pradėjo 2007 m. Liubline ir greitai įsitvirtino stiprios lenkų metalo scenos priešakyje.
"2013 m. vykdami į koncertą Austrijoje "Blaze of Perdition" nariai pateko į autoavariją, kurioje neteko bosisto. Tik po kurio laiko atsitiesę jie vėl pradėjo užsiimti aktyvia muzikine veikla ir pradėjo antrąjį, itin muzikaliai brandų grupės etapą", - pasakoja turo stotelės Vilniuje organizatorius Kamil Urbanovič.

Plačiau
<- Ankstesnis Kitas -> Paskutinis ->>